Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2009, 20:20   #1
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam,
jak w temacie wczoraj nagle przy próbie zmiany kierunku nawiewu z kratek na kratki+nogi nawiew przełączył się w pozycję na szybę przednią i tak już został. Nie reaguje na zmianę położenia na pokrętle ciągle wieje na szybę. Dzisiaj rano nagle uleczył się tzn. zaczął działać jak należy niestety nie na długo bo do momentu próby zmiany kierunku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jest to wina wężyków na siłownikach (sprawdzone również w komorze silnika). Zauważyłem, że po zmianie na pokrętle prędkości z obiegu zewnętrznego na wewnętrzny kierunki działają jak należy. Problem jest kiedy przełączę na obieg zewnętrzny w tym momencie automatycznie kierunek przełącza się na szybę przednią i tak już zostaje do czasu zmiany na obieg wewnętrzny. Mam nadzieję, że jasno napisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pomóżcie proszę co to może być, na forum takiego przypadku nie znalazłem.

Pozdrawiam

__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 22:57   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

obstawiam rozszczelniony zapchany uklad podcisnienia w pokretle zmiany predkosci, jest w nim taka zielona gumka od przelanczania tego podcisnienia, z czasem robi sie miekka jak maslo i sama sie zasysa zamiast przepuszczac powietrze. Sprawdz tez zlaczki za pokretlami. Ja wymienilem ten panel na taki z 2000 roku i wszysto jest OK.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 08:37   #3
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam,
dzisiaj dodatkowo słychać w konsoli środkowej syczenie powietrza. Ale to chodzi o pokrętło od zmiany kierunku nawiewu czy o zmiany siły nadmuchu? Bo jeśli jest to drugie pokrętło ustawione na wewnętrznym obiegu to działa normalnie.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 08:57   #4
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

chodzi o to co ustawia sile dmuchawy
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 10:28   #5
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Dzięki, będę walczył z tym jak tylko będzie chwila czasu. A tak na marginesie wogóle da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana całego panelu?
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 16:34   #6
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Kolego byc moze banalna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wywal filt przeciwpylkowy i zobacz czy dziala... mialem dokladnie tak samo. Jak pokretlo predkosci wiatrakow dawalem na obieg zewnetrzny to dzialala tylko szyba a jak wewnetrzny to dzialaly wszystkie polozenia....
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 21:36   #7
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Kolego 1olek masz rację dzisiaj sprawdzone powodem jest pokrętło regulatora prędkości po wyłączeniu nawiewu syczy powietrze uciekające w tym pokrętle. Pytanie cy można to naprawić jakoś czy tylko wymiana?

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2009, 23:09   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

trzeba by wymienic taka zielona gumke ze srodka ale tego sie nie kupi. Ja kupilem caly panel 3 wylacznikow z 2000 roku za 50 zl na allegro. Wymienilem i problem z glowy.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 19:46   #9
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

Witam,
rozebrałem ten regulator prędkości nawiewu i okazało się, że ta zielona gumeczka zabrudziła się i puszczało na niej powietrze, Wyczyściłem złożyłem do kupy i odziwo działa już ponad tydzień tzn. wieje tak jak ja chcę a nie tylko na szybę przednią.


Pozdrwiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 13:59   #10
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Nawiew zwariował wieje tylko na szybę przednią.

odkopie ten temat bo awaria dzis wystapila u mnie.

ale po kolei,ostatnio wymienialem filtr kabinowy ktory byl chyba w samochodzie od nowosci.czarny i zasyfiony jak nie wiem co. wlozylem nowy filtr i faktycznie poproawila sie znaczaco wentylacja w samochodzie.szyby praktycznie wcale nie paruja. w zwiazku z tym ze ostatnie dni byly juz nieco cieplejsze a fanem ogrzewania nie jestem nie uzywalem go. dzis wiozac dziewczyne chcialem zagrzac bo bylo jej zimno. ku mojemu zdziwieniu pokretlo od regulacji kierunku nawiewu nie dziala.

przeczytalem wasze post i nie do konca wiem co moge sprawdzic.

rozebralem konsole. sprawdzilem wtyczki, wszystkie wygladaja ok. przewody podcisnienia ktore wchodza do konsoli bez znaczenia na kierunek i sile nawiewu nie dmuchaja. przynajmniej takowego dmuchania nie odczulem.

czy mozliwe jest ze przy wymianie filtra jakies brudy dostaly sie 'gdzies' i przez to wezyki sa zatkane i nie ma sterowania kierunkiem nawiewu ? jesli nie to co po kolei powinienem sprawdzic jesli wykonalem juz powyzsze czynnosci ?

dodam ze zadnego syczenia przy przelaczaniu kierunkow ani nawet zajakniecia dmuchawy nie ma. mozliwe ze przytkalo sie gdzies sterowanie kierunkiem nawiewu(w sensie tej łopatki czy co to tam jest)? gdzie go ew. szukac ?

czy to czego szukam jest gdzies na tych rysunkach - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo chyba widzialem cos podobnego w centralnym kokpicie za radiem - http://www.mondeoklubpolska.pl/fart/a8/fot9.jpg

edit#1 teraz juz jestem pewien ze widzialem takie cos.przy wcisnieciu dzwigienki reka nawiew na pasazera sie zalacza. dzwignia ktora steruje przelozeniem chodzi jednak bardzo ciezko.moze to byc przyczyna niecheci przelaczania ? czy w takim wypadku jedynym wyjsciem jest wymiana sterowania czy moze jeszcze cos gorszego ?jak sprawdzic czy sterowanie jest uszkododzone czy moze serwomechanizm od niego niedomaga ?

Ostatnio edytowane przez rajman ; 28-01-2010 o 14:42
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nawiew


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.