Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2021, 13:25   #221
mariowrock
ford::amateur
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: wrocław
Model: ford escape
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

na stronie osram masz wykaz aut ktore moga byc wyposazone w ledy. a że nasze przepisy sa każdy wie jakie nic nie poradzimy a wcześniej czy później u nas też zostaną dopuszczone tak jak w niemczech. a kalkulując cene markowych ledów i markowych żarówek ledy wypadają korzystniej bo wzmocnione żarówki wymienisz co najmniej 2 razy w roku wydają okolló 150 zł każdorazowo, a technicznie ledy markowe nie powodują oślepiania mają idealną linię odcięcia pobierają mniej prądu. Zawsze możesz pozostać na zwykłych h7. ksenonów usa na europe jest ciężko dostosować, po pierwsze trzeba rozkleić lampy nie masz gwarancji jak je skleją, po drugie przerobić osłony też nie wiadomo jka zrobią ( polecam wejść w google na opinie ludzi, którzy robili lampy w firmir moto lampy i zobacz co narobili ) a europejskich ksenonow nie założysz bo w przeciwieństwie do amerykański eu ma skrętne a usa doświetlanie, poza tym trzeba dołożyć spryskiwacze i poziomowanie jesli nie było. Amerykańskie wozy z ksenonami i biksenonami nie posiadają spryskiwaczy i poziomowania ponieważ żarniki w nich są słabsze25 w niż europejskie 35w.

Bump: Ludziska naprawde szczerze polecam chłopaka z jaworzna modyfikacje ford jaworzno wandy 53 tel. 691 431 003, młody ale zna sie na rzeczy razem z ojcem robią auta, gdy u niego robiłem swojego escape mieli na warsztacie najnowszego explorera w trakcie modyfikacji z usa na ue i dwa escape jeszcze. Są godni polecenia.


Ostatnio edytowane przez mariowrock ; 11-06-2021 o 13:33
mariowrock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2021, 09:15   #222
Doborex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2017
Skąd: NYSA
Model: ESCAPE/KUGA MK3 TITANIUM
Silnik: 2.5 Hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał mariowrock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przerobiłem ten temat dwa dni temu przeróbka polegała na założeniu zwykych lamp halogenowych w miejsce biksenonów z wersji usa. Nowe lampy plus nowe kostki reuropejskie z usa nie pasują gość wszystko podpiął w miejsce zwykłych h7 założyłem ledy osrem h7 zrobił adaptację i wszystko działa żadnych błędów dodatkowo wgrał mi najnowszy soft i najnowszą nawi f10 oraz zmienił prędkościomierz na europejski w kilometrach z adaptacją wskazówki. działa wszystko tak jak należy. Jeżeli potrzebujesz pomocy znajdziesz go na fejsie modyfikacje ford jaworzno polecam gościa zna sie na tym co robi.
Ok skontaktuję się, tylko tak dla jasności mój Escape jest z 2020 roku to już całkiem inna zabawa jeżeli chodzi o lampy.
dzięki za pomoc
Doborex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 19:58   #223
klumpus
ford::average
 
Imię: M
Zarejestrowany: 01-11-2013
Model: Focus mk3 Lift USA
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 68
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Auto ESCAPE 2017 SE 2.0 Ecoboost.
auto przyjechalo z rozbitymi lampami soczewka +LED gj54-13w030-bf i 029-bf.
Przeczytałem wątek chyba cały ale nie widziałem czy ktoś próbował zamontować zwykłe lampy USA bez LED w miejsce takich jak ja mam.
wtyczki pewnie pasują tylko czy to zadziała plug&play czy trzeba cos zmienić w BCM-ie?
klumpus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2021, 21:32   #224
marek30051
ford::amateur
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 22-08-2018
Skąd: TARNÓW
Model: ford escape Titanium
Silnik: 2.0 243KM
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

U mnie są oryginały usa ksenony i nikt na przeglądzie się nie doczepia, a jeżdzę już 4 lata.
marek30051 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 11:49   #225
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

1. Escape 2018 z HID USA. Kostka prawa wygląda jak na zdjęciach. Nijak nie jestem w stanie dopasować kabli do schematu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. Czy dysponuje ktoś zdjęciem gdzie znajduje się HCM w Kuga mk2 poliftowej?
Pytam bo widzę że w USA można kupic używany HCM z demonażu, zatem w Escape też są montowane te moduły.
Nie wiem jednak jak sprawdzić czy w moim Escape jest HCM czy go nie ma (można to sprawdzić np po VIN czy jakiejś konfiguracji auta As-Build?) - aby to zweryfikować chciałem się dobrać do miejsca gdzie powinien być zamontowany.

Ostatnio edytowane przez kryzh7 ; 13-09-2021 o 12:15
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 07:39   #226
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał kryzh7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jednak jak sprawdzić czy w moim Escape jest HCM czy go nie ma
Jeśli masz xeony to masz i HCM, w Escape i Kudze ma być za schowkiem u góry. Konieczny jest demontaż schowka aby się do niego dostać.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 09:29   #227
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał klumpus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto ESCAPE 2017 SE 2.0 Ecoboost.

auto przyjechalo z rozbitymi lampami soczewka +LED gj54-13w030-bf i 029-bf.

Przeczytałem wątek chyba cały ale nie widziałem czy ktoś próbował zamontować zwykłe lampy USA bez LED w miejsce takich jak ja mam.

wtyczki pewnie pasują tylko czy to zadziała plug&play czy trzeba cos zmienić w BCM-ie?
Trzeba będzie przekodować na takie bez Led.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 09:31   #228
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał kryzh7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Escape 2018 z HID USA. Kostka prawa wygląda jak na zdjęciach. Nijak nie jestem w stanie dopasować kabli do schematu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. Czy dysponuje ktoś zdjęciem gdzie znajduje się HCM w Kuga mk2 poliftowej?
Pytam bo widzę że w USA można kupic używany HCM z demonażu, zatem w Escape też są montowane te moduły.
Nie wiem jednak jak sprawdzić czy w moim Escape jest HCM czy go nie ma (można to sprawdzić np po VIN czy jakiejś konfiguracji auta As-Build?) - aby to zweryfikować chciałem się dobrać do miejsca gdzie powinien być zamontowany.
Escape ma inaczej kodowany HCM niż Kuga. Jak planujesz to najlepiej kup moduł EU.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 09:42   #229
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli masz xeony to masz i HCM, w Escape i Kudze ma być za schowkiem u góry. Konieczny jest demontaż schowka aby się do niego dostać.
Dzięki!

Cytat:
Napisał Tatin22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Escape ma inaczej kodowany HCM niż Kuga. Jak planujesz to najlepiej kup moduł EU.
1. Numer HCM jest identyczny z EU - jak w takim razie je odróżnić?

2. Czy nie ma możliwości przeprogramowania wersji USA na EU?

3. Jeżeli w USA jest też montowany HCM to jak do tego ma się schemat który nic na ten temat mówi?
Ew czy ma ktoś schemat z Escape wraz z HCM?
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 09:45   #230
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał kryzh7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy nie ma możliwości przeprogramowania wersji USA na EU?
Jest możliwość przeprogramowania HCM US na EU i wielu tak robi zamiast wymieniać
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.