Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2021, 20:49   #111
domelli
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-02-2021
Model: KUGA III
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 11
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Ja wgl mam duży problem z lusterkiem, wiadomo na pierwszy rzut oka że nie ma kierunków w lustrach ale to nie wszystko, nie dość że nakładki są inne to i same szkiełka mają inne powiększenia niż wersja europejska. Koszmar to wszystko razem dobrać, ewentualnie macie jakieś doświadczenia w tym temacie gdzie to w normalnych cenach zamówić ?

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

domelli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 08:21   #112
Forest27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2021
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Cytat:
Napisał Danilowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A do jakich pojazdów są małe tablice?
Bierz normalne , a za tych co złożyli fałszywe oświadczenie w urzedzie powinni się wziąść i porządnie tyłki przetrzepać
Fałszywe oświadczenie? w obecnym wniosku w moim urzędzie można przeczytać:
Cytat:
Wnoszę o wydanie tablic samochodowych zmniejszonych
***** Wypełnia się, jeżeli właściciel pojazdu wnosi o wydanie tablic indywidualnych zamiast tablic zwyczajnych albo samochodowych zmniejszonych.
więc gdzie tu fałszywe oświadczenie?
inna sprawa czy przejdzie przegląd lub czy nie zostanie zatrzymany dowód przez policje w razie kontroli.
Jednak mamy tu auto sprowadzone i przystosowanie mocowania do mniejszych tablic.
Kwestia interpretacji przepisu (ponieważ po nowelizacji pojawił się zakazy związany z oznakowaniem i użytkowaniem pojazdu), który mówi: "umieszczania na pojeździe jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych, jeżeli pojazd nie posiada zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej". W Escape niby miejsca jest dosyć i zwykła tablica wejdzie, jednak miejsce konstrukcyjne jest mniejsze i rozstaw śrub taki ze trzeba przerabiać i kombinować z ramkami.
Dobra zostawmy temat, bo małe tablice to faktycznie same problemy np. co jeżeli uszkodzimy klapę/zderzak i go wymienimy na europejski? tablice do wymiany bo przeglądu już nie przejdziemy, miejsce konstrukcyjne będzie już wtedy dostosowane do EU.

Wracając do meritum, jakieś dobre ramki do polskich tablic które pasują pod mocowania (śruby) z Escape i które nie pękają przy pierwszym montażu, jakieś doświadczenia?
Forest27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 08:57   #113
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Też miałem taki dylemat, ale:
- z przodu przykręciłem standardową europejską ramkę do zderzaka bez najmniejszych problemów.
- z tyłu również standardowa ramka przykręcona u góry na 2 śruby w fabrycznym miejscu mocowania tablicy. Ramka ma taką wysokość, że opiera się delikatnie o gumowe kołki na klapie, które ją podtrzymują. widziałem, że tak samo rozwiązuje to wielu posiadaczy Escape.
Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 10:07   #114
Forest27
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2021
Model: Ford Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 20
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Widziałem dedykowane podkładki za + - 200zł, więc to chyba przesada.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Myślałem ze dziury (przez ten rozstaw w pionie) będą widoczne i szpecić, więc zastanawiałem się jak to ewentualnie zasłonić.
Skoro jednak standardowa ramka częściowo to maskuje i wygląda ok, to nie ma problemu

Ostatnio edytowane przez Forest27 ; 21-05-2021 o 10:33
Forest27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 12:33   #115
Abrakan
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 27-03-2018
Skąd: Nowy Sącz
Model: Escape Tit
Silnik: 2,0 EB
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

[QUOTE=domelli;3344437]Ja wgl mam duży problem z lusterkiem, wiadomo na pierwszy rzut oka że nie ma kierunków w lustrach ale to nie wszystko, nie dość że nakładki są inne to i same szkiełka mają inne powiększenia niż wersja europejska. Koszmar to wszystko razem dobrać, ewentualnie macie jakieś doświadczenia w tym temacie gdzie to w normalnych cenach zamówić ?

W wersji Titanium z 2020 roku kierunkowskazy są i lusterko jest identyczne z Kugą. Może to sposób na rozwiązanie problemu. Szukaj na necie używek. W ASO 1500 zł jedno.
Abrakan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 12:39   #116
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Witam
Czy ktoś wymieniał podsufitkę w Escape 2017 - 2019 w wersji z szyberdachem i może się podzielić informajcą czy europejska pasuje?
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2021, 21:03   #117
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Pasuje. Sam nie wymieniałem ale kupiłem Escape zrobionego na ST Line - czarna podsufitka i plastiki. Jedynie nad lusterkiem maskownica kamery nie zakrywa wszystkich otworów w niej, ale jest to niewidoczne. I nie mam w osłonce przeciwsłonecznej sterowania otwierania bramy.
Nie jestem jednak pewien, czy szyberdach nie został wymieniony (ostatnio zauważyłem znaki E1 na szybach).
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 08:00   #118
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

To super wiadomośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otwieranie bramy jest pomijalne, a co do szyberdachu to jest kwestia wymiany rolety na czarną, więc być może łatwiej było wymienić cały element, nad czym sam sie zastanawiam.

Dziękuję raz jeszcze za informację.
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2021, 14:53   #119
anzelmjj
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-07-2021
Skąd: Siedlce
Model: Ford Escape
Silnik: 1.5 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie wymiana wkładu lusterka prawego

Dzień dobry,

Koledzy potrzebuję informacji czy wkład lusterka z europejskiej Kugi będzie pasował do Escape z 2017, w wersji Titanium z czujnikiem BLISS?
Na zdjęciach wyglądają podobnie ale...
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
anzelmjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2021, 19:39   #120
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Różnice pomiędzy wersją EU a USA

Nie będzie pasował. Lusterka z USA mają ścięty wewnętrzny róg. Pooglądaj auta na oto i porównaj. Dlatego oryginalne są tak drogie w porównaniu do tych z Kugi. Ale może znajdziesz tak docięte lustro z wkładem.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.