Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2019, 17:04   #1
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Angry Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys

Czy komuś się zdarzyło, aby sprzęgło w Mondeo MK5 (kombi, benzyna ECO BOOST 1.5 z instalacją gazową PRINSa) poleciało już po 80 tys przebiegu (dwa lata użytkowania)? Auto używane spokojnie (50/50% miasto-trasa, zero przeciążeń i gwałtownego ruszania, zero przyczepy). Wymiana zdiagnozowana po objawach chrobotania spod maski przy ruszaniu pod ostrą górkę/podjeżdżaniu pod wysoki krawężnik.

Niepokoi mnie też naprawa zrobiona dwa miesiące wcześniej gdzie poleciała mi szklanka (popychacz) pompy wysokiego ciśnienia + wałek i pasek rozrządu (samochód najpierw przestał jeździć na gazie, a po dwóch dniach na paliwie kiedy czekałem jeszcze na serwis przy 2000-3000 tys obrotów zaczynał się dławić). Naprawa zrobiona gwarancyjnie. Pytanie czy mogło mieć to mogło spowodować szybsze zużycie sprzęgła?

PS
Od nowości samochód kilka razy zgłaszał żółtą kontrolką AWARIĘ ZESPOŁU NAPĘDOWEGO. Zgłaszane w serwisie, twierdzili że zapalania kontrolki nawet nie zapisywało się w komputerze (oczywiście brałem za każdym razem kwit że zgłaszałem). Może mieć to z tym jakiś związek?

Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 17:38   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Sprzęgło do wymiany przy 80 tys.

Ma to związek z ogólnie kiepskim sprzęgłem przy tym silniku na które była akcja serwisowa.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 17:41   #3
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: Sprzęgło do wymiany przy 80 tys.

Pare miesięcy temu robili mi faktycznie bezpłatną akcje serwisową wymiany softu sprzęgła (18S39 - weryfikacja poślizgu sprzęgła). Czy Twoim zdaniem mam się o co kłócić, czy szkoda prądu i trzeba przyjąć na klatę wymianę którą ogólnie wycenili mi na 4000 brutto?
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2019, 18:28   #4
wojt66
ford::beginner
 
Imię: Wojt
Zarejestrowany: 21-03-2018
Skąd: Torun
Model: Mondeo
Silnik: 1,5 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Sprzęgło do wymiany przy 80 tys.

Mi również skrzypi sprzęgło czasami właśnie jak ruszam pod górkę. Dzieje się to nieregularnie, zgłaszałem to na serwisie w ASO ale powiedzieli ze TTTM. Czasami przez parę tygodni wcale to nie skrzypi mimo ze regularnie pod górkę ruszam. Co o tym myśleć ? Mam 44 tyś przebiegu.
wojt66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2019, 04:46   #5
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Sprzęgło do wymiany przy 80 tys.

Fakt,sprzęgła w ecobostach są wadliwe.A z drugiej strony auto ciężkie a silnik mały.Już 25lat temu pisali ,że to złe połączenie.Wg mnie powinno wytrzymać 150-200tys.km(tak zmieniałem w klasie średniej).Chyba,że auto tylko w mieście użytkowane.To wymieniałem po 100tys.km.Jeszcze inna sprawa to czy serwis nie przyczynia się do przyspieszonej naprawy?Słyszeliście jak mają wykonać test czy jazdę próbną przed wgraniem oprogramowania wykrywającego uślizg sprzęgła w 1.5ecoboost? Kiedys czekając na odbiór auta z serwisu widziałem jak młody chłopaczek z serwisu dojechał prawie nową fiestą do krawężnika i palił sprzęgło.Czemu miało to służyć?Niedługo po odbiorze auta od nich też mi się zaczęło ślizgać sprzęgło.
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 18:07   #6
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Angry Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys - 1,5EB

Mam taki problem - Mondeo MK5, kombi, benzyna ECO BOOST 1.5 z instalacją gazową PRINSa. W grudniu 2019 po 80 tys przebiegu leci sprzęgło (2 lata użytkowania), 50/50% miasto-trasa, zero przeciążeń i gwałtownego ruszania, zero przyczepy. Wymiana zdiagnozowana po objawach chrobotania spod maski przy ruszaniu pod ostrą górkę/podjeżdżaniu pod wysoki krawężnik.

Mija pół roku i auto przejeżdża zaledwie 25 tys i powraca odgłos chrobotania spod maski przy ruszaniu pod ostrą górkę/podjeżdżaniu pod wysoki krawężnik (na razie dość rzadko, raz na kilkadziesiąt takich podjazdów). Autoryzowany serwis stwierdza, że to znowu sprzęgło i że prawdopodobnie "nie potrafię jeździć" (podpowiem, że mam 20 lat stażu i to mój 10 samochód - oczywiście pierwszy gdzie się dzieją takie cuda, a nawet jeśli byt było to dlaczego pierwsze sprzęgło wytrzymuje 80 a to jedynie 20, pewnie... ja się starzeję). Serwis mówi, że na mój koszt (drobne 750 zł) wymontuje sprzęgło i sprawdzi czy to nie jest wada materiałowa (o możliwym błędzie montażowym oczyścicie nawet nie wspominają).

Miał ktoś kiedyś taką sytuację? Co robić? Logiczne wydaje się, że na pewno wymontowywać nie będę w tym samym serwisie, bo przecież wszystko mi wcisną, sami nie przyznając się do jakiejkowiek winy... Ciekawe też co mi tak naprawdę wymienili pół roku temu (za drobne 4500 zl) i co mi tam wcisnęli, bo mam podejrzenia że nie były to nowe/oryginalne części. Pytanie również czy ten objaw (jedynie chrobotanie od czasu do czasu jak podjeżdżam pod górę, zero szarpania przy ruszaniu czy pulsowania pedału, itp.) to wogóle było i jest sprzęgło, bo też mam spore wątpliwości...

PS
Niepokoi mnie też naprawa zrobiona dwa miesiące przed wymianą sprzęgła przy 80 tys gdzie poleciała mi szklanka (popychacz) pompy wysokiego ciśnienia + wałek i pasek rozrządu (samochód najpierw przestał jeździć na gazie, a po dwóch dniach na paliwie kiedy czekałem jeszcze na serwis przy 2000-3000 tys obrotów zaczynał się dławić). Naprawa była zrobiona gwarancyjnie. Pytanie czy mogło mieć to mogło spowodować szybsze zużycie sprzęgła?

Od nowości samochód również kilka razy zgłaszał żółtą kontrolką AWARIĘ ZESPOŁU NAPĘDOWEGO. Zgłaszane w serwisie, twierdzili że zapalania kontrolki nawet nie zapisywało się w komputerze (oczywiście brałem za każdym razem kwit że zgłaszałem). Może mieć to z tym jakiś związek?
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 21:28   #7
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys

U mnie jest 110 tyś od nowości w moich rękach. Chrobotanie lub piłowanie słyszę raz na 20 ruszeń i tak ja piszesz pod górkę itp. Nie czuję żeby sprzęgło się kończyło. Dobrze chwyta. Auto jeździ w mieście i autostradach. Fakt jest że zgranie sprzęgła ze skrzynią to jakiś dziwny dramat. Nie dość że przy zmianie 1-2-3 bieg potrafi szarpnąć to jeszcze po wrzuceniu biegu czuć jakby ułamek sekundy auto się rozpędzało i dopiero po chwili czuć przyśpieszenie. Być może ten typ tak ma... :/ Dla porównani meganka żony 1.3 tce 140km ma o wiele lepszego kopa którego czuć przy zmianie biegu na wyższy. Tak wiem... masa, gabaryty i pewnie jeszcze inny kolor, ale mam wrażenie że soft delikatnie stara się przyciąć moment na początku.
Czy u ciebie oprócz chrobotania czuć że ze sprzęgłem jest coś nie tak?
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 22:37   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys

A w tym silniku nie było przypadkiem akcji naprawczej związanej ze sprzęgłami?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 22:58   #9
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys

Była... raczej nic nie polepszyła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 23:01   #10
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła,: najpierw po 80 tys, a teraz znowu po 25 tys

Cytat:
Napisał Franiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy 2000-3000 tys obrotów
wiesz 2-3 milionów obrotów to nic nie wytrzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
sprzęgło


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.