Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2020, 11:33   #1
Parkero
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Post Wymiana modułu wentylatora

Cześć,

Posiadam Mondeo z 2011r. po lifcie HB, silnik 1.6 ecoboost.
Dwa tygodnie temu spotkało mnie niemiłe doświadczenie - padnięty akumulator. Dzień wcześniej po zaparkowaniu słyszałem wentylator chłodnicy, który chodził na 120% po zgaszeniu silnika, ale uznałem, że przecież zawsze on jeszcze działa kilka minut i się wyłącza. Myślałem, że samochód jest teraz rzadziej użytkowany i silnik się bardziej nagrzał.

Okazało się, że wentylator teraz zarówno na zimnym jak i gorącym silniku działa na 100% i nie wyłącza się po zgaszeniu silnika - dlatego doprowadziło to do rozładowania akumulatora.

Przez te 2 tygodnie moja jazda wyglądała tak, że ręcznie wpinałem wiązkę wentylatora jak zaczynałem jazdę, a wyciągałem ją jak kończyłem jazdę.

Skonsultowałem się z mechanikiem i to podobno może być wina modułu wentylatora. Kupiłem już zamiennik i przymierzam się do wymiany - teoretycznie prosta rzecz ale dostęp trochę niewdzięczny.

Tutaj pojawia się moje pytanie, czy po wymianie modułu na zamiennik konieczne jest podpięcie samochodu pod komputer i wykasowanie jakiegoś błędu, czy wentylator chłodnicy powinien zacząć działać prawidłowo od razu po podłączeniu?

Ktoś z Was wymieniał tę część i wentylator działał od razu ok, czy konieczne było podpięcie auta pod OBD II?

Parkero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2020, 14:36   #2
Parkero
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana modułu wentylatora

Ok, wymieniłem moduł na nowy i pierwsza diagnoza:

Wentylator chłodnicy nie chodzi non stop.

Teraz zastanawiam się czy to jest dobry znak, czy może coś jest nie tak z tym nowym modułem wentylatora.

Zrobiłem test na postoju i przez ok. 15 min silnik pracował na biegu jałowym przy pr. obr. 2000 obr/min. temperatura silnika osiągnęła 90 stopni Celsjusza, klima pracowała na maxa i żaden z wentylatorów się nie włączył, ani ten od chłodnicy ani ten od klimy.

Trochę mnie to martwi, bo chyba przy 90st i pracującej klimie wentylator powinien się włączyć chociaż na I bieg?

Jak to jest u Was, kiedy załącza się który wentylator?

Jutro jadę w trasę 300km i chciałbym to rozwiązać zamiast zastanawiać się w trasie. Nie wiem czy mniejszym ryzykiem nie jest zamontować ten stary moduł, przy który wentylator chłodnicy działa zawsze na 100%.

Jest ktoś w stanie coś doradzić? Z góry dziękuję za pomoc!
Parkero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 01:35   #3
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Wymiana modułu wentylatora

Dobrze wpiałeś wtyczkę? U mnie po wymianie też nie ruszyły, okazało się że w zamienniku było trochę trzeba większej siły użyć. Wentylatory oba powinny ruszyć po nabiciu ciśnienia w układzie klimatyzacji. U mnie nie chodzą non stop.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.