Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2020, 07:37   #11
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Mam prośbę.Gdyby kolega rozwiązał ten problem proszę o napisanie co było przyczyną dymienia.Ja na swoich mechaników już nie liczę.Ostatnio po moich pretensjach stwierdzili że - cyt "jeżdzic ,dymić,kapać ,bo tego silnika nie da sie uszczelnić...Uszczelnisz górę,kapie i dymi dół silnika,uszczelnisz dół,kapie i dymi góra".Gdybym ja to wiedział....

Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 08:29   #12
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

ta nic się nie da zrobić najlepiej na złom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2020, 08:56   #13
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Da się jak stwierdził "najbardziej ogarnięty" ale cyt "Panie,z miesiąc musi postać,turbo trza mieniać,egr-y,zajrzeć pod pokrywę zaworów to może tłoki i pierścienie,to może i gumki na popychaczach,Panie a po tym to trzeba będzie głowicę splanować,a wtryski jak sie połamią to kolejne "parę złotych".Panie....moze być i mało 8 tys."
Załamany jestem poziomem wiedzy i pracy mechaników w MOIM WOJEWÓDZTWIE.
I nie twierdzę ,że wszędzie jest tak samo.Są gdzieś w Polsce ludzie wykształceni w serwisach Peugeota,Citroena ,Forda.Na 100% są.Pewnie spora część tu piszących ma z nimi do czynienia.Ja niestety nie.
To przeciez jeden z popularniejszych silników diesla na polskim rynku.
Używając translatorów przeczytałem dziesiatki forów internetowych we Francji i Niemczech.W diagnozowaniu silnika totalna odwrotność.Aż się wierzyc nie chce czytając.
Ja niestety mechanikiem nie jestem.Mentalnośc mechaników również blokuje rozumienie mnie jako klienta,neguje moje podpowiedzi jako niby nielogiczne.
Moje doświadczenie w kwestii współpracy z mechanikami jest naprawdę spore.
Za chwilę mam przegląd i dymienie i kapanie nie pozwoli mi go przejść z wynikiem pozytywnym.A problemy nie daja sie rozwiązać.
W uszczelniacze i rozwiazania problemów wsadziłem na przestrzeni 3 lat około 5 tys zł.I co - i nic.
Może nie do końca.Utwierdiło mnie w przekonaniu że ani F....d ani diesel.Nigdy więcej.
To tylko moja opinia - znalazłem sie w czasie,położeniu i otoczeniu jak opisuje i niech nikomu to nie zmąci radości posiadania takiego a nie innego auta.
Ja się go chętnie pozbędę i pożegnam czule w duchu "brave heart". Amen
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 20:41   #14
Mmisiekm
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 17
Angry Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Podbijam temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mechanicy nie bardzo mi chcą pomóc ;( wiec liczę na Waszą fachową wiedzę.

Co do tej pory udało mi się ustalić.
Wtryski były regenerowane w październiku ale jeden z mechaników stwierdził ze jemu te „kopcenie” wyglada na uszkodzony wtrysk który na wolnych obrotach „leje”. Pojechałem na sprawdzenie i okazało się po wyjęciu ze wtrysków pokusił się o to aby tymczasowo założyć nowiutkie nie regenerowane wtryski -niestety nic to nie zmieniło.

Sprawdzono też kompresje na zimnym i rozgrzanym silniku, jest poprawna tzn lekki odchyl jest na jednym cylindrze ale nie znaczny.

Jako jeden z powodów gdzieś wyczytałem ze może być problem z odmą, zaślepiła wejście od turbiny a od odmy ten oryginalny gumowy wąż zakończyłem butelka plastikowa żeby zobaczyć ile tam się oleju zbiera - troszkę było ale bez tragedii.

Niestety i to tez nie pomogło ;(

Kolejny mechanik sugeruje iż problem może być w łuszczących się walkach rozrządu - powiedział ze spore koszty tego naprawy - inny znowu totalnie to wyklucza.


Plyny eksploatacyjne bez zmian, spalanie raczej też. Auto nie ma Dpfa od 2 lat, turbina regenerowana rok temu.


Z moich obserwacji wyniki ze „dymek” leci tylko i wyłącznie jak jest silnik rozgrzany i jak zatrzymam się na 10-15 sekund.

Jakieś sugestie co jeszcze mógłbym sprawdzić zanim mechanicy zaczną mi doradzać po kolei wymianę wszystkich podzespołów a potem wymianę silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Please help, bo już po nocach spać nie mogę z bezsilności.

Bump: Podbijam temat
Mmisiekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 07:54   #15
Waldekpoznan
ford::average
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 01-11-2017
Skąd: Poznań
Model: C max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Miałem kiedyś podobne efekty w golfie po regeneracji turbiny.Wszystko było ok ale na postoju siwo.Może turbo puszcza?
Waldekpoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 08:57   #16
Amaroq
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2020
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 2.0 Duratorq
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Biały lub niebieski dym wskazywałby na olej, jeśli stricte biały, to może puszczać wodę. Wystarczy niewiele, żeby zrobić chmurę.
Spróbuj wywąchać jaki ma zapach, albo przystawić jakiś , albo lepiej torbę foliową przed rurę żeby się osadziło i skropliło po czym dotknij palcem i poliż. Jeśli smak ma gorzko-słodki to płyn chłodzenia, jeśli jednak to co zostanie jest suche, ewentualnie lekko tłuste i śmierdzące ropą, to prędzej olej.
Wiem, że to wróżenie z fusów, ale jak nie daje się zdiagnozować tego konwencjonalnymi metodami, to można próbować tak, jak to powyżej narysowałem. A nuż wyjdzie coś ewidentnego ze smaku, zapachu, czy konsystencji...
Amaroq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 11:06   #17
Kwiatek6178
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-07-2018
Skąd: Nysa
Model: Cmax
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

A plyn w chłodnicy zgadza się
Kwiatek6178 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 13:26   #18
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Kolego, a na jakim oleju jeździsz, co ile przeprowadzasz jego wymianę, czy stosujesz płukanki i jaki przebieg ma auto?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 23:45   #19
Mmisiekm
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Cytat:
Napisał Waldekpoznan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem kiedyś podobne efekty w golfie po regeneracji turbiny.Wszystko było ok ale na postoju siwo.Może turbo puszcza?
Turbina regenerowana była niecały rok temu - oczywiście nie wykluczam tego tematu ale luzów raczej nie ma i nie chodzi jakoś głośniej. Kolejnym krokiem pewnie bedzie jej demontaż i oddanie do sprawdzenia.

Cytat:
Napisał Kwiatek6178 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A plyn w chłodnicy zgadza się
Tak stan jest cały czas tem sam.

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, a na jakim oleju jeździsz, co ile przeprowadzasz jego wymianę, czy stosujesz płukanki i jaki przebieg ma auto?
Olej wymieniam co ok 12 tyś. jakiś czas temu castrol, a ostatnio po regeneracji wtrysków był zalany bodajże mobilem. Teraz planuje wymianę ale w sumie nie wiem co wlać bo mam do uszczelnienia pompę oleju i chyba miskę olejową więc szkoda mi na 1-2 tyś kilometrów zalać jakiś dobry olej np Motula


Odbiegając nieco od tematu zacząłem nieco grzebać głębiej w silniku i tak skończyło się na demontażu i czyszczeniu:
- EGR,
- Kolektor dolotowy,
- Gniazda kolektora,
- Przepustnica,
- Wymian filtra powietrza
- wymiana oringu od rezonatora
- wymiana obejmy pomiędzy EGR a jego chłodniczką - zastosowałem obejmę od Citroena bo jest skręcana na śrubę (Brawo Citroen, zapiąć tą FORDowską
przy słabym dostępie to chyba trzeba być wybitnie uzdolnionym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a w fordzie jest opaska zatrzaskowa.

Jak dostałem się do kolektora to własnym oczom nie wierzyłem jak przepływ jest zwężony (wrzucę zdjęcia jak będę miał możliwość).

Po czyszczeniu i zmontowaniu autko doznało znacznej poprawy kultury pracy oraz płynności przyspieszania - lecz NIESTETY dymek na postoju nie zniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam jeszcze ze dymek nie jest zawsze na jednych światłach jest na innych nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Amaroq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biały lub niebieski dym wskazywałby na olej, jeśli stricte biały, to może puszczać wodę. Wystarczy niewiele, żeby zrobić chmurę.
Spróbuj wywąchać jaki ma zapach, albo przystawić jakiś , albo lepiej torbę foliową przed rurę żeby się osadziło i skropliło po czym dotknij palcem i poliż. Jeśli smak ma gorzko-słodki to płyn chłodzenia, jeśli jednak to co zostanie jest suche, ewentualnie lekko tłuste i śmierdzące ropą, to prędzej olej.
Wiem, że to wróżenie z fusów, ale jak nie daje się zdiagnozować tego konwencjonalnymi metodami, to można próbować tak, jak to powyżej narysowałem. A nuż wyjdzie coś ewidentnego ze smaku, zapachu, czy konsystencji...
Kolejnym razem spróbuje złapać bo jak była chmurka to torby ani nic po ręką nie miałem, a jak się już wyposażyłem to nie chciał sie (spryciarz) Pojawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mmisiekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2020, 18:02   #20
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: 1.6 TDCI (109KM) Dymienie w trasie przy postoju na światłach.

Żaden z mechaników nie pokusił się o podpięcie do kompa i sprawdzenia parametrów w czasie jazdy?
O sprawdzeniu lambdy też nikt nie wspominał...

Mnie jak robili w dieslu wtryski i po 100km objawy wróciły, to podjechałem ponownie do speców, wyklucilem się że coś spapraki i silnik znów został na moich oczach rozebrany i wymiana wtrysków została przeprowadzona od nowa. Przy mnie. Po złożeniu okazało się, że owszem pierwotny problem minął ale stracił moc. 3h jazdy pod kompem i dopiero wtedy bylo wiadomo co i jak. Korekty poszły i autko jak nowe.
Do czego dążę - skoro wymieniacze wymienili co tylko mogli i problem nie minął to jedz do mechanika, niech podepnie się kompem i w drogę. Jak zacznie dymić na światłach to powinno pokazac gdzie leży przyczyna.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.