Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2020, 22:16   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał Filon69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy te "komplikacje" wynikaj ze wspólnej magistrali SPI?...
Nie są to "komplikacje" nie do przejścia. Chodzi o to, że publicznie dostępna biblioteka do MCP2515 zakłada istnienie jednego takiego interfejsu.
W Nano też potencjalnie można podłączyć więcej niż jeden moduł - w końcu na magistrali SPI może "wisieć" wiele modułów. Aktywny jest zawsze ten wybrany przez CS. Więc nie tu problem.
Jakiś tam poziom wyzwania stanowi stworzenie kolejnych bibliotek do obsługi kolejnych modułów MCP2515 i uruchomienie tego wszystkiego by chodziło niezawodnie. Da się zrobić, ale trzeba na to poświęcić trochę czasu...
A tego jest mało... W końcu "dość szybko..." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zbliżam się do 70-tki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie chce mi się poświęcać czasu na "wywarzanie otwartych drzwi"...

Na razie temat "routera ramek RDS" odłożony "ad Kalendas Graecas"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak Sławek @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] trochę się "obrobi", to ma zaprojektowaną przez siebie płytkę z 2x CAN nie wykorzystaną do pierwotnego projektu... Być może razem kiedyś wrócimy do tematu.

A teraz do meritum: "co nowego słychać w temacie".

Otóż po uruchomieniu dość efektownego "startera" dla Sync3 przeszedłem do tematu "startera" dla liczników z rodziny Mondeo MK5/Fusion USA/Edge.

Pisałem w dziale Mondeo, że uruchamiam rozpoznawanie znaków drogowych (TSR) w liczniku od mojego Fusiona Energi (PHEV) poliftowego USA.
Aby to popchnąć do przodu potrzebowałem "startera" takich liczników "na stół". W szczególności z poprawnym wyświetlaniem na stole przebiegu zapisanego w liczniku. Jest to bardzo istotne dla usprawnienia "zabaw z eeprom". Jeśli to działa to nie trzeba biegać do auta by sprawdzić "czy się czegoś nie popsuło modyfikując eeprom"

No to są pierwsze i niezbędne rezultaty tej pracy:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widać przebieg się ładnie wyświetla.

Jest jeszcze oczywiście "milion awantur o to, że się coś popsuło"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Namierzanie ramek CAN od poszczególnych "awarii" jest bardzo pracochłonne i idzie powoli...
No ale "powoli do przodu" to zawsze bliżej celu!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-05-2020 o 22:46
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 08:31   #22
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby to popchnąć do przodu potrzebowałem "startera" takich liczników "na stół". W szczególności z poprawnym wyświetlaniem na stole przebiegu zapisanego w liczniku. Jest to bardzo istotne dla usprawnienia "zabaw z eeprom". Jeśli to działa to nie trzeba biegać do auta by sprawdzić "czy się czegoś nie popsuło modyfikując eeprom"
no i brawo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 19:13   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Napisałem powyżej "powoli do celu"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę sam siebie pochwalić za skromność...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak na jeden dzień, to sporo "zbytecznych kontrolek" zniknęło...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Zostały naprawione"... Do tego "auto" zostało postawione na "Parkingu"...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ponadto - za "cenę 1 rezystora" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - udało mi się "nalać na stole" ponad pół baku paliwa!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę na tej ilości paliwa "przejechać na stole" 545km... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawsze mówiłem, że Fusion Energi to ekonomiczne auto...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-05-2020 o 19:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 23:25   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

No nieźle idzie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co dzień coś nowego...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pewnie długo takiego tempa nie wytrzymam, ale na razie mam niezłą zabawę...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W końcu w tym wieku to przyjemności życiowych nie zostało już nazbyt wiele... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No chyba, że się jest Mickiem Jaggerem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety mnie Bozia ne dała takiej kondycji - więc piszę "w zamian" programy...

Ad rem:

"Licznik testowy" wykazał się tak dużą "chęcią kooperacji", że trzeba go było jakoś nagrodzić...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otrzymał więc śliczną, wypolerowaną szybkę - nie straszy już "pobitym szkłem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego też "doświadczeniem życiowej drogi" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dostosował się do auta, w którym małą chwilkę pojeździł...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś będzie miał z niego pociechę - w końcu potrafi pokazywać znaki drogowe!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale to nie jest oczywiście "news dnia"...

Najistotniejsza w tym wątku dzisiejsza wiadomość jest pochodną złożonej koledze Tomkowi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w naszej wymianie korespondencji obietnicy, ze przed weekendem pokażę możliwość sterowania licznikiem "na stole" (chodzenia po menu licznika bez dodatkowych elementów auta oprócz samego licznika).

VoilaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-05-2020 o 23:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 20:18   #25
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Lewy joystick też już opanowany, ale następny filmik będzie jak jeszcze to się trochę posunie do przodu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W uzupełnieniu do wczorajszego filmiku dodam jedynie zdjęcia potwierdzające, że jeśli jest podpięty do "startera" Sync3 jednocześnie z licznikiem, to na prawym ekranie licznika oczywiście jest widoczny kompas oraz można wchodzić w dodatkowe menu nawigacji.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-05-2020 o 09:04
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 19:25   #26
jagred
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2015
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 196
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Jeszcze troche i sie na tym pojechac gdzies da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jagred jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 20:08   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Dopracowałem kwestię "chodzenia" po lewym menu licznika (komputera i ustawień), więc prezentuję - tak to wygląda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety jakość filmów nie dorównuje u mnie jakości roboty (zazwyczaj na YT jest dokładnie odwrotnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - muszę nad tym popracować.
Xiaomi Mi9 nie wiedzieć czemu robi tak kiepskie filmy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 20:15   #28
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopracowałem kwestię "chodzenia"
super BRAWO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 22:29   #29
kowalmarcinek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: warszawa
Model: Mondeo MK4 LIFT/// FUSION 2017 2.0T
Silnik: 1.6 TDCi 115 km/// 2.0 Turbo 240km
Rocznik: 2011\2017
Postów: 26
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopracowałem kwestię "chodzenia" po lewym menu licznika (komputera i ustawień), więc prezentuję - tak to wygląda: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety jakość filmów nie dorównuje u mnie jakości roboty (zazwyczaj na YT jest dokładnie odwrotnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) - muszę nad tym popracować.
Xiaomi Mi9 nie wiedzieć czemu robi tak kiepskie filmy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko licznik z hybrydy poddaje się takim modyfikacjom ?
__________________
Ford Fusion 2017 USA
kowalmarcinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2020, 23:05   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Sync3 - nowy "starter", wyświetlanie logo stacji radiowych

Cytat:
Napisał kowalmarcinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko licznik z hybrydy...
W opisie filmu jest napisane: "Liczniki MK5/Fusion".... Dodam, że Edge też... Nie ma znaczenia czy EU czy USA.
BTW - to nie są "modyfikacje"... To jest urządzenie do "startowania" licznika na stole i doprowadzenia go do stanu umożliwiającego "chodzenie po menu". Równolegle może być podpięty Sync3 i też będzie działał.
W takim stanie urządzenia (Sync3/licznik) można je np. aktualizować (soft) "na stole" czy też konfigurować.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-05-2020 o 23:11
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.