Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2020, 21:31   #1
philo
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 14-05-2020
Model: Transit
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1994
Postów: 1
Domyślnie 2,5D bez turbo szarpie po 15 minutach na autostradzie

Cześć,

Jest to kamper. Ostatniego lata zepsuł mi trochę wakacje, bo w ich trakcie odwiedziłem około 20 mechaników, serio. Wszystko wydawało się ok dopóki nie wyjechaliśmy na autostradę. Po około 15 minutach jazdy 90km/h non stop (czyli prawie maksymalna prędkość) zaczyna szarpać jak by momentami nie dochodziło paliwo. Szarpie coraz częściej, zwalniając, aż się praktycznie nie da jechać. Jak jadę po zwykłej drodze, czyli popuszczam gazu co jakiś czas, redukuję to problem się nie pojawia. Filtr paliwa był wymieniony, bak podobno czysty, powietrze się nie zasysa po odkręcaniu kurka paliwa, pompa paliwa jest mechaniczna firmy Bosch. Usterka nie występowała dopóki był lekki wyciek oleju przy części widocznej na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (pompka wspomagania paliwa, czy coś takiego)? Wyciek został naprawiony i problem się zaczął pojawiać. Może to zbieg okliczności. W Słowenii problem występował coraz częściej i pojawiał się już na zwykłej drodze, szczególnie jak było pod górę. Pompkę ze zdjęcia wymieniliśmy i przez godzinę problem nie wystąpił, potem się jednak zaczęło znów, ale z mniejszą częstotliwością.
Co to może być? Jakieś sugestie?

philo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2020, 00:18   #2
liluniek
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 14-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit mk5
Silnik: 2,5 Td
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2,5D bez turbo szarpie po 15 minutach na autostradzie

Zaznaczam, że nie jestem biegły w tym temacie, ale zabieram głos, bo sam ostatnio wymieniałem taką samą pompkę w swoim, bo było ewidentne zapowietrzanie się układu paliwowego. Skoro u Ciebie po wymianie pompki przez jakiś czas było dobrze to w/g mnie wina leży ewidentnie w układzie paliwowym. Nowa pompka poprawiła ilość podawanego paliwa,bo jest lepiej. Może na pompie są za małe ciśnienia? Może wtryski?
liluniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2020, 11:38   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2,5D bez turbo szarpie po 15 minutach na autostradzie

Kolega Liluniek prawidłowo rozumuje - skoro problem pojawił sie po wymianie pompki wstępnej - to byc może tu jest problem.
Problem polega na tym, że było (i chyba nadal jest) mnóstwo producentów zamienników tych pompek. I niestety - większość z nich jest fatalnej jakości.
Taka pompka w ASO to kilkaset złotych, a zamienniki są po 50-70 zł.
Poszukałbym markowego wyrobu, np. tu - nietypowa, bo rozbieralna Trateo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale martwi mnie w niej, ze króćce nie mają takiego pogrubienia przy nasadzie - służy on do utrzymania na króćcu szybkozłączek (takie króćce jak na załączniku i w linku).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ta wygląda dokładnie jak oryginał OEM.

Ponieważ i pompka i wymiana to minimalny koszt i szybka sprawa - spróbowałbym od tego zacząć...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pmpka 2,5d.JPG (21.5 KB, 9 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-05-2020 o 14:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.