Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2020, 13:46   #1001
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał stanpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem filmik z youtube
a zwróciłeś uwagę że to jest mowa o Sync2 !

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 14:08   #1002
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał stanpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem filmik z youtube:....
To już Koledze wytłumaczono, że źle Kolega zrozumiał...
Jak przylutowano Koledze pustą kość (dobre pytanie czy właściwą...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to Kolega ma DUŻY PROBLEM... Na pewno nie do ogarnięcia "w samochodzie"...
Nie znam w Polsce nikogo innego programującego Sync3 "na szpilkach"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć nie wykluczam, że jeszcze prócz mnie ktoś jest...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 14:24   #1003
kamil_master
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2018
Model: Mustang
Silnik: 2.3
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał stanpiotr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... lecz jest problem z rejestrację FORD PASS i myślę ze jest to problem z numerem podzespołu.Chcę więc przywrócić oryginalny moduł apim rozszerzając go z 8gb pamięci do 64gb...
Wracając do początku - skąd kolega wysnuł takie domysły? Wielkość pamięci absolutnie nie ma wpływu na działanie FordPass. Zatem szkoda czasu i nerwów. Czy chodzi o możliwość otwierania/zamykania/uruchamiania/lokalizacji auta z telefonu?





Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kamil_master jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 14:25   #1004
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to Kolega ma DUŻY PROBLEM... Na pewno nie do ogarnięcia "w samochodzie"...
To na pewno.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie znam w Polsce nikogo innego programującego Sync3 "na szpilkach"
Jeśli ma to być pojedyncza akcja to można,jeśli ktoś dobrze lutuje po prostu przylutować przewody i zaprogramować SanDisk'a,jeśli ma się oczywiście wsad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 15:53   #1005
stanpiotr
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 01-09-2019
Skąd: Tarnów
Model: KUGA
Silnik: 1.5
Rocznik: 17
Postów: 16
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Może zacznę od początku. Gdy zorientowałem się że na moim 8gb apimie nie da się uruchomić instalacji map zakupiłem nowego apima z samochodu z 2018 roku. Ze spolszczeniem systemu licznika jak i apima poradziłem sobie bez problemu. Ustawiłem klimę z wyświetlacza i inne funkcje. Teraz ostatnio wgrałem najnowszy synk 3 wer 3.4 i mapy F9. Ale niestety rejestracja Ford Pass niestety się nie udaje. Wydaje mi się ze problem polega na tym że system serwera nie tylko musi odczytać poprawny Vin ale i IP modemu w samochodzie porównując go w bazie danych z oryginalnym który został przypisany do samochodu (fabrycznie zamontowany). Dlatego gdy próbuje rejestracji na stronie FORD PASS do samochodu nie dociera potwierdzenie . Tak jak kolega wspomniał funkcja ta po potwierdzeniu zarejestrowania wspomaga kontrole w zarządzaniu samochodem. Proszę mnie sprostować jeśli moje myślenie jest błędne. Więc podoiłem decyzje spróbowania formy rozszerzenia pamięci i próbę instalacji na originality apimie.

Ostatnio edytowane przez stanpiotr ; 25-09-2020 o 16:16
stanpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 16:37   #1006
kamil_master
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-08-2018
Model: Mustang
Silnik: 2.3
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Nie tędy droga, zaadaptowanie funkcjonalności Fordpass Connect z auta na amerykańskiego na Europę wymaga wymiany TCU na europejski oraz ogranie go odpowiednimi plikami. Wystarczyło poszukać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kamil_master jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 17:11   #1007
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Jeśli ma to być pojedyncza akcja to można,jeśli ktoś dobrze lutuje po prostu przylutować przewody i zaprogramować SanDisk'a,jeśli ma się oczywiście wsad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę akurat z Tobą Marcinie wchodzić w polemoiki, ale możesz mi wierzyć, że próba zaprogramowania 64GB flasha przez lutowanie kabelków do Sync3 wg informacji z burzliwego wątku na telegramie fmods NA 100% NA PEWNO SIĘ NIE UDA. I nie jest to jedynie kwestia braku wsadu.
Tak więc można próbować - do czasu aż mała płytka będzie się nadawała jedynie na śmietnik...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli już - to jakąś perspektywę sukcesu daje ponowne zdjęcie flasha i jego ogranie w programatorze. Wtedy są już TYLKO 2 problemy - skąd wziąć wsad oraz kto zakulkuje ponownie to BGA...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ekonomicznie te próby są bez sensu, bo wyjdzie drożej niż "programowanie na szpilkach"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 17:13   #1008
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NA 100% NA PEWNO SIĘ NIE UDA
No to wiem,ale jednocześnie także wiem,że moja próba jak najbardziej się powiodła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 17:18   #1009
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...moja próba jak najbardziej się powiodła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że my się lubimy, rozmawiamy ze soba i do tego Twój upór w dążeniu do celu jest powszechnie znany!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i to w zupełności wyczerpuje temat wykonalności takiego programowania.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 17:38   #1010
stanpiotr
ford::beginner
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 01-09-2019
Skąd: Tarnów
Model: KUGA
Silnik: 1.5
Rocznik: 17
Postów: 16
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Dziękuje za konkretna odpowiedź widzę że w tym temacie jest jaszcze dla mnie długa droga do ogarnięcia. A czy możesz coś mi poradzić co do tego apima dobrze było by moją przygodę zakończyć sukcesem bo rzadko się poddaje jeśli już cos zaczynam to pasuje to skończyć. Co możecie zaproponować?

Ostatnio edytowane przez stanpiotr ; 25-09-2020 o 17:41
stanpiotr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.