Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2020, 16:54   #1
Bubu654
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 18-01-2018
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Nierówna praca silnika / ciężkie odpalanie

Cześć,
przeczytałem kilkanaście forów i nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.
Mianowicie pacjentem jest Ford mondeo mk3 1.8 zetec 110KM. (benzyna+gaz)
Na początku: spadanie obrotów na ciepłym silniku kiedy wciskałem sprzęgło. Obroty spadały do 500 a czasami nawet do 0. Zdarzało się że zapalała się kontrolka silnika. Podczas zatrzymania obroty zaczynały falować między 500 a 1200 obrotów. Silnik bardzo dziwnie drżał, w kabinie czuło się jakby masaż pleców. Mechanik wyregulował to troszkę na śrubie przy przepustnicy i przez jakiś czas temat zniknął.
Jakiś czas temu temat powrócił ze zdwojoną siłą, ale dodatkowo pojawił się problem z odpalaniem. Na początku problem był tylko na ciepłym silniku, kiedy po zatrzymaniu odstał 15-20min. Teraz problem występuje także na zimnym silniku. Podczas odpalania muszę wciskać i odpuszczać pedał gazu aby odpalił.
Na chwilę obecną wymieniłem i naprawiłem:
- czujnik VSS
- silniczek krokowy
- uszczelniłem kolektor ssący
- wymieniłem wężyki od podciśnienia
- świece
- przewody
- cewka zapłonowa
- czujnik położenia wałka rozrządu
- czujnik poziomu paliwa (czasem po zgaśnięciu pokazywał mi pusty bak, mimo że była ponad połowa)

Do tej pory nie mogę rozwiązać zagadki spadania obrotów i podskakiwania silnika w komorze.
Na chwilę obecną planuję jeszcze podmienić przepustnicę, bo podczas adaptacji moja się zacinała.
Zastanawia mnie jeszcze czy powodem ciężkiego odpalania i skaczących obrotów może być regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. Dodam jeszcze, że rano podczas odpalania czuć dość intensywny zapach paliwa z rury wydechowej. Ale tak jak pisałem wyżej nie wiem czy ma to związek z odpalaniem i falowaniem obrotów.

Macie może jakieś pomysły, rady cokolwiek ? Czuję się bezradny w tej sytuacji, bo czego nie wymienię to nadal nie to, a kasa z portfela ucieka.

Bubu654 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , nierówna praca , nierówne obroty , przepustnica


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.