Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2021, 10:37   #611
Figiel 87
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-01-2021
Skąd: Słupsk
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam
Wczoraj wyskoczył komunikat o usterce silnika w s max 2009. Po przejechaniu 200-250 km bez postoju zapaliła się kontrolka
[i] na żółtym tle i komunikat usterka silnika. Silnik nie stracił na mocy, nic nie wyciekało, spalanie nie wzrosło. Dodam że głównie jeżdżę po mieście.

Figiel 87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 06:49   #612
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Bartłomieju... to niezły FIGIEL ci sprawił ten samochód. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najprościej było by teraz wejść w Menu i odczytać jakie odnotował błędy DTC . Lub podjechać do mechanika żeby zczytał błędy .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2022, 14:48   #613
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Figiel 87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Wczoraj wyskoczył komunikat o usterce silnika w s max 2009. Po przejechaniu 200-250 km bez postoju zapaliła się kontrolka
[i] na żółtym tle i komunikat usterka silnika. Silnik nie stracił na mocy, nic nie wyciekało, spalanie nie wzrosło. Dodam że głównie jeżdżę po mieście.
Ja tak mam średnio raz do roku i to już znak , ze muszę wymienić filtr paliwa. Po wymianie znów na 20tys km mam spokój. Wcześniej często mam komunikat , ze wykryto wodę w paliwie.
Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2023, 17:32   #614
adi94
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 14-04-2023
Skąd: Gorowo Ilaweckie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI

Witam ostatnio wracałem z Niemiec do Polski i po 500 km wyskoczyła mi kontrolka usterka silnika zatrzymałem zgasiłem i odpaliłem ruszyłem dalej bez kontrolki po przejechaniu 200 km znowu zapala się plus ESP ESP raz zapala się raz gaśnie. Mocy nie straciły moim zdaniem. Dojechałem do domu parę razy stawałem gasiłem nie było kontrolki i po ilus km znowu się zapalała. Błędy pod kompem tto P0093 P0094 i P0130. Zauważyłem wyciek jakby oleju delikatnie w okolicy łączenia przepustnicy z kolektorem ssącym rozebrałem była pęknięta uszczelka.bede wymieniał na dniach. Czujnik temperatury powietrza dolotowego był też brudny w tym osadzie olejowym . Czy to może być ta przyczyną czy zbieg okoliczności? Miał ktoś podobny przypadek tych błędów itp? Pod wtryskami nic nie widać żadnych wycieków ani nic. Nigdzie nie kapie paliwo ani nic oprócz tej spoconej przepustki. Załączam zdj jeśli ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc bym był wdzięczny. Uszczelkę będę miał w piątek i ją wymienię odkrece tam wszystko wyczyszcze. Filtr paliwa niby wymieniany miesiąc temu. Motor 2.0 TDCi. Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230627_125758.jpg (90.4 KB, 67 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230627_125804.jpg (98.6 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230626_172052.jpg (91.7 KB, 56 wyświetleń)
adi94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2023, 11:51   #615
Kombikom
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-10-2023
Skąd: Rymanów
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI

Witam.
S-max 2007r 2.0 TDCI. u mnie tez pojawił się komunikat błąd silnika. auto straciło na mocy i ostatecznie silnik zdechl. po 15 min odpalił bez problemu i to bez komunikatu.
Mechanicy błędy skasowali wymienili pompę paliwa i okazało się ze jeden wtrysk przepuszczał to go naprawili.
Po 2 miesiacach i przejechaniu 1500 km błąd znowu się pojawił ale auto tylko straciło na mocy. Odczekałem 15 min i wszystko było ok i udało się wrócić 200 km do domu tylko ze w zakresie 1900-2000 obrotów odczuwalne jest szarpanie i tak jakby odcinało mu moc.
Macie jakieś pomysły co to takiego? Bo mechanicy to będą szukać i nie ma żadnej pewności.

Bump: Witam.
S-max 2007r 2.0 TDCI. u mnie tez pojawił się komunikat błąd silnika. auto straciło na mocy i ostatecznie silnik zdechl. po 15 min odpalił bez problemu i to bez komunikatu.
Mechanicy błędy skasowali wymienili pompę paliwa i okazało się ze jeden wtrysk przepuszczał to go naprawili.
Po 2 miesiacach i przejechaniu 1500 km błąd znowu się pojawił ale auto tylko straciło na mocy. Odczekałem 15 min i wszystko było ok i udało się wrócić 200 km do domu tylko ze w zakresie 1900-2000 obrotów odczuwalne jest szarpanie i tak jakby odcinało mu moc.
Macie jakieś pomysły co to takiego? Bo mechanicy to będą szukać i nie ma żadnej pewności.
Kombikom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2023, 05:08   #616
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI

Coś "więcej" o tej naprawie wtrysku? Próba przelewowa przed i po naprawie byłą robiona? Znasz jej wynik?

Jakie błędy odczytano?
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2024, 19:14   #617
Block4r
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-01-2024
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał camel1313 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, znowu zmagam się z błędem P2263.
Ostatnio byłem na mazurach, trasa 420 km i wszystko było w porządku.
W sobotę byłem na działce 40 km i wyskoczył komunikat usterka silnika. Na szczęście miałem ze sobą komputer i bez gaszenia zdiagnozowałem
PCM P2263:85-27 -działanie układu ciśnienia doładowania turbosprężarki/sprężarki doładowującej
OBDII P2263-P działanie układusterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki
Reset DTC i błąd nie powrócił.
W poniedziałek to samo, ale nie miałem kompa przy sobie wiec zgasiłem silnik na pare minut i można było jechać dalej i tak trzy razy.
Po przyjechaniu do domu i podłączeniu kompa zero błędów.
Dzisiaj wyczyściłem MAP w kolektorze ssącym.
Podlączyłem forscan i wlączylem pidy BARO ciśnienie barometryczne 100.0 kPa (nie wiem czy tak ma być)
i jedna wartość mnie bardzo zastanawia
BPA_OUT sygnał wyjściowy siłownika ciśnienia doładowania po odpaleniu silnika wartości wachały się od -95% do +95% czy to oznacza zawór przy gruszce na turbo?
Czytałem że w silniku DW10C jest nie wymienny tylko zintegrowany z gruszką.
Jeszcze zauważyłem że słynny brązowy zawór podciśnienia po wyłączeniu silnika buczy i powoli się wycisza.
Proszę o jakieś rady co dalej sprawdzać.
Czesc,
I jaki byl finał tej historii? Mam te same błędy...
Block4r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2024, 07:44   #618
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI

U mnie skończyło się na wymianie slynnego brązowego zaworu Pierburga i do dzisiaj jest spokój.
Najłatwiej sprawdzic go zapalając silnik i gasząc. Jeżeli po zgaszeniu silnika ten zawór chodzi głośno i wibruje na 100% do czyszczenia lub wymiany.
Ja zdecydowałem się na wymianę bo trafiłem na oryginał w dobrej cenie.

Najważniejsze, przed wymiana Pierburga sprawdzic szczelność dochodzących do niego przewodów podciśnienia.
Jeden dochodzi do gruszki na turbo, a drugi do EGR.
Jak coś pokręciłem to proszę mnie poprawić.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210629_201841.jpg (97.4 KB, 38 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20210629_201904.jpg (100.3 KB, 38 wyświetleń)
__________________
Była Galaxa 1.9 TDI 110km, S-max 2.0 TDCI 121 Kw Titanium

Ostatnio edytowane przez camel1313 ; 05-01-2024 o 11:46
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2024, 19:44   #619
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI

Pokręciłeś....nie do EGR tylko do przepustnicy .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2024, 08:31   #620
Kris_o_poranku
ford::amateur
 
Avatar Kris_o_poranku
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Zamość
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI

Witam, odkurzę temat bo sam miałem podobne problemy. Ford S-MAX 2007 2.0 TDCI wersja bez DPF zaczęło się od tego iż w trasie przy prędkości 120-140 zaczął pojawiać się błąd 'usterka silnika' i wchodził w tryb awaryjny. Odczyt błędów wskazywał P0234 i P2263 wg opisów to przeładowanie turbiny. Błędy kasowałem i przez dłuższy czas (kilkanaście dni, czasami dłużej) błędy nie pojawiały się występowały jedynie na dłuższych odcinkach przy stałych obr. Przy przebiegu 240k należało myśleć już pewnie o regeneracji turbo. Usterka z czasem zaczęła pojawiać się coraz częściej, kiedy nie dało się wyjechać już za miasto bo przejechanie 1km przy stałych 2500-2800obr kończyło się trybem awaryjnym zaczęło się szukanie przyczyn. Sprawdzono czujniki powietrza, czujniki sterowania turbiny/gaszenia, egr, pompę ciśnienia, gruszkę, stan turbiny określono jako 'jeszcze można jeździć'. Po wizycie u mechanika poprawiło się na kilka, kilkanaście dni i błędy powróciły. Przeszukałem różne fora i już nie pamiętam na którym znalazłem wypowiedź iż takie błędy powoduje nadmiar ciśnienia spowodowany przez niedrożny katalizator. Po czyszczeniu katalizatora błędy nie powróciły. Turbo gwizdało mocno, po czyszczeniu zdecydowanie mniej ale jeździ i przyspiesza bez problemów. Polecam sprawdzić katalizator przy takich usterkach. Pozdrawiam
Kris_o_poranku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.