Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2019, 16:08   #11
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Simering w pompie wtryskowej

Znalazlem w forscanie korekcje wtryskow ale nie wiem co mi to daje. To tylko numery przypisania wtrysku do cylindra. Znalazlem tez ta sama informacje o ilosci prob wypalenia dpf i ilosci udanych wypalen od 10 dni to samo. Czyli od 10 dni nie bylo zadnej proby wypalenia dpf. A oleju przybylo przez 6 dni okolo 5mm na bagnecie. To daje mi do myslenia ze dpf nie jest winny rosnacemu poziomowi oleju bo prob wypalania nie bylo. Kolega Zbyniu123 wyklucza mozliwosci przedostawania sie paliwa do silnika poprzez nieszczelnosc pompy wysokiego cisnienia. Czyli pozostaja lejace wtryski. Czy dobrze kombinuje??

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 3b41a854-db3b-446d-bbda-4a7f576093a7.jpg (96.8 KB, 35 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Mondziawka ; 06-04-2019 o 18:49
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2019, 22:54   #12
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: Simering w pompie wtryskowej

a u mnie za to gdzieś cieknie olej u góry. i właśnie podejrzewam pompę paliwowa . mam wrażenie ,ze po walku przez simmering idzie sobie olej i kapie przez "przelew" , którym jest mała dziurka w śrubce. niestety dostęp do tego miejsca jest tragiczny i przeciek znikomy, wiec ciężko wyczuć , czy to jednak z pompy. chyba , ze ktos ma pomysl na inny punkt z którego może być przeciek w okolicy pompy?

heheh . znalazlem swoj stary temat i odpowiedz :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 07-04-2019 o 00:10
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 10:14   #13
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,755
Domyślnie Odp: Simering w pompie wtryskowej

zmusiłem się wreszcie do wymontowania pompy(na liczniku 200 000- ale ciekła już od ... dużo wcześniej.
kilka uwag.
1 zaślepiałem rurki paliwowe , aby paliwo się nie cofnęło do baku.
2 odbezpieczenie zatrzasków paliwa: naciskamy z boku plastik , aby środek wyszedł, jeśli środek wyjdzie to jeszcze raz naciskamy plastik z boku zatrzasku i ciągniemy za rurkę.
3 w zależności od ustawienia silnika czasami krzyżak będzie lepiej trzymać na pompie.
4 miedzy simeringami jest zabezpieczenie i jest to zwykły pofalowany drucik, który ściągniemy srubowkretem.
5 wtyczki elektryczne ... jedna jest zatrzaskiem do dołu ... i się niezłe namęczyłem aby wyszła.
6 nie zlewalem paliwa z pompu. pozaslepialem tylko doloty i odloty
ogolnie to pompa nie wychodzi jakos strasznie ciezko , lekko pobujać i wychodzi. Zdziwiony bylem , ze simeringi były miękkie,bez zadziorow, ostre wargi i wyglądały ,ze są w dobrym stanie.
dla spokoju wymieniłem oba. pomarańczowy wyszedł bez problemu bez wiercenia , tylko na wage(mozliwe , ze moja pompa już była robiona). a czarny jest głęboko , wiec wiercenie pozostało. jak sie przebijemy i wiertło poleci dalej, to tez nic się nie stanie, co najwyżej lekko pooramy powierzchnie płaskie. później tylko przedmuchać.

roboty więcej ze ściąganiem plastików niż z wymianą uszczelnień.
No i sukces... poprzednio po kilku minutach pracy silnika pojawiała się drobina oleju, obecnie po kilku jazdach na pompie i pod pompa ani grama oleju.
zajęło mi to ... 4h , urwałem jedna śrubę od podszybia i postanowiłem , ze ją przewiercę .... głupi pomysł to był....
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 17-04-2019 o 10:18
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 21:54   #14
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Odp: Simering w pompie wtryskowej

16 dni temu wymienilem pompe paliwa. Oleju przestalo przybywac.
Mondziawka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.