Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2019, 10:56   #21
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Właśnie czekam już nerwowo na ten nowy czujnik a zanim go dostanę to jeżdżę na starym. Powiedz mi jeszcze skoro ten czujnik to tylko zwykły styk sprężynowy to czy zbyt wysokie ciśnienie na jałowym (jak pisałem mam 1,5bara, może trochę za dużo?) też by powodowało zapalenie kontrolki? Czy to jest tylko na zasadzie: jest ciśnienie ponad minimum czujnika, blaszka otwiera obwód i lampka gaśnie/ nie ma ciśnienia, blaszka zamyka obwód i lampka świeci? Dobrze myślę? A ten zawór upustowy oleju który jest w pompie? Jakie to daje objawy? Nie powodowałby fałszywych odczytów ciśnienia?


Ostatnio edytowane przez zmulim ; 15-04-2019 o 11:05
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 15:33   #22
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Zawór upustowy w pompie oleju, to kulka od łożyska, i spreżynka.
Jest to ustawione z reguły na stałe na 4 atm.
W zimę, kiedy olej jest bardzo gęsty, a kierowca tuż po uruchomieniu silnika daje ppełne obroty, to o ile cisnienie przekroczy 4 atm, uchyla sie kulka i cześć oleju spływa do miski olejowej.

W niektórych autach, gdy jest wskażnik cisnienia oleju, to czujnik jest inny, ma w srodku jakieś ustrojstwo z oporem, i w zależności od cisnienia daje prąd na wskażnik, ale wtedy chyba przy czujniku są dwa kable.
Jeden daje stałe 12 Volt, a drugi na czujnik przesyła prąd o niższej wartości, i w zależności od tego prądu, wychyla się wskazówka pokazująca aktualne cisnienie.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 15:44   #23
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Dzięki wielkie za szczegółowe objaśnienie, znów wiem trochę więcej. W międzyczasie podskoczyłem do mojego przyjaciela, swoją drogą bardzo dobrego mechanika, i w mojej obecności mierzyliśmy ciśnienie oleju by wykluczyć jakieś błędy pomiarowe. Silnik max rozgrzany po trasie. I na jałowym 1,5-1,6bar. Przy 2000obr - 3bary, im więcej obrotów tym więcej bar aż do 4 bodajże. Także wykluczony błąd pomiarowy i czekamy na czujnik. Ciekawi mnie tylko dlaczego wskazówka manometra tak mocno drgała przy wysokich obrotach gdy dawałem gazu? To normalne?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 18:11   #24
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Własnie wtedy pracował zawór przelewowy.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2019, 11:31   #25
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Teraz rozumiem, czyli zachowanie wskazówki jak najbardziej normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2019, 11:04   #26
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Czujnik wymieniony na nowy oryginał. Przeszło mu jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla zainteresowanych odsyłam do filmiku gdzie pokazany jest stary czujnik i przyczyna całego zamieszania w nim: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak widać czujnik stracił szczelność i wypychał olej naokoło bolca w gnieździe wtyczki...
Temat do zamknięcia.
Dzięki za pomoc i cenne porady, szczególnie koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , należy się dobre piwko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.