Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2019, 17:18   #21
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Ciśnienie skacze, ale chyba jest prawidłowe, obecnie auto odpala przy pomocy plaka.
Zrobiłem logi programem forscan, wszystko skacze.
Auto pluje czymś z rury wydechowej, podczas próby organoleptycznej myśle że to ropa chociaż tłuste nie jest.
Jeden z mechaników poradził by sprawdzić czy sitko przed pompą paliwa nie jest zapchane, sugerował to sprawdzić - myśle że warto ?

Z wykresu wnioskuje, że jeden wtrysk nr 1 osiąga najniższe wartości, zamówiłem używany wtrysk od Ford Mondeo i jutro zobacze czy po wymianie będzie poprawa. Wtrysku o numerze ze swojego auta nigdzie nie moge dostać...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 06-02-2019 o 18:06
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 00:11   #22
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Z racji pracy z reguły przy większych pojazdach fanem forscana nie jestem. Zakładam że 30000 i 29700 kPa to ciśnienia szyny. Jedno z nich jest zapewne wymagane, a drugie rzeczywiste. Skoki ciśnienia na wolnych obrotach +/- 500, a nawet 1000 kPa (10 bar) nie były by problemem na zdrowym silniku. Co do parametrów cylindrów to nie wiem co to. Mogę jedynie podejrzewać, że może chodzić o równowagę. Czy wartość najniższa czy też najwyższa jest tą złą nie wiem bo nie wiem w jakich jednostkach jest wynik. Trochę to dziwne, że wyniki rosną wraz z nr cylindra. Co do numerów wtrysków też jest sprawa dziwna. Na wtrysku powinno być oznaczenie katalogowe jednakowe dla wszystkich i jeśli są wtryski kodowane (nie wiem jak to jest w twoim silniku,ale u Forda jest z tym różnie) kod IMA i te mogą być rożne, a same kody IMA mogą być rożnej długości. To zależy od producenta itp. Bywają także wtryski dzielone na grupy selekcyjne. Tyle mówi teoria, nie koniecznie o Fordzie, więc temat numerków niezgodnych bym podrążył. Jak zaznaczyłem wcześniej mniejsze pojazdy to nie moja domena. Zdarzało się walczyć z Transitami i miałem po wymianie filtra paliwa problemy z powody złej jakości samego filtra. Na starym chodził, na nowym nie, a po zmianie z powrotem na stary znowu było OK. W innym przypadku za nierówne obroty silnika odpowiadał zawór regulatora ciśnienia, tylko w tym wypadku silnik pracował inaczej niż na twoim filmie. I jeszcze jedno. Czy to co masz w zbiorniku to na pewno ON?
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 17:31   #23
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

W zbiorniku jest na pewno ON - znajomy mechanik też o to zapytał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Po wymianie i zakodowaniu podejrzewanego o usterke wtrysku silnik pracuje tak samo jak pracował. Rzuca nim i telepie. Filtr paliwa stary, na którym silnik dobrze pracował zakładałem powtórnie przez co wyeliminowałem podejrzenie o uszkodzonym nowym filtrze.
__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 18:09   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Cytat:
Napisał thesperado Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(nie wiem jak to jest w twoim silniku,ale u Forda jest z tym różnie) kod IMA i te mogą być rożne, a same kody IMA mogą być rożnej długości.
Dla Euro 3 i 4 (Transit Mk6) kody wtryskiwaczy Delphi mają 16 znaków. Dla późniejszych 20 znaków - ale to już nie Ford.
We wnętrzu hydraulicznego układu wspomagania wtryskiwacza znajdują się różnego rodzaju zwężki o bardzo małej średnicy, które zostały wykonane z pewnymi
tolerancjami.
W celu wygenerowania kodu testowanych jest aż 150 punktów pracy dla pięciu różnych ciśnień. Stół probierczy mierzy czas reakcji oraz dawkę wtrysku w tych 150 punktach.
Te wszystkie dane są uwzględnione w 16-to cyfrowym numerze identyfikacyjnym na zewnętrznej powierzchni wtryskiwacza i należy wprowadzić je do modułu IDM.
Niezależnie od numeru identyfikacyjnego (kodu) podany jest typ wtryskiwacza, wszystkie wtryskiwacze powinny być tego samego typu, czasami można je zastąpić innym typem (wszystkie), ale czasami absolutnie nie - np. typ określa długość końcówki rozpylacza, Mondeo przed liftem miał długie, Transit też, Mondeo po lifcie krótkie, Transit pozostał przy długich.

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie i zakodowaniu podejrzewanego o usterke wtrysku silnik pracuje tak samo jak pracował. Rzuca nim i telepie.
Jeszcze raz napiszę to samo: używany wtryskiwacz ma już nieaktualny kod, podczas pracy układ wprowadza w ramach samoadaptacji korekty wynikające z jego zużycia i silnik pracuje poprawnie.
Czyli wpisanie kodów takiego wtryskiwacza nie daje gwarancji poprawnej pracy silnika, będzie on pracował nierówno, będzie skakał w komorze i stukał, dopiero po pewnym czasie powinna nastąpić poprawa.
Jeżeli oczekiwałeś od razu poprawnej pracy, to jest w takiej sytuacji w zasadzie niemożliwe...

Niezależnie od tego co napisałem wyżej - nie mam pojęcia co tam u ciebie się dzieje...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-02-2019 o 18:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2019, 09:07   #25
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

wojtekjanus, dzięki za szczegóły odnośnie wtryskiwaczy. Dla dobra sprawy odkopałem nawet ELM-a, aby znaleźć opisy do tych parametrów z "ratio". Potrzeba mi tylko jakiegoś TDCI. Problem powstał po wymianie filtra, a więc powstała nieszczelność lub dostały się zanieczyszczenia, które mogły pozostać w nowym filtrze nawet po produkcji. Nieszczelność to pikuś, a zanieczyszczenia to ... duży kłopot i koszty.
Dodatkowo nie ma pewności czy kryteria oceny wtryskiwaczy były poprawne i wymieniony został właściwy. Najlepiej było by oddać wtryski do sprawdzenia, ale jak znam życie to wyjdzie, że stan wszystkich pozostawia wiele do życzenia i konieczna jest ich naprawa, a to i tak może problemu nie rozwiązać. Uszkodzona może być pompa, lub jej regulator. A co jeśli w pompie są zanieczyszczania które mogą uszkodzić naprawione wtryskiwacze?
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 17:36   #26
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Przepraszam, ale dopiero teraz sprawdziłem czy 12V dochodzi do cewki wtryskiwacza, i okazuje się, że nie, chyba, że źle mierze. Wogóle z Pinów komputera odpowiadających za wtrysk w żaden sposób miernik nie wyświetla mi żadnych wartości. Sprawdzam przy wpiętym aku i włączonym zapłonie.
__________________
Regulamin $23
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 18:05   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Cytat:
Napisał jarek1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam, ale dopiero teraz sprawdziłem czy 12V dochodzi do cewki wtryskiwacza, i okazuje się, że nie, chyba, że źle mierze. Wogóle z Pinów komputera odpowiadających za wtrysk w żaden sposób miernik nie wyświetla mi żadnych wartości. Sprawdzam przy wpiętym aku i włączonym zapłonie.
Czy tak w ogóle to... przejrzałeś cały ten wątek?
Zanim zaczniesz mierzyć napięcie na wtryskiwaczu, może wpierw przeczytaj post #12... Albo zajrzyj do sieci - jest mnóstwo przystępnych opisów jak sterowane są wtryskiwacze CR.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-02-2019 o 18:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 19:24   #28
jarek1233
ford::average
 
Imię: jaroslaw
Zarejestrowany: 26-11-2017
Skąd: Sokółka
Model: transit 2,0tdci 96kw
Silnik: 2,0tdci 96kw
Rocznik: 2004
Postów: 62
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Źle się wyraziłem sprawdziłem wiązke od komputera do wtyczki wtrysku czy ma przejścia, tak jak radził eMWuGSM w swoim poście. Wogóle z Pinów komputera odpowiadających za wtrysk w żaden sposób miernik nie wyświetla mi żadnych wartości. Sprawdzam przy wpiętym aku i włączonym zapłonie jedną sonde miernika przykładam do pinu komputera, drugą do pinu we wtyczce wiązki wtryskiwacza.

Aha, rozumiem, że w TDCI tak się nie tego nie mierzy..
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez jarek1233 ; 14-02-2019 o 19:28
jarek1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 10:40   #29
thesperado
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: FF2, FF3, Fiesta mk7
Silnik: 1,6 Pb 101 KM, 1,6 Pb 125 KM, 1,25 Pb 82 KM
Rocznik: 2007,2011,2009
Postów: 473
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Masz jakiś schemat, pinout sterownika lub cokolwiek innego?
thesperado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 20:45   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Po wymianie filtra paliwa silnik nierówno pracuje

Jakoś proste informacje nie docierają - zamiast dziwnie kombinować, wystarczy postępować tak jak p. Gładysek radzi, cytowałem go przecież...
Jeżeli masz podejrzenia co do wtryskiwacza, po kolei na pracującym silniku wypnij wtyk elektryczny i zobacz na którym silnik nie reaguje lub reaguje prawie w sposób niewyczuwalny. Ten jest podejrzany. Wtedy zamień go miejscami z innym - aby sprawdzić czy wada "podąża" za nim czy nie.
Jeżeli nie podąża, to trzeba szukać przyczyny w wiązce lub IDM (PCM).
Jeżeli podąża - ewidentnie wtryskiwacz jest uszkodzony.

W 2,0 tdci łatwo wyjmuje sie wtryskiwacze, przewód wysokiego ciśnienia wystarczy odkręcić od wtryskiwacza i lekko go odsunąć (siłowo) w lewo lub prawo o góra 2 cm, tyle tylko bu dało nasadzić się nasadkę na wtryskiwacz. Przedtem po odłączeniu przelewu i elektryki wyjmuje się jeszcze uszczelniacz (ten między wtryskiwaczem i osłoną klawiatury).
Trzeba koniecznie pamiętać o zamknięciu (zaciśnięciu) odłączonych przelewów, tak by pompa się nie zapowietrzyła.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-02-2019 o 22:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.