Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2019, 07:16   #11
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Piotrze, tak jak pisałem, skoro silnik pracuje bez zmian, to ani pompa, ani panewki, tylko jakieś zwarcie z masa, skoro piszesz że wskazówka wariuje.

Cisnienie oleju, nawet na słabej pompie, nie wariuje.
Jest równe, w rytm obrotów silnika.

Nie daj sie mechanikowi namówić na jakieś wymiany, bo masz sporą wiedzę o mechanice i elektronice, najlepiej abys był osobiscie przy mierzeniu cisnienia manometrem.

Rozbieranie tego wszystkiego i naprawa jest nieopłacalna, gdybyś miał taki zamiar, bo remont silnika przekroczył by chyba dwukrotnie wartość bolida,, wiem, że przyzwyczajenie, itd....

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 08:28   #12
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Czyli mówisz żeby na razie nic nie ruszać? Tylko czemu na jałowym swieci a jak dam gazu to gaśnie? Bo przecież na jałowym ciśnienie jest niższe a po podkręceniu obrotów wyższe, więc może temu gaśnie? Sam już teraz nie wiem. Kluczowy będzie pomiar ciśnienia. Jeśli będzie poprawne to wtedy może faktycznie elektryka...
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 19:15   #13
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Mechanik wykręcił dziś czujnik, podłączył manometr i zagrzał silnik do 89st - taka była temperatura głowicy bo specjalnie wpiął kompa żeby monitorować temperaturę. Odczyty są następujące: na jałowym 1,5bara i nie chce zejść niżej. Przy 2000obr jest ponad 2 bary a nawet 2,5. Jedyne co zaniepokoiło mechanika to to co na zdjęciu - malutki opiłek, z tego co mówił to miał mniej niż 0,5mm i leżał sobie na czujniku... Pytanie skąd?? I co wy na to?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 10ECA78B-F1CE-4193-8CB8-849102B14FB6.jpg (14.3 KB, 40 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 10-04-2019 o 19:19
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 20:46   #14
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Wszystko co przewidywałem sie potwierdza, ciśnienie oleju masz wzorowe, aż dziwne że z takim przebiegiem ma tyle.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 20:56   #15
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Powiem Ci że sam byłem w mega szoku co do tego ciśnienia i wypytywałem mechanika (to bliska rodzina mojej żony i na prawdę uczciwy gość) czy rozgrzał silnik itp, czy dobrze to zmierzył. I powiedział to co napisałem, że dla pewności podpiął kompa bo wiadomo że wskazówka temperatury w kabinie niewiele mówi o faktycznej temperaturze głowicy, i rozgrzewał aż mu na kompie pokazało 89st. Z tego co patrzyłem to pomiar robi się przy 80st. Więc pomiar jak sam mi powiedział jest wiarygodny. Jeszcze go pytałem czy to możliwe że przypadkiem nagle pompa zaczęła dobrze tłoczyć olej ale absolutnie mi to wykluczył. Co do stanu silnika to by wynikało że pompa pracuje jeszcze całkiem dobrze no i chyba dobrze to świadczy o panewkach na wale, prawda? Nie ukrywam że dbam o ten silnik dość mocno, olej max co 10tys, filtry zawsze oryginalne i olej 5W30 Valvoline MaxLife a wcześniej Mobil 5w30 super 3000 xe. Zastanawiający jest tylko ten opiłek, skąd to może być, bo przecież nie ze spodu silnika bo panewka to pewnie by już była w kawałkach i obrócona jeśli by coś było z nią nie tak. Ciekawe skąd to... Czyli co teraz? Kupno czujnika i wymiana? Jaki czujnik najlepiej kupić? Bo kiedyś czytałem że z niektórymi producentami są klocki...

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 10-04-2019 o 20:59
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2019, 19:22   #16
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Nie zawracaj sobie głowy opiłkiem, nie mógł sie dostac od panewek,bo olej dochodzacy pod cisnieniem do panewek, wycieka do miski olejowej, a taki zadzior nie mógł przejsc przez filtr.
Ot, odpadł gdzies z magistrali olejowej, zatrzymzł sie na czujniku.A czujnik jaki kupisz, nie wazne, fabryki nie produkuja samych bubli.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2019, 20:02   #17
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układem smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Dzięki za szybką odpowiedź. Czujnik już zamówiłem, udało mi się dostać oryginał w rozsądnej cenie, myślę że na dniach mi przyjdzie. Pytanie tylko czy tam jest jakiś moment dokręcania tego czujnika?
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2019, 08:23   #18
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Tak dokrecic, aby nie urwac gwintu,i tyle.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 07:20   #19
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Dziś jeszcze na starym czujniku przejechałem krótką trasę i na zimnym kontrolka się nie świeciła. Natomiast jak złapał temperaturę znów się zaczęło. Dziwne...
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2019, 08:24   #20
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: układ smarowania silnika , czerwona kontrolka oleju...

Jak założysz nowy czujnik, i będzie bez zmian, to masz do wyboru, aby dalej grzebać, albo przyzwyczaic sie do jazdy jak teraz.
Ponieważ cisnienie oleju masz dobre, to nawet gdyby sie na stałe świeciła kontrolka, to nic sie nie stanie, bo kontrolka w żaden sposób nie ma wpływu na cisnienie oleju w silniku.'


Czujnik olejowy przy kontrolce, to nic innego jak styk na sprężynce, który pod wpływem cisnienia oleju jest rozłączony, a jak cisnienie oleju spada poniżej 0,4 atm, to styk łączy kabel jaki do niego dochodzi z masą, i wtedy swieci sie kontrolka.

Ostatnio edytowane przez Jaryska ; 15-04-2019 o 15:26
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.