Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2019, 23:31   #1
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Koledzy,
Benzynka 2.0 Ecoboost, skrzynia 6F35 automat.
O co może chodzić, że czasem szarpie na zimnym silniku i tylko przy bardzo delikatnym operowaniu gazem.
Chcę jechać powolutku, z minimalnym przyspieszaniem i lekko szarpie. Obroty trochę skaczą dopóki nie dodam więcej gazu lub nie przyhamuję. Występuje to jedynie na zimnym silniku.
Po dosłownie 1 km wszystko jest już OK. Zdarza się to sporadycznie, dosłownie kilka razy w ciągu ostatnich kilku tys km, niemniej jednak...
Myślałem, że może jest to związane z wilgocią i pogodą, ale ostatnio przytrafiło się rano przy czystej pogodzie również w dniu poprzednim. Brak reguły...
Auto ma przejechane 53 kkm...
Ogólnie nie spędza mi to snu z powiek, bo to rzadkość, ale może świece już do wymiany?


Ostatnio edytowane przez tecez ; 12-04-2019 o 23:53
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 05:56   #2
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Mogą być świece, może też być czujnik ciśnienia paliwa (ten na listwie), daje podobne objawy.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 22:13   #3
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą być świece, może też być czujnik ciśnienia paliwa (ten na listwie), daje podobne objawy.
Dziękuję za podpowiedź. W maju czeka mnie przegląd, na którym planowo wymienione zostaną świece. W razie gdyby problemy nie ustąpiły zasugeruję mechanikowi możliwy problem z czujnikiem.
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 12:58   #4
simon188
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-05-2014
Skąd: Świdnica
Model: S-Max ST-line
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Odgrzeję temat... Czy udało znaleźć winowajcę poszarpywania? Borykam się z tym i szukam punktu zaczepienia.
simon188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2020, 18:08   #5
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Cytat:
Napisał simon188 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odgrzeję temat... Czy udało znaleźć winowajcę poszarpywania? Borykam się z tym i szukam punktu zaczepienia.
No cóż. Wymieniłem świeczki wtedy na przeglądzie i szarpanie w zasadzie ustąpiło. Miałem co prawda potem jak pamiętam jedną jeszcze taką sytuację gdzie wyraźnie „zatelepało” ale zrzucam winę na przypadek losowy / paliwo bo inaczej nie pasowałoby mi do teorii, że pomogło 😀
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 08:34   #6
simon188
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-05-2014
Skąd: Świdnica
Model: S-Max ST-line
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Cytat:
Napisał tecez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No cóż. Wymieniłem świeczki wtedy na przeglądzie i szarpanie w zasadzie ustąpiło. Miałem co prawda potem jak pamiętam jedną jeszcze taką sytuację gdzie wyraźnie „zatelepało” ale zrzucam winę na przypadek losowy / paliwo bo inaczej nie pasowałoby mi do teorii, że pomogło 😀

Dzięki za aktualizację, może pójdę tym tropem - od czegoś trzeba zacząć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
simon188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 11:20   #7
code10
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2020
Model: Modeo
Silnik: 1,5 benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Mondeo 2016, 66 kkm, benzyna 160 KM, i skrzynia 6F35.

Przy delikatnym przyspieszaniu szarpie przy zmianie z 1 na 2. Zwłaszcza na zimnym silniku, ale na ciepłym silniku także. Szarpanie nie jest mocne. Byłem na sprawdzeniu oleju w skrzyni. Okazało się że brakowało 1,8 l (tyle trzeba było dolać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Olej (ten co był w skrzyni, był na tyle niezużyty, że powiedzieli że wymiana oleju dopiero przy 80 kkm). Choć dolewka oleju poprawiła sytuację, to szarpanie nie ustało... ale zmniejszyło się. Nie bardzo chce mi się wierzyć w teorię 'ten typ tak ma'.

Czy komuś udało się rozwiązać problem szarpania przy zmianie biegów?
code10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 20:10   #8
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Hey,

Mnie też szarpnie 1 - 2 raz y w pierwszych metrach po ruszeniu, tylko na zimnym silniku (mam skrzynie manualną).
Wymieniłem świece (oryginały w ASO) ale to nic nie pomogło.
Generalnie się tym na razie nie przejmuje i jeżdżę z tym (przynajmniej jeśli się nie pogorszy a mam tak w zasadzie odkąd kupiłem samochód czyli około 3 lata).
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2020, 09:33   #9
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Delikatne szarpanie czasami na zimnym silniku

Cześć. Mnie szarpało przy zmianie biegów z 1 na 2. Skończyło się wymianą skrzyni biegów (przebieg 36 tys, gwarancja). Temat zniknął do kolejnych 35 tys. i znowu szarpie. Przyzwyczaiłem się już do tego. Olej wymieniłem w nowej skrzyni po przebiegu 60 tys. i temat częściowo się rozwiązał. Szarpie czasami jak jest zimny (nie ma reguły). Zmiana świec u mnie nic nie pomogła. Aktualnie przebieg 106 tys. i czasami sporadycznie szarpnie. Myślę że to wina steronika silnika (połączony ponoć ze sterownikiem skrzyni)

Pzdr
Tomek
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.