Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2015, 10:30   #11
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

Witam,
Czy w 2.0 TDCI występuje taki sam zaworek?
Czy po odkręceniu tego zaworka ścieknie również płyn z bloku silnika?
Jeśli nie to w jaki sposób ten płyn spuścić?

Pozdrawiam.

maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2018, 00:56   #12
lu kas
ford::amateur
 
Avatar lu kas
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK4 TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCi 186KM/398N•m
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

Witam,
Panowie potrzebuję pomocy, przewertowałem doszczętnie internety polskie i zagraniczne i nigdzie nie ma jasnej informacji jak wymienić płyn chłodniczy. To pierwsze moje auto gdzie tak "prozaiczna" czynność sprawiła mi jakąś trudność. Wydaje mi się że dotarłem do "zaworka" o którym mowa w poprzednim poście. Poniżej zamieszczam fotkę tego zaworka. Problem polega na tym, że można nim przekręcić tylko i wyłącznie w lewo i to o 1/4 obrotu. Potem jest opór blokujący a płyn jak nie leciał tak nie leci. Nie chcę szarpać na siłę. Na pewno ktoś z was już wymieniał ten płyn w takim aucie. Proszę o jakąś rade. Z góry dzięki.

AUTO:
Mondeo MK4 Titanium 2.0 Tdci 120kw/163KM 2010r/przed lift

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lu kas ; 05-02-2018 o 01:01
lu kas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 14:04   #13
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

Zaworek (przynajmniej w benzynie) jest po lewej stronie na dole chłodnicy od strony silnika. W każdym razie na foto raczej to ten zaworek. Jak nie chce się odkręcić na ciepłym to spróbuj na zimnym. To jest plastik i pamiętam że u mnie najpierw ni chu chu jak próbowałem ale na zimnym rozruszałem i w końcu poszedł. Niestety trzeba go potraktować mocno z wyczuciem. Jak zacznie skrzypień to znaczy ze idzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2018, 21:05   #14
lu kas
ford::amateur
 
Avatar lu kas
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK4 TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCi 186KM/398N•m
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

Problem w tym, że on się odkręca w miarę lekko ale tylko 1/4 obrotu (do poziomu) i dalej wyraźnie blokuje coś. Próbowałem nawet z wyczuciem ale mocniej i za nic nie chce dalej iść. Max na siłe się boję, że coś złamię albo urwę i wtedy będzie problem. Czy nikt MK4 tego nie robił?
lu kas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 09:41   #15
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

Nie wiem czy w dizlu az tak się różni ale ja u siebie miałem tą wkrętkę trochę inną - bez tego cycka do kręcenia w palcach tylko na "krzyżak" były rowki. Odkręcałem to otwieraczem do piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miał odpowiednią szerokość żeby wejść w otwór i nie obrobić tego rowka, odpowiednią twardość i nie był tak długi jak śrubokręt więc się mieścił. przyznam że momentami to niemal na chama kręciłem. Też miałem coś takiego na początku ze przekręcił się trochę (poł obrotu , może trochę wiecej lekko a potem nic)
Oczywiście odkręcasz w lewo jak każdą śrubę? Nie chce Ci źle doradzić ale wydaje mi się że za słabo próbujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja się z tym trochę męczyłem też bo nie chciał iść. Tyle że u mnie jak dobrze założyłem otwieracz to nie miałem jak urwać tego a u Ciebie może urwać się ten dzyndzel do odkręcania i wtedy trochę zabawy będzie. Ja to robiłem w dodatku przez górę na czuja bo nie miałem jak auta podnieśćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spróbuj jakas dźwignię zrobić.
A jak masz dojście od dołu to nie łatwiej zdjąć ten wąż obok?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2018, 10:09   #16
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

sprawdz czy otwor po lewej stronie jest czysty, moze otwierasz zawor a z powodu zapchanej rurki nie leci
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 16:52   #17
lu kas
ford::amateur
 
Avatar lu kas
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK4 TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCi 186KM/398N•m
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy w dizlu az tak się różni ale ja u siebie miałem tą wkrętkę trochę inną - bez tego cycka do kręcenia w palcach tylko na "krzyżak" były rowki. Odkręcałem to otwieraczem do piwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. miał odpowiednią szerokość żeby wejść w otwór i nie obrobić tego rowka, odpowiednią twardość i nie był tak długi jak śrubokręt więc się mieścił. przyznam że momentami to niemal na chama kręciłem. Też miałem coś takiego na początku ze przekręcił się trochę (poł obrotu , może trochę wiecej lekko a potem nic)
Oczywiście odkręcasz w lewo jak każdą śrubę? Nie chce Ci źle doradzić ale wydaje mi się że za słabo próbujeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja się z tym trochę męczyłem też bo nie chciał iść. Tyle że u mnie jak dobrze założyłem otwieracz to nie miałem jak urwać tego a u Ciebie może urwać się ten dzyndzel do odkręcania i wtedy trochę zabawy będzie. Ja to robiłem w dodatku przez górę na czuja bo nie miałem jak auta podnieśćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spróbuj jakas dźwignię zrobić.
A jak masz dojście od dołu to nie łatwiej zdjąć ten wąż obok?
Tak w lewo idzie tylko i wyłącznie 1/4 obrotu potem blokuje i jak mocniej biorę to aż się wygina ten szyndzel. Czyli mocniej dam i coś może strzelić. Tam jeszcze jest zaznaczone na biało tak jakby dla pewności było zaznaczone że przy zakręceniu musi być w tej pozycji. Słyszałem teorię że trzeba przekręcić o to 1/4 a potem go wyciągnąć delikatnie bo ktoś już tak robił wiele razy. Teraz nie mam jak sprawdzić bo mnie nie ma w kraju, ale za jakiś czas przyjadę i przyatakuję to ponownie, dam znać jak poszło. Fajnie jakby się znalazł ktoś kto na 100% to robił i się wypowiedział to wiedziałbym że na 100% mogę użyć większej siły.

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdz czy otwor po lewej stronie jest czysty, moze otwierasz zawor a z powodu zapchanej rurki nie leci
Tak sprawdzałem, sprawdzałem ten otwór i tam blokuje coś twardego plastik, tak jakby ścianka tego pokrętła. MOże faktycznie to się przekręca i wyciąga?
lu kas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 17:23   #18
adamze27
ford::beginner
 
Avatar adamze27
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Puck
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Wymiana Płynu Chłodniczego

bez użycia siły i bez obawy urwania zaworka ściągasz najniższy wąż i wywalasz płyn do miski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak coś zostanie to znikome ilości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet w serwisie tak mi robili bo z tego zaworka ciekło jak krew z nosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mało kto kupuje refraktometr aby raz na kilka lat sprawdzić sobie temp zamarzania płynu,częsciej ludzie kupują te małe zbiorniczki ze wskazówką w środku po kilkanaście żłotych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamze27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.