Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2018, 19:33   #11
JACU6X6
ford::amateur
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 09-12-2013
Skąd: Tarnobrzeg - Sandomierz
Model: TRANSIT 350
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tylna nagrzewnica, gdzie jest, którędy idą przewody?

Dzięki ci bardzo powoli ogarniam auto a opisów nie jest wiele

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukałem auta 4 miesiące warunkow było kilka główny brak rdzy i się udało. Nie było nawet centralnego taka bida ale z klimą na przód i tył. Technicznie ogarnąłem nowe półosie tarcze amortyzatory i wszystko w zawieszeniu. Dziś się okazało że nie grzeje tył i znowu zagadka.
Dołożyłem już centralny i elektryczne szyby, wkrótce zamówię fotele bo auto poza wożeniem myjek ma służyć na wyprawy nurkowe bo życie zbyt krótkie jest aby tylko pracować

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do admina - niech nie usuwa wywodów mych bo sie opisałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez JACU6X6 ; 14-01-2018 o 19:40
JACU6X6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 19:56   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Tylna nagrzewnica, gdzie jest, którędy idą przewody?

To kawał auta jest, więc aby ogrzewanie w praktyce działało i z przodu i z tyłu, potrzebne byłoby wodne webasto. Bez tego zimą w mróz przy spokojnej jeździe, zwłaszcza miejskiej, silnik będzie całkowicie niedogrzany i w środku będzie zimno. Bez wodnego webasto, aby zaczął grzać i przód i tył jednocześnie w miarę rozsądnie, trzeba pojechać co najmniej 20 minut - pół godziny z szybkością ponad 120 km/godz.
Taka jest prawda - sam zobaczysz.
W osobowych Mondeo i Focusach z podobnym silnikiem dokładane są fabrycznie albo elektryczne grzałki w układzie chłodzenia, albo wodne webasto włączające się automatycznie bez udziału kierowcy.
W Transitach niestety tak nie jest, tylko modele na zamówienie mają wodne webasto, może ten twój, dawny tzw bus socjalny ma?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 20:11   #13
JACU6X6
ford::amateur
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 09-12-2013
Skąd: Tarnobrzeg - Sandomierz
Model: TRANSIT 350
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tylna nagrzewnica, gdzie jest, którędy idą przewody?

Webasto to nie problem mam voyagera przerobiłem dogrzewacz na webasto sterowane smsem dodatkowo dołożyłem suche też załączam sms

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W alhambrze żony przerobiłem dogrzewacz na webasto sterowane pilotem i tym

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

w caddym załączane pilotem z powiadomieniem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do transita założyłem alarm z powiadomieniem do 700m i też założę webasta mokre i suche ale po kolei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Wracając do tematu wieje tylko z góry więc trybik o którym napisałeś pewnie już nie istnieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JACU6X6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 21:16   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Tylna nagrzewnica, gdzie jest, którędy idą przewody?

Cytat:
Napisał JACU6X6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu wieje tylko z góry więc trybik o którym napisałeś pewnie już nie istnieje
Pod linkiem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

są zdjęcia otwartego elektrosiłownika i pokazany jest trybik o który chodzi. Oryginalny trybik jest plastikowy.
Wyciera się uzębienie te o małej średnicy, ale wysokie.
Więc jeżeli to kółko przesunie się osiowo o 2-3 mm w górę, to ślimak jeszcze będzie się zazębiał ze ślimacznicą kółka, ale wytarte uzębienie o małej średnicy zacznie pracować na zdrowym fragmencie uzębienia. Trzeba więc nieco zmniejszyć (spiłować) wysokość kółka i pod nim podłożyć na ośce kilka odpowiednich podkładeczek, tak by pracowało przesunięte.
Jak tak kilka razy robiłem i to zdaje egzamin na jakiś czas - zależy to od aktywności... pasażerów.
Lub kupić nowe kółko metalowe (chyba ktoś w Polsce sprzedawał to, ale już nie pamiętam), lun zmienić cały siłownik.
Siłownik z uszkodzonym kółkiem charakterystycznie stuka - przynajmniej na początku.
Jeżeli jest cisza całkowita, to aby sprawdzić, czy elektryka jest w porządku, zdejmij osłonę nagrzewnicy, odkręć od niej elektrosiłownik, odłącz dźwignię i z założonymi przewodami sprawdź, czy ośka obraca się podczas sterowania ciepło-zimno.

Jeżeli trybik jest ok, to sprawdź styki przesuwające się po półkolistym potencjometrze, albo wytarła się ścieżka, albo smar wysechł i nie ma kontaktu.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-01-2018 o 21:23
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 09:42   #15
JACU6X6
ford::amateur
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 09-12-2013
Skąd: Tarnobrzeg - Sandomierz
Model: TRANSIT 350
Silnik: 2,2
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tylna nagrzewnica, gdzie jest, którędy idą przewody?

Zajrzałem trybik wygląda na cały pęknięte jest ta czarna dzwignia, na szybko wyjąłem silnik przestawiłem na grzanie i leci ciepło. Przyjdzie wiosna wezmę się za składanie wielkie dzięki.
JACU6X6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 10:56   #16
Morow
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-01-2018
Skąd: Malinowice
Model: T280 100KM
Silnik: 2.0DI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tylna nagrzewnica, gdzie jest, którędy idą przewody?

Dla zainteresowanych byłem wczoraj na szrocie w sosnowcu po części do mojego transita i mają akurat transita z nagrzewnicą i kompletem przewodów na tył . Z tego co pamiętam to chyba Global się nazywają . Polecam jeśli ktoś uszczelki potrzebuje bo ja bym swoich nie kupił gdybym wcześniej wiedział że stoi w takim stanie transit nawet 2 rzędy siedzeń mają . Tylko z demontażem różnie bywa bo nie mają czasu nigdy .
Morow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 15:36   #17
Luccass
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2020
Model: Transit
Silnik: 2.2 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Nie działa tylna nagrzewnica.

Witam, zakupiłem Forda Transita 2013 TDCI i zauważyłem problem. Nie działa tylna nagrzewnica. Nie ma żadnej reakcji na pokrętła znajdujące się w podsufitce nad kierowcą. Reszta ogrzewania w aucie działa. Od czego mogę zaczáć rozwiązywanie problemu? Może jakiś bezpiecznik? Może silniczek? Miał ktoś podobny problem?
Luccass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 19:05   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie działa tylna nagrzewnica.

Cytat:
Napisał Luccass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miał ktoś podobny problem?
Kolego, ten układ jest tak skomplikowany, że można powieść napisać o tym, jak to działa i co się tam może zepsuć.
Po pierwsze napisz, czy wentylator działa. A jeśli działa, to czy nawiew jest tylko z nawiewów sufitowych, czy jednak po przełączeniu na ciepło, nawiew jest z bocznych nawiewów nad podłogą - tyle, że nadal zimny.

Jeżeli wentylator nie działa, to zdejmij osłonę nagrzewnicy, próbnik z żarówki 5 lub 21W w rękę i przy działającym silniku samochodu i włączonym nawiewie sprawdź, czy jest napięcie na stykach silnika wentylatora. Transity po lifcie 2011 mają zmieniona nagrzewnicę, mało kto zna ich budowę.
Jeżeli napięcia nie ma, szukaj w skrzynce bezpieczników czy nie jest spalony bezpiecznik. Dla poliftowych Transitów nie mamy na Forum nawet opisu skrzynek - szukaj w instrukcji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-11-2020 o 19:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.