Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2019, 20:30   #1
KazCmax
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-04-2018
Skąd: Białystok
Model: c maxx
Silnik: 1,6Tdci
Rocznik: 2012/2013
Postów: 20
Domyślnie Rejestrator jazdy podłączenie

Kupiłem kamerę z trybem parkingowym.
Kamera posiada adapter zasilania Powerbox czyli można podłączyć kamerę pod stałe źródło zasilania wtedy będzie pracowała w trybie parkingowym.
Pytanie jest takie pod który bezpiecznik można podłączyć bajpas[chodzi o stałe źródło zasilania],bo słyszałem że pod niektóre bezpieczniki np; alarm nie można się podłączać. Ford Cmax 2012

KazCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 20:39   #2
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Rejestrator jazdy podłączenie

Multimetr do ręki i szukaj. Pamiętaj, aby dobrze wpiąć bypass, aby zasilanie kamery nie szło przez bezpiecznik pierwotnego obwodu.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 21:12   #3
szkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rejestrator jazdy podłączenie

Cytat:
Napisał KazCmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem kamerę z trybem parkingowym.
Kamera posiada adapter zasilania Powerbox czyli można podłączyć kamerę pod stałe źródło zasilania wtedy będzie pracowała w trybie parkingowym.
Pytanie jest takie pod który bezpiecznik można podłączyć bajpas[chodzi o stałe źródło zasilania],bo słyszałem że pod niektóre bezpieczniki np; alarm nie można się podłączać. Ford Cmax 2012
odgrzeję kotleta.
i jak Ci poszło z podłączeniem zasilania? Dzisiaj ćwiczyłem ze skrzynką w nogach pasażera i podpiąłem się z kabelkami zasilania kamerki (hardwire kit z 12V na 5V):
żółty ACC - pod F55, światła przeciwmgielne. (zakładałem, że bez zapłonu tam nie ma zasilania.
czerwony, napięcie stałe - pod F79, zespół audio, wył. świateł awaryjnych...

No i kamera się nie wyłącza w ogóle, nagrywała 3 godziny, a powinna przejść w tryb parkingowy... (70mai pro plus z hardwire kit) czyli wychodzi, że pod obydwoma bezpiecznikami napięcie ciągle jest obecne.
Tak więc, w których komputer odcina zasilanie a w których nie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HELP.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
szkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 23:24   #4
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: Rejestrator jazdy podłączenie

Ale jak masz aktywny tryb parkingowy, to jak ma się wyłączać? Po zgaszeniu samochodu przechodzi na zasilanie z akumulatora jeśli wszystko dobrze podłączyłeś. W viofo muszę ręcznie wyłączać, lub mogę w kamerze całkowicie wyłączyć tryb parkingowy
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 10:28   #5
szkk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2015
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Rejestrator jazdy podłączenie

Cytat:
Napisał zbinek512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak masz aktywny tryb parkingowy, to jak ma się wyłączać? Po zgaszeniu samochodu przechodzi na zasilanie z akumulatora jeśli wszystko dobrze podłączyłeś. W viofo muszę ręcznie wyłączać, lub mogę w kamerze całkowicie wyłączyć tryb parkingowy
viofo a 70Mai to dwie rożne kamery. Nie wnikając w ich obsługę, potrzebuję Waszej pomocy w zlokalizowaniu tych obwodów, które faktycznie nie mają zasilania po pewnym czasie. W obecnych warunkach pogodowych i z uwagi na opóźnienie w odcięciu zasilania, wydaje się trudnym zadaniem aby miernikiem sprawdzać każdy obwód, a może ktoś juz temat przerabiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może faktycznie czegoś tu nie rozumiem, ale z opisu działania trybu parkingowego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wynika, że video tylko po wykryciu kolizji (pewnie czujnik G) ma być w specjalnym folderze na karcie SD, u mnie filmy są nagrywane ciągle i umieszczone w folderze standardowym.
szkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.