Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2015, 23:04   #1
vitruve
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-09-2015
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI DURATORQ 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Kontrolka świec żarowych, małe napięcie, duża korekcja wtrysku

Witam, przedwczoraj Focus niedomógł i zmusiło mnie to do diagnostyki.

Zaczęło się tak.
Po powrocie z trasy ~1000km auto stało dobę. Uruchomiłem silnik, miałem wrażenie że silnik dziwnie chodzi. Chwilę później ruszyłem. Podczas przyśpieszania, po zmianie biegów auto zaczęło się tak jakby dusić, zamrugała w tym czasie kontrolka świecy żarowej i samochód zgasł. Nie udało się go od razu ponownie uruchomić. Poczekałem chwilę, uruchomiłem i pojechałem. Od tamtej pory zrobiłem około 50km i sytuacja się nie powtórzyła. W ciągu ostatniego miesiąca dwa czy trzy razy zdarzyło się że w trakcie przyśpieszania silnik na ułamek sekundy nie przyśpieszał a wręcz zwalniał ale to dosłownie ułamki sekund.
Zauważyłem również problemy z odpalaniem.
Pomiar napięcia na akumulatorze wykazał 12,7 V, zaś przy uruchomionym silniku 13,3 bez obciążenia. Alternator do wymiany?

Pojechałem do znajomego, podłączył się programem Delphi i korekta wtrysku na 3 cylindrze była około 500mg. Był jakiś błąd związany z pompą wysokiego ciśnienia ale nie zapisałem co to było. Wiem, że nikt mi tutaj z fusów nie wywróży ale może podsuniecie pomysły co sprawdzać i żeby nie dać się naciągnąć na niepotrzebne naprawy. Lepiej najpierw sprawdzić stan wtryskiwaczy czy kompresję? Pompę też weryfikować? Czy robienie próby przelewowej ma sens czy lepiej od razu wyciągnąć i sprawdzić wtryskiwacze? Na reszcie wtryskiwaczy również były korekcje ale o wiele mniejsze. Według komputera nie było problemu z ciśnieniem na tej głównej szynie w CR.

Jeszcze dodam że auto "ciągnie" gdzieś od 2,5k obrotów. To normalne? Myślałem żeby podjechać na hamownie sprawdzić osiągi silnika, czy nie ma to sensu w tej sytuacji? Jeszcze na koniec dodam że czasem miałem wrażenie że jak odejmowałem gazu to auto odrobinę lepiej przyśpieszało niż przy maksymalnym wciśnięciu.
Obroty biegu jałowego to 900 obrotów na postoju

Jest błąd poduszki ale to wynika z błedu komunikacji z czujnikiem zderzeń czołowych więc to chyba nie ma związku z tymi 'mechanicznymi' dolegliwościami.

Dziękuję za przeczytanie posta i ewentualne sugestie i porady. Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez vitruve ; 05-09-2015 o 23:30
vitruve jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 08:37   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych, małe napięcie, duża korekcja wtrysku

Ładowanie do sprawdzenia pod obciązeniem jakie jest

Wtryski do sprawdzenia, można najpierw próbe przelewową, jak da wądpliwości to na stół je, pewnie ktoryś leje.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 16:20   #3
vitruve
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 05-09-2015
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI DURATORQ 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych, małe napięcie, duża korekcja wtrysku

Pod obciążeniem 12.24 V
Jeżeli wtryski padają to jak można pompę sprawdzić bo to może być jeden z powodów ich możliwego uszkodzenia?
vitruve jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 22:08   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Kontrolka świec żarowych, małe napięcie, duża korekcja wtrysku

Cytat:
Napisał vitruve Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pod obciążeniem 12.24 V
za mało, alternator do roboty.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , pompa wtryskowa , świece żarowe , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.