Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2019, 08:50   #91
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Bezpieczeńśtwo w ruchu drogowym - wydzielona dyskusja

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakbyś przejeżdżał przez Węgry to byś w Polsce odetchnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety, w Polsce każdy walczy na drodze o przetrwanie i każdy ma innego kierowcę w dupie. Dominują zachowania:
- muszę, muszę wyprzedzić i być pierwszy za wszelką cenę
- prawo jazdy zabierają powyżej przekroczenia 50km/h? To pojadę 49 więcej
- jak mi się śpieszy na drodze, to ja mam zawsze rację
- czerwone światło jak się zapali, to mam jeszcze parę sekund na przeskoczenie

Niedawno kupiłem kamerkę i zacząłem nagrywać głównie tych co na czerwonym przelatują w różny sposób. W morzu innych nagrań to niewiele, ale jak ktoś chce obejrzeć to zapraszam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tamten wypadek z BMW i pieszym na Sokratesa w Warszawie to tak naprawdę kropla w morzu innych zdarzeń drogowych. Jeśli ktoś sądzi, że ten wypadek akurat coś zmieni, to bardzo się myli.
Nie zmieni się nic, ani w Warszawie, ani w Polsce. Przyczyn jest kilka.

Zacznijmy od Warszawy:
Prezydent miasta Trzaskowski nie zajmuje się transportem (poza hasłami rzucanymi w przestrzeń mediów). Przerzucił obowiązki na zastępcę Soszyńskiego. Ten na transporcie nie zna się, ale jest członkiem gabinetu politycznego Schetyny i dostał zadanie politycznego trzymania Prezydenta w ryzach. Kontekst polityczny jest istotny, gdyż tak naprawdę to on a nie Prezydent Trzaskowski decyduje o kształcie transportu w mieście.
Przede wszystkim jest też kierowcą jak my, ale uważa, że powinna obowiązywać "amerykańska wolność" dla kierowców i tylko ich dopinguje. To że wcześniej była miejska polityka ograniczenia jezdni, priorytetów dla komunikacji miejskiej, pieszych to jest dla Niego solą w oku. Stąd torpeduje jak tylko może wszelkie projekty ograniczenia ruchu aut w mieście.

I teraz Polska ogólnie:
Statystyki wypadków w Polsce malały przez lata, także kierowcy byli straszeni wieloma fotoradarami, stacjonarnymi i mobilnymi. I nagle ekipa rządząca jest zlikwidowała, ograniczyła je o 90%. Przy okazji nie ma żadnego przyzwolenia politycznego, niezależnie od opcji politycznej, na podniesienie kwot mandatów z max 500zł. Sporo się mówi o potrzebie zmian, ale nikt nic z tym nic nie robi.
Wiosną br nasz rząd zmienił zapis wykonawczy nt tolerancji istniejących fotoradarów o czym mało kto wie. Dotąd była tolerancja do 10km/h, teraz jest do 25km/h, czyli pełna wolność dla kierowców i wręcz zachęcenie do łamania przepisów. Skoro rząd pozwala, to dlaczego nie, prawda?

Jak tu niektórzy piszą, za naszymi granicami nagle kierowcy jeżdżą kulturalnie, przepuszczają pieszych, nie łamią ograniczeń prędkości. Wielkie zdziwienie dlaczego tam można, a u nas nie. To nie kwestia ich kultury, bo doskonale widać jak auta np niemieckie, holenderskie jeżdżą po polskich drogach. To kwestia zamordyzmu wprowadzonego odgórnie przez rządy innych krajów.
Fotoradary możliwe są wszędzie, nie potrzeba żadnych tablic informujących o nich, mandaty są wysokie. Sam dostałem raz z Niemiec, przekroczyłem o 3km/h i przeszło do Polski bym zapłacił 10Euro. Nie zapłaciłbym? Polski urząd skarbowy ściągnie sobie sam...
Poza tym odcinkowe pomiary prędkości też są, też bez oznaczeń, restrykcje zaś za przekroczenie o np 50km/h więcej są szokujące, łącznie z utratą auta i możliwością więzienia, nie wspominając już o tysiącach Euro mandatu. Dlatego właśnie taka kultura jazdy jest poza Polską. Inaczej się nie da nas kierowców temperować na drodze.

Na koniec przykład z Holandii. Autostrada 4-5 pasmowa, znaki zmiennnej treści wyświetlają ograniczenie do 70km/h. W oddali widać kolejny znak że można jechać 120km/h i widać że nic, ale to totalnie nic nie ogranicza ruchu i te ograniczenie jest od czapy. I co robią kierowcy? Wszyscy, ale to wszyscy zwalniają do 70km/h, nie wyłamuje się nikt.
Dlaczego? Bo jest szansa, że mogą być tam kamery, które prędkość zmierzą...

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 08:51   #92
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Bezpieczeńśtwo w ruchu drogowym - wydzielona dyskusja

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakbyś przejeżdżał przez Węgry to byś w Polsce odetchnął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może trafiłeś na rodaków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Byłem dwa razy i zawsze miło wspominam drogi i innych kierowców.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 09:37   #93
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Bezpieczeńśtwo w ruchu drogowym - wydzielona dyskusja

No właśnie nie, autostrada dojazdowa do Budapesztu to był totalny sajgon, same auta na węgierskich blachach, agresywna jazda wszystkich wokół, potem pojawił się korek. Oczywiście część osób niegodna jest stania w korku więc cisnęli pasem awaryjnym. Przetoczyliśmy się kilka kilometrów, minęliśmy wrak samochodu - wyglądało to tak jakby nie wyhamował przed końcem korka, bo ten właściwy kończył się dopiero kolejne kilka kilometrów dalej.
W samym Budapeszcie tak samo, trąbienie, agresywne wyprzedzanie tylko dlatego że na ulicy kategorii osiedlowej miałem czelność jechać wolniej niż 50.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2019, 10:11   #94
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Bezpieczeńśtwo w ruchu drogowym - wydzielona dyskusja

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przejeżdżał przez Węgry to byś w Polsce odetchnął
A myślałem, że mi wypomną Bałkany, bo tam podobno jeżdżą jak wariaci. Ja byłem w Istrii, więc do Bałkanów miałem daleko.
A co się odbywa na Węgrzech? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To kwestia zamordyzmu wprowadzonego odgórnie przez rządy innych krajów.
Dokładnie. Ja uważam, że min jedno zero powinni dopisać do mandatów.
A za takie ostre przewinienia, jak np ominięcie pojazdu przed przejściem dla pieszych, albo przekroczenie prędkości o 50km/h, konfiskata aua. Jak w Kanadzie.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2019, 12:16   #95
Sorenyy
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Krosno
Model: Focus ST
Silnik: 225KM
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Bezpieczeńśtwo w ruchu drogowym - wydzielona dyskusja

Mam nieco odmienne wrażenia. Miałem okazję odwiedzić ostatnio kilka krajów
Portugalię
Hiszpanię
Belgię i Holandię
Niemcy
UK

W KAŻDYM z nich jest o wiele wieksza kultura jazdy. Co w sumie wynika równiez z lepszego stanu dróg.
Sorenyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.