Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2020, 14:25   #41
sn2010
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-11-2017
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK1 kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 14
Domyślnie Odp: Napięcie do zasilania rejestratora

Pomożecie ?

sn2010 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2020, 21:53   #42
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie montaż kamerki samochodowej

Witam szanownych kolegów!
Jako że kupiłem pierwszy w życiu wideorejestrator, chciałem zapytać kolegów o montaż tego sprzętu. Niby sprawa banalna, ale chodzi mi o optymalne miejsce na szybie w Focusie mk3 w wersji z systemem ACS (active city stop). Miejsce za lusterkiem, gdzie zwyczajowo montuje się kamerkę, zajmuje dość obszerna plastikowa obudowa systemu ACS. Wobec tego, gdzie koledzy, jeżdżący Focusami mk3, montowali wideorejestrator, tak aby dawał dobry obraz i nie zasłaniał wzroku kierowcy? Wszelkie podpowiedzi mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 23-05-2020 o 09:38
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 05:54   #43
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: montaż kamerki samochodowej

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako że kupiłem pierwszy w życiu wideorejestrator, chciałem zapytać kolegów o montaż tego sprzętu. (...)
Jest dużo wątków na temat montażu / podłączenia kamerki:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 09:58   #44
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: montaż kamerki samochodowej

Dzięki Andrzej, przejrzałem te wątki ale nie dały mi satysfakcjonującej odpowiedzi. Mam kamerkę na uchwyt na przyssawce i obraz z niej częściowo mi zasłania obudowa układu ACS. Najbardziej chodziłoby mi o fotki, w którym miejscu koledzy montowali u siebie na szybie.
Coż, pokombinuję jakoś sam.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 13:26   #45
kassel
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C- Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2016
Postów: 29
Domyślnie Odp: montaż kamerki samochodowej

W moim C Maxie zamontowałem z lewej strony , górny róg. Wideorejestrator ma stałe podłączenie do zasilania ze względu na tryb parkingowy. Kamera montowana na środku szyby (co do zasady) znajduje się w polu widzenia kierowcy i może utrudniać prowadzenie samochodu. Dlatego powinna mieć jak najmniejsze wymiary, a sposób i miejsce montażu - to już każdy musi indywidualnie dopasować do swoich potrzeb.
kassel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2020, 17:01   #46
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: montaż kamerki samochodowej

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Mam kamerkę na uchwyt na przyssawce i obraz z niej częściowo mi zasłania obudowa układu ACS. (...)
Też mam na przyssawce. "Przyssałem" ją z prawej strony (od pasażera) tej obudowy. Przyssawka jest na styk (od góry) z tą siatką / tym "czymś" na szybie. Nic kamerze nie przeszkadza. Mam starą 10 letnią kamerę może jest mniej wrażliwa?
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2021, 14:16   #47
mopato10
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-05-2012
Skąd: Poznan
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Rejestrator jazdy.

Koledzy możecie polecić jakiś dobry rejestrator jazdy w rozsądnej cenie? Zależałoby mi żeby był podłączany bezpośrednio do skrzynki bezpieczników ( nie przez gniazdo zapalniczki) i żeby nie zakłócał radia. Może być bez wyświetlacza. Czym mniejszy i dyskretniejszy tym lepiej. Dobrze jakby nie kosztował grubo ponad 300 zł.
Dziękuję i pozdrawiam.
mopato10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2021, 19:28   #48
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Rejestrator jazdy.

Cytat:
Napisał mopato10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Zależałoby mi żeby był podłączany bezpośrednio do skrzynki bezpieczników ( nie przez gniazdo zapalniczki) i żeby nie zakłócał radia. [...]
Witam
To nie rejestratory powodują zakłócenia tylko zasilacze

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 13:01   #49
Aleko
ford::amateur
 
Imię: Alek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rejestrator jazdy.

Cytat:
Napisał mopato10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy możecie polecić jakiś dobry rejestrator jazdy w rozsądnej cenie? Zależałoby mi żeby był podłączany bezpośrednio do skrzynki bezpieczników ( nie przez gniazdo zapalniczki) i żeby nie zakłócał radia. Może być bez wyświetlacza. Czym mniejszy i dyskretniejszy tym lepiej. Dobrze jakby nie kosztował grubo ponad 300 zł.
Dziękuję i pozdrawiam.
Witam,

Osobiścię polecam PQ5 od Mikavi, masz kamerę w miejscu lusterka nagranie przód + tył oraz tryb parkingowy. Zapłaciłem 700zł ale ponoć są czasami promocje na kanale Zachara.

Możesz też popatrzyć na takie kamery-lusterka na aliexpresie są po 200-300zł.
Aleko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 21:02   #50
m4niekk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ecoboost 150km
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż rejestratora jazdy

Panowie, podpowiecie do którego pod którym bezpiecznikiem jest zasilanie stałe po wyłączeniu auta ? Miałem chwilę czasu i miejsca i wczoraj podłączyłem kamerkę, ale chyba coś źle doczytałem bo jednak się wyłącza (mam tryb parkingowy w kamerce + na kablu jest odcinak jeżeli napięcie na aku spadnie do pewnego poziomu). Dodatkowo, gdzie podpięliście przy bezpiecznikach masę ? Też gdzieś znalazłem, ze do takiej rurki do której wkręca się śrubkę, tam podpiąłem, ale mam wrażenie, że auto zaczęło mnie kopać prądem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
m4niekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.