Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2012, 19:24   #11
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.

Cytat:
Napisał dawid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli moge cos poradzic to jezdzilem Focusem i mondeo. Komfort jazdy w mondeo jest o wiele lepszy a jak masz rodzine to problem z pakowaniem sie tez masz zalatwiony.
Wiem kazdy chwali swoje ale az tak wielkiej roznicy nie odczujesz na polskich drogach pomiedzy 2.0TDCI a 1.8 TDCI (pewnie sie narazilem uzytkownikom tych pierwszych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Do turbo dziury mozna sie przyzwyczaic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)). a bez chipa spokojnie na autostradzie te 180-190 km/h pojedziesz nawet zapakowanym na full autem.
Na autostradzie licznikowo mondeo 1.8 tdci 125KM M6 jedzie pod 215km/h czyli realnie tyle ile powinien = 200km/h. Czy to dużo czy mało - to odpowiedzieć trzeba sobie samemu. Mnie bardziej interesuje przyspieszenie niż Vmax.

__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 19:27   #12
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.

Cytat:
Napisał wojtbf1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie zależy Ci na osiągach i wyposażeniu a z drugiej strony masz pewność co do pochodzenia to nie ma się chyba nad czym zastanawiać......cena dobra.
Różnica w osiągach po między 2.0 tdci 140KM np titanium ważacym jakieś 1550kg a 1.8 tdci 125KM M6 gold X ważacym 1460kg to jakieś 2-3 dziesiąte części sekundy, bo różnica mocy to realnie 10-12KM a różnicy momentu nie ma. Papierowe 9.5 s w 2,0 tdci jest jak waży 1500kg a nie tyle co titanium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. każde kilogramy to niestety słabsze przyspieszenie. 100kg = 1 s w plecy do 100km/h.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 19:49   #13
smoki3
ford::average
 
Avatar smoki3
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Skąd: Nie tak blisko Warszawy, nie tak daleko.
Model: [Mk4] Ford Mondeo 1,8 TDCi Silver X Kombi
Silnik: 1,8 125KM M6
Rocznik: 2010
Postów: 82
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.

Cytat:
Napisał dawid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja posiadam takiego Mondeo tylko przebieg mam juz wiekszy. wbrew opinii tutaj na forum i narzekaniom nic sie w moim nie dzieje. tankuje i jezdze.
Mam takie samo zdanie jak dawid, też mam ten model z 6 -teczką. Jazda bez kłopotów, tankuje i jedzie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
smoki3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 21:33   #14
Bosman71
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK4 1.8 TDCi 2008 5 biegów.

No to widzę, że chyba nie pozostaje mi nic innego jak jutro w pracy wziąć tego Forda pojechać z nim na ostateczny przegląd aby mi wszystko sprawdzili i jeśli nic poważnego nie wykryją to go brać.

A co do osiągów to można zawsze do niego wrzucić chipa (ale to tylko jak będę czuł duże braki przy wyprzedzaniu na trasie - bo tylko wtedy mi więcej mocy/momentu się przydaje).

Dzisiaj jeszcze oglądałem Focusa 2.0 TDCi przejechane 109tyś km. - też czekam na jego pełną historię z firmy Leasingowej. Ale to w przebiegu już różnica 40tyś a to raczej też dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak zakupię (skłaniam się do Mondeo) to się pochwalę w odpowiednim dziale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za wszystkie bardzo pomocne komentarze. Jak komuś coś jeszcze wpadnie do głowy to na pewno będę wdzięczny.
__________________
Obecnie: S-Max Titanium S 2.2 TDCi 200KM Panther Black oraz [MK3] Focus 1.6 EcoBoost 150KM Panther Black Były: [MK4] Mondeo 1.8 TDCi 125KM SilverX Policyjny Granat oraz [MK2] Focus 2.0 TDCi 136KM (Trend) Piękny Niebieski
Bosman71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , mk4 , mondeo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.