Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2019, 23:18   #1
sierzput
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2019
Skąd: Coventry
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Witam serdecznie. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pacjent to Galaxy 2003 1.9 TDi automat anglik.

Problem i przebieg choroby jest następujący.

Kiedy włączam lewy kierunek miga kilka razy a później się zapala i nie gaśnie. Trzeba przełączać na prawy i lewy kilka razy i czasami zgaśnie a czasami nie więc na razie bez kierunku lewego jeżdżę. Kierunek lewy załącza się również kiedy auto zamknę i ta sama sytuacja kilka razy pozamykam i pootwieram i się zamknie ze zgaszonym kierunkiem. Obie lewe lampy się palą czyli tył i przód. Nie ma reguły kiedy, chociaż zauważyłem, że jak auto się bardziej rozgrzeje wewnątrz czyli jak dłużej pojeżdżę to szybciej się zawiesza. Wyczytałem na forach, że to przekaźnik a że były sprzeczne informacje i żadna nie pasowała do mojej skrzynki bezp. to jednego dnia zacząłem po kolei wszystkie wyciągać i zapalać kierunek. Ku mojemu zaskoczeniu żaden z nich nie wyłączył kierunkowskazów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skrzynka bezp. po stronie kierowcy czyli na Polskie za schowkiem. Jak włączę awaryjne to wszystko jest gitara i się nie zawiesza a migało przez przynajmniej 5 min. Jak trzeba to mogę zapodać kilka zdjęć skrzynki bezp. jak i BCM od środka.

Czy może ktoś pomóc w postawieniu diagnozy i możliwego uleczenia pacjenta. Dzięki wielkie za wszelką pomoc.

sierzput jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 15:32   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Uszkodzony jest mikro przekaźnik w BSI, czyli w module komfortu. Musisz wymontować tą czarną skrzynkę nad bezpiecznikami, do której jest wpięte 7 wtyczek. Jeśli tego nigdy nie robiłeś to zleć to komuś kto ma o tym jakieś pojęcie. Bo po wymontowaniu trzeba rozebrać ten moduł i wymienić wspomniany przekaźnik. Jest ich tam na płytce dwa, do lewego i prawego kierunku. Są na 9 V, białe.


A może masz dołożony alarm i ten ci szwankuje?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 19:28   #3
sierzput
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2019
Skąd: Coventry
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Alarm czasami się włączał ale to chyba była wina nie zamkniętych do końca drzwi bo zamek chyba nie chwytał albo może jego awaria na razie od jakichś 2-3 m-cy nie było problemu a włączanie alarmu było tylko 2 może 3 razy. Jeśli chodzi o rozebranie BSI (w angli to chyba BCM) to nie ma problemu bo już go rozbierałem. Zapodaje zdjęcia czy to o ten przekaźnik chodzi. Wydaje mi się, że już ktoś go wcześniej lutował bo lut od spodu nie jest fabryczny a wiem jak wygląda fabryczny bo 5 lat robiłem przy lutowaniu takich rzeczy. Stefano daj znać czy to ten moduł i zignoruj ten zaznaczony kółkiem. Nie wiem czy to takie coś. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bsi moduł.jpg (46.6 KB, 21 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez sierzput ; 04-02-2019 o 00:48
sierzput jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 12:35   #4
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Tak, to taki przekaźnik, tylko na płytce masz jeszcze jeden do drugiego kierunku. Musisz sprawdzić który jest padnięty. Odłącz najpierw sterownik alarmu , bo to on może być przyczyna tego zła.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 17:25   #5
sierzput
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2019
Skąd: Coventry
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odłącz najpierw sterownik alarmu
. A gdzie to coś się znajduje bo alarm mam fabryczny.

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz sprawdzić który jest padnięty
Jak to sprawdzić jeśli to przylutowane i po wyjęciu nie dostaje prądu a wolałbym płytki BSI nie podłączać bez opakowania. Mam miernik jeśli można jakoś miernikiem to na jakiej opcji. Ten przekaźnik to mam jeden podłużny a dwa kwadratowe wyższe od tego podłużnego. Na aukcji jest ten podłużny to może tylko to wystarczy wymienić.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sierzput jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2019, 20:24   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Wtyczka P3 pin nr 5 i 6 to kierunkowskazy, musisz z tych pinów dojechać scieżką do przekaźników....
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 08:36   #7
sierzput
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2019
Skąd: Coventry
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

W niedzielę wieczorkiem wymieniłem ten biały przekaźnik. 20 min roboty plus dodatkowe 20 by odkręcić i wkręcić bsi. Dziś w trasie testowałem ile się dało i na razie działa aż miło. Stefano dzięki wielkie za pomoc teraz idę szukać po forum o przekaźniku do podgrzewania szyby przedniej.
sierzput jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 18:14   #8
Treys
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-02-2019
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Miałem u siebie z prawej strony podobny przykład, styki nie łączyły za dobrze wyczyściłem dodatkowo były przyrdzewiane bo delikatnie podchodziła woda przez nieszczelność + psiknąłem sprayem do elektorkabli i do dzisiaj śmiga
Treys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 10:48   #9
Sorenyy
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2018
Skąd: Krosno
Model: Focus ST
Silnik: 225KM
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Niedawno próbowałem naprawić przekaźnik BSI i to był duży błąd. Nie polecam tego robić na własną rękę.
Sorenyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 13:14   #10
sierzput
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 02-02-2019
Skąd: Coventry
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zawieszanie się lewego kierunkowskazu

Jeśli się nie wie jak lutować itp to się zgadzam z tobą. Ja mam 5 lat doświadczenia w takich sprawach i taki przekaźnik to nic w porównaniu z tym co wylutowywałem w tym czasie. Jeśli chodzi o kierunek to działa już bez zarzutów nawet zakodowałem migacz by migał 3 razy. Jednak problem z alarmem zaczął znowu występować sporadycznie. Może być problem z czujnikiem wewnętrznym bo taki błąd wykazał vcds. Więc kolejna rzecz do rozwiązania.
sierzput jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.