Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2020, 18:56   #1
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Parking Mode Cable (Garmin)

Witam, mam Kugę MKII która ma stale włączone napięcie w zapalniczce i chciałbym podłączyć moduł (Garmin) Parking Mode do zasilania kamery - czy ktoś już przerabiał ten problem i może podpowiedzieć gdzie najlepiej podłączyć kable ACC, BATT, GND. Co do GND to wiadomo, że to masa BATT to stałe zasialanie, a ACC włączone. Zapewne najlepiej podłączyć do bezpieczników ale czy może ktoś podpowiedzieć do których?

Jeśli mógłbym prosić to dla wariantu gdy:
1. stale jest włączone 12V do zapalniczki
2. wyłączona jest opcja stałe zasilanie w zapalniczce.

Z góry dziękuję.

duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2020, 15:34   #2
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Parking Mode Cable (Garmin)

Sprawę rozwiązałem całkiem inaczej i pobrałem zasilanie nie z bezpieczników ale innego źródła dzięki temu nie muszę integrować w elektrykę auta.
duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2020, 07:36   #3
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Parking Mode Cable (Garmin)

Może komuś się to przyda - Ja zrobiłem w skrócie tak Batt podpiąłem pod bezpiecznik od szyberdachu, ACC od stacyjki (7.5A) ten nad poduszką powietrzną (tego lepiej nie wypinać), masę podłączyłem z prawej strony w karoserii (śruba) - jak jest schowek pasażera to można przy drzwiach zdjąć pokrywę tę z rysunkiem poduszki powietrznej. Tu też umieściłem samo urządzenie. Zasilenie do kamerki pod uszczelką do góry i przez słupek do "podsufitówki" nie trzeba demontować słupka, bo wystarczy lekko odchylić łączenia i między nimi przesunąć kabel.
Dodam, że do instalacji dodałem coś od siebie, a mianowicie wstawiłem wyłącznik odcinający oddzielnie BATT i ACC między bezpieczniki, a zasilacz parkingowy.
Dzięki temu uzyskałem dodatkową możliwość, a mianowicie odcięcie prądu jak zostawiam na dłużej samochód w garażu - Ja wiem, że urządzenie wyłącza się jak dojdzie do ustalonego napięcia (to napięcie ustala się zworką we wnętrzu urządzenia o czym nie każdy wie). Moim zdaniem takie rozwiązanie jest dla mnie lepsze, bo kiedy chcę to w ogóle nie pobiera prądu.
duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 20:47   #4
Luckyy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2017
Model: V90
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 4
Domyślnie Odp: Parking Mode Cable (Garmin)

Cześć,

kupiłem Dash Cam 56 i trochę jestem zawiedziony.
Kamera miała działać w trybie czuwania na baterii ale tak nie jest (70mai dash cam pro to potrafi).
Dodatkowo na kablu dołączonym do kamery po włączeniu zapłonu a tym samym zasilania do kamery trzeba ustawić lokalizację! :[

Jak ten kabel parkingowy działa?
Co jest w tym pudełku?
Czy jest podawane dodatkowe napięcie w tej wtyczce USB micro?
Luckyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 22:41   #5
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Parking Mode Cable (Garmin)

Cytat:
Napisał Luckyy
Kamera miała działać w trybie czuwania na baterii
Masz opcję do tego.

Cytat:
Napisał Luckyy
na kablu dołączonym do kamery po włączeniu zapłonu a tym samym zasilania do kamery trzeba ustawić lokalizację
Nie skonfigurowałeś ustawień do końca najwyraźniej. Po zakończeniu procedury już o nic nie pyta. O ile dobrze pamiętam, to też na początku miałem z tym problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Luckyy
Jak ten kabel parkingowy działa?
Podaje napięcie z akumulatora na stałe + sygnał informujący o wyłączeniu/włączeniu samochodu. Na tej podstawie konfigurujesz czy rejestrator ma nagrywać na stałe, czy się wyłączyć po jakimś czasie od wyłączenia zapłonu.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.