Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2022, 19:39   #11
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: wymiana skrzyni 8F35

Jeżeli to jest faktycznie mk4 to musi to być diesel. Ja u siebie w benzynie mam 8f24.
Bardzo ciekawi mnie co padło, bo chyba to pierwsza usterka nowego automatu zgloszona na forum.

blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 19:50   #12
KLIMANO
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-01-2022
Skąd: Kamionka wielka
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: wymiana skrzyni 8F35

Tak diesel 1.5
Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd, dzwoniłem do serwisu forda i twierdzili że jest to usterka skrzyni cytując "bo powershifty tak mają"
Objawy są następujące, odpalam, wrzucam na D i ujadę kilka metrów i po zahamowaniu wywala komunikaty ze czujniki parkowania niedostępne, asystent ruszania na wzniesieniu niedostępny, tryb jazdy niedostępny, i przestaje ciągnąć, po chwili mrugają litery wokół pokrętła zmiany biegów a następnie przechodzi w tryb P i żeby zmienić bieg muszę zgasić auto, skasować błąd u0101 pojawiający się w kilku modułach. Po kolejnej próbie to samo. Wiązki i wtyczki sprawdzone
KLIMANO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2022, 22:37   #13
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: wymiana skrzyni 8F35

No, ale skoro to MK4 to nie jest to powershift tylko klasyczny hydrokinetyk. 116 k przebiegu to trochę za szybko na awarię tego typu skrzyni. Skąd info o kosmicznych cenach naprawy skoro przez telefon serwis myli rodzaj skrzyni??
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2022, 20:10   #14
KLIMANO
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-01-2022
Skąd: Kamionka wielka
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: wymiana skrzyni 8F35

Mylą rodzaj skrzyni bo to oni mnie przekonywali że mój focus to mk3 bo z tego rocznika nie może być inaczej i że na pewno jest to powershift bo innych nie mają. Oddając auto do serwisu obstawiam że zrobią "co będą chcieli" próbując wcisnąć kit, oddaje im auto mimo tego że błędnie określili model pojazdu oraz skrzynie, więc znając życie pomyślą "skasujemy go grubo, bo niby czemu nie"
Za chwilkę podesle fotki z forscana.
Ogólnie naprawy chce podjąć się sam, robię przy samochodach na codzien lecz grupa VAG, innch nie tykam prócz spraw obsługi bieżącej i eksploatacyjnej.
A focus to tak naprawdę żony, nie mój ale ja kupowałem i teraz jakoś trzeba wybrnąć z sytuacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KLIMANO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2022, 14:30   #15
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 105
Domyślnie Odp: wymiana skrzyni 8F35

Cytat:
Napisał KLIMANO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak diesel 1.5
Bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd, dzwoniłem do serwisu forda i twierdzili że jest to usterka skrzyni cytując "bo powershifty tak mają"
Objawy są następujące, odpalam, wrzucam na D i ujadę kilka metrów i po zahamowaniu wywala komunikaty ze czujniki parkowania niedostępne, asystent ruszania na wzniesieniu niedostępny, tryb jazdy niedostępny, i przestaje ciągnąć, po chwili mrugają litery wokół pokrętła zmiany biegów a następnie przechodzi w tryb P i żeby zmienić bieg muszę zgasić auto, skasować błąd u0101 pojawiający się w kilku modułach. Po kolejnej próbie to samo. Wiązki i wtyczki sprawdzone
To na pewno skrzynia? A nie coś co zakłóca komunikację miedzy modułami?
Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2022, 22:45   #16
KLIMANO
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-01-2022
Skąd: Kamionka wielka
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: wymiana skrzyni 8F35

Witam długo nie zaglądałem na forum, całkiem o tym zapomniałem. Dla osób z podobnym problemem, wiązka pod filtrem powietrza była delikatnie mówiąc "naciągnięta" i 3 przewody nie były przerwane ale trzymały się dosłownie na kilku "włoskach"
KLIMANO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 20:23   #17
fofofofo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2019
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie 3 letni samochod, 55tys. km i skrzynia padła A8

Witam,

nie spodziewalem sie ze bede pisal w takich okolicznosciach ale do rzeczy.

Mam Focusa 2019r 1.5 EcoBoost 150KM A8 (automat 8 biegow), samochod ma przejechane 55tys. km i ASO zdiagnozowalo ze padla skrzynia i trzeba wymienic. Auto niestety juz po gwarancji, koszt wymiany ok 30tys. zł...

Awaria wygladala nastepujaco:
Podczas jazdy na D(drive) nagle obroty zaczely falowac, czyli pod czerwone pole a gaz trzymalem tak samo lekko wcisniety, odjecie gazu i obroty spadaja, dodanie i rosna szybko a samochod nie przyspiesza (tak jakby byl na luzie w czasie jazdy). Od razu wyskoczla kontrolka klucza na desce, zjechalem na pobocze i zgaszenie i odpalenie nie pomoglo, nadal kontrolka sie swiecila. Laweta do ASO.


W ASO znalezli duzo roznych bledow, zostal wyslany do elektryka na dodatkowa diagnoze bo zaden blad jednoznacznie nie wskazywal na skrzynie, ale finalnie wyszlo ze skrzynia. Podejrzewali, ze moze byc to zwiazane z przelacznikiem od biegow, ale po pomierzeniu obwodow to tez zostalo wyeliminowane. Dostalem od nich informacje, ze nie dzialal im w ogole bieg wsteczny. Byli w stanie podjechac autem do przodu, ale do tylu musieli juz go wypychac.


Jakies pomysly co z tym fantem teraz robic? Jakies namiary na sprawdzone warsztaty zajmujace sie skrzyniami biegow od Forda?
fofofofo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2022, 20:38   #18
cza-rny
ford::average
 
Avatar cza-rny
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3.5 ST-line kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2017/2018
Postów: 179
Domyślnie Odp: 3 letni samochod, 55tys. km i skrzynia padła Powershift A8

nie wiem skąd jesteś, ale ten zakład sobie chwalą

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cza-rny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2022, 08:17   #19
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: 3 letni samochod, 55tys. km i skrzynia padła Powershift A8

Nie wykupywałeś przedłużenia gwarancji? Nieźle. Nie wiemy, skąd jesteś.
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2022, 11:29   #20
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: 3 letni samochod, 55tys. km i skrzynia padła Powershift A8

Zmień tytuł. To nie jest powershift. To klasyczny hydrokinetyk. Współczuję awarii, ale imho trochę za szybko na takie kuku.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
skrzynia biegów , wymiana skrzyni biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.