Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2022, 18:21   #241
P405
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-06-2019
Skąd: Swieciechowa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

To podziel się wrażeniami, ja dzielnie używam te z linku i nie jest najgorszej chociaż chodzi mi po głowie żeby włożyć ledy.


US $15.62 20%OFF | 2 sztuk nowy D1S D1R D2S D2R D3S D4S D4R żarówka ksenonowa HID 12V 35W 4300K 5500K 8000K dla Audi Volkswagen siedzenie do skody
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Kupujmy razem na AliExpress z nowymi kuponami użytkownika.
Twoje US $1.00 w kuponach jest tutaj!
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

P405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 01:05   #242
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Napewno się podzielę wrażeniami, a szczególnie jeśli będą to tungsramy.

A jaką barwę kupiłeś tych żarników i widzę że też mają tam +% więcej, masz może porównanie jak ten + wpływa na oświetlenie drogi i w jakim zakresie.

Za ledy do tych lamp, to dowód zabrany, z tego co się orientuję, to policja dostanie niedługo sprzęt do kontroli oświetlenia w samochodach, a w razie kolizji w niektórych sytuacjach też można na tym popłynąć, zwłaszcza jak poszkodowany będzie kumaty.

Ostatnio edytowane przez galo ; 23-01-2022 o 01:18
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 07:03   #243
P405
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-06-2019
Skąd: Swieciechowa
Model: MK4
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 89
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Mam barwę 5500K i jest dobrze przy mokrym asfalcie. Świecą lepiej niż stare oryginalne. Mam je chyba już z rok czasu. Żeby zobaczyć jaka jest żarówka to policja musiałaby ją wyciągnąć z lampy.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
P405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2022, 14:19   #244
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Są też żarówki tungsram o barwie 5500 +20% czyli coś w podobnym stylu do Twoich, oczywiście zdecydowanie droższe, ale myślę, że i jakość również zdecydowanie lepsza.

Rozmawiałem nawet z dwoma sprzedawcami, którzy mówili, że klienci bardzo sobie je chwalą, ale na pytanie, czy porównywali je z tungsram megalight plus 100% , to odpowiedź była, że nie.

Chciałem kupić dwa komplety z możliwością zwrotu jednego z nich, tak żebym przez jedną noc mógł je przetestować, które lepsze, to niestety powiedzieli, że nie ma takiej możliwości, a z wypowiedzi przynajmniej kilku osób tutaj na forum wynika, że barwa w okolicach do 4500 jest zdecydowanie lepsza na mokry asfalt niż te o wyższej barwie, no i też z dużego doświadczenia jak na amatora w testowaniu żarówek tungsram halogenowych H4 wiem, że jest naprawdę bardzo duża różnica w oświetleniu pomiędzy Plus 20% i Plus 100% więc mam nadzieję, że podobnie będzie przy ksenonach i po zamontowaniu będę mógł powiedzieć, że mam nie tylko dobre ale wręcz bardzo dobre światło zwłaszcza na mokrym, jednak cały czas jeszcze się łamie nad tymi z Osram Plus 200%.


Żeby zobaczyć jaka jest żarówka to tak, ale żeby stwierdzić, że jest niewłaściwa, która posiada zbyt dużo lumenów, to już raczej nie i tak jak wcześniej wspomniałem w razie wypadku możesz mieć niemałe kłopoty.
Do tego tak mocne światła przy mijaniu mocno oślepiają, że ja jestem często zmuszony włączać długie, bo nie widać drogi przed maską, i pewnie często będą mrugać Tobie długimi, ale zrobisz jak będziesz uważał osobiście odradzam.

Ostatnio edytowane przez galo ; 23-01-2022 o 14:25
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 19:22   #245
mozartinio
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 30-05-2010
Skąd: czluchow
Model: ford mondeo
Silnik: 2.3
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Wtrącę się trochę i nie wiem, czy w temacie, bo nie ogarniam tego forum. Padła mi lewa lampa w mondeo mk4. Swieci na fioletowo. Od kiedy pamietam jazda w deszczu w nocy była na oślep. Otworzyłem ta lampa i jest w środku osram xenarc 66142. D1S. 35w. Wszędzie do kupienia są 66140. Nie wiem, o co chodzi, ale wolałbym mocniejsze światło w deszczu, tylko nie wiem, co wybrać. Pozdrawiam
mozartinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 16:49   #246
Aquator
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-05-2022
Skąd: Kałuszyn
Model: MK4, Kombi,
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

...a takie gupie pytanie - jak się zorientować czy mam bixenon czy nie?
Aquator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2022, 20:01   #247
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Nie musisz się orientować. Masz.
O ile oczywiście układ jest fabryczny, a nie lepiony przez janusza motoryzacji.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2022, 20:19   #248
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Ja byłbym ostrożny w kwestii ryżowych żarników, jakiś czas temu jak przesiadłem się z chinola D2S (inne auto) na bosmę 4300k (w sumie też chinol, ale powtarzalny) to światłomierz pokazał prawie 2x więcej luxów.
W maxie na razie mam osrama 66140 i jest nieźle.

Od bidy można przejść na D2S i mocniejsze przetwornice od HIDów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez robaczeq ; 22-05-2022 o 20:22
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2024, 22:36   #249
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Od dłuższego czasu jestem już po zakupie i testach żarników TUNGSRAM Plus 100% i w porównaniu z Osram Xenarc na mokrym asfalcie była poprawa, ale tyle co nic prawie nie odczuwalna, więc rozebrałem lampy przetarłem soczewki, odbłyśniki i wtedy już było nawet fajnie widać w deszcz, ale przy mijaniu nadal słabo, więc rozebrałem lampy jeszcze raz i wymieniłem na nowe odbłyśniki i soczewki, które w stosunku do oryginałów mają jakieś 20% większe skupienie, co w efekcie daje efekt tak jakbyśmy włożyli żarówkę plus 20% i po tym zabiegu efekt był dwa razy więcej światła w stosunku do tego co ostatnio, ale nadal przy mijaniu jak dla mnie było słabo, bo w momencie mijania widać było tylko na 15-20m., mało tego jadąc za kimś w odległości mniejszej niż 100m. to był efekt jakbym jechał na długich, tak po lusterkach waliło i to bez różnicy, czy to w deszcz, czy na suchym asfalcie, więc postanowiłem zregenerować klosze i kupiłem K2 wapron do regeneracji, po tym zabiegu wrażenie było, że światła przybyło jeszcze dwa razy więcej, linia odcięcia światła stała się bardzo wyraźna, wręcz bardzo głupio mi się jeździło na początku, bo powyżej odcięcia nic nie było widać, ale przynajmniej przestałem innych oślepiać, a przy mijaniu cały czas mówię o mokrej nawierzchni widoczność w tej chwili mam na poziomie co najmniej 50m jednak taka regeneracja nie jest trwała wystarcza max na jeden rok, bo klosze jakoś szybko się rysują, teraz znowu mam zamiar to powtórzyć, ale po tym zabiegu zabezpieczę klosze lakierem.

Po tych wszystkich modyfikacjach robiłem też porównanie żarników TUNGSRAM i OSRAM i na tych pierwszych wizualnie jest 20-30% więcej światła przed autem i są bielsze, natomiast te drugie dają w zamian trochę więcej światła na boki i wpadają w delikatnie żółtawą barwę, obydwie żarówki mają podobny przebieg około 20t. osobiście z tej Tungsram jestem zadowolony i polecam.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2024, 21:42   #250
robaczeq
ford::average
 
Imię: rbq
Zarejestrowany: 20-12-2008
Model: S-Max/Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi /1.4 TDCi
Rocznik: 2010/2007
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Jak poradziłeś sobie z rozklejaniem lamp maxa? Jakie odbłyśniki i soczewki wsadziłeś?
robaczeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.