Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2021, 22:49   #31
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

Cytat:
Napisał Rizee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myslalem ze tryb 1h ktory mam to kwestia ustawień w samym radiu
przytrzymaj on/off na kilka sekund i sie zrestartuje radio . I powinno wrócić też menu na Convers+ . Bardzo rzadko zdarza się aby poliftowy C+ się "kaszanił" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2021, 06:09   #32
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

tyle ze to nie jest C+
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 06:08   #33
s_t_i_ll
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-12-2015
Skąd: Białystok
Model: S-max
Silnik: 1.8 TdCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

Witam,
U mnie podobny objaw - gasnące podświetlenie zegarów ( licznik - zwykły Converse) oraz radio,
Już jakiś czas tam wyciągałem licznik i poprawiłem luty, jednak nie przyniosło to większej poprawy, a teraz już dzieje się to ciesz częściej,
Najdziwniejsze jest to, że po przekręceniu zapłonu wszystko się zapala, a dopiero po odpaleniu silnika - gaśnie, czasem na krótszą, czasem na dłuższą chwilę,
Sprawdzałem napięcie ładowania akumulatora, wynosi 14,7 V, myślicie, że to może być przyczyną?
s_t_i_ll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 06:41   #34
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

słaba naprawa, częsty przypadek
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2022, 16:48   #35
Bartolomef
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Model: Fusion i Mondeo MK4
Silnik: 1.4 PB i 2.0 ON
Rocznik: 2004 i 2007
Postów: 82
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

Cytat:
Napisał skiba-262 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)

W razie wystąpienia podobnych problemów u kogoś proszę o priw. lub odp w wątku, a mogę pomóc w poprawie lutów w licznikach (dopóki dysponuję sprzętem).
Oferta aktualna? bo bardzo chętnie bym skorzystał.
Bartolomef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2022, 11:09   #36
Bruksztus
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 13-10-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

Hej, mam ten cholerny problem, jestes w stanie mi jakoś pomóc. Kompletnie nie znam sie na elektornice.
Podaje swój nr tel 601-301-273 jestem z Gdyni


Cytat:
Napisał skiba-262 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Wygląda na to że udało się rozwiązać problem.

Naprowadziły mnie wspomniane w powyższym poście objawy bezcelowego i niekontrolowanego podświetlenia się konsoli środkowej tj. przycisków sterowania radiem i klimatyzacją w wyłączonym/zamkniętym samochodzie.

Poszukiwałem problemu dotyczącego zwarcia lub uszkodzenia jakiegoś kabla. Odłączyłem moduł liczników w trakcie uruchomienia komputera w trybie zapłonu, chcąc zobaczyć, co to spowoduje. Okazało się, że podświetlenie konsoli środkowej zapala się w odpowiedzi na odłączenie liczników, prawdopodobnie jako komunikat systemu, że utracono komunikację z licznikami (jest to moja interpretacja tego zjawiska, a nie jakieś potwierdzone info).

Naprowadziło mnie to na głębsze przyjrzenie się konsoli liczników (moduł IPC w nomenklaturze FORSCAN). Rozebrałem liczniki dostając się do elektroniki wewnątrz i na podłączonych licznika zacząłem stukać w płytę i dociskać palcami komponenty elektroniczne. O dziwo podświetlenie liczników zaczęło zapalać się i znikać podczas tych manewrów. Naprowadziło mnie to, że jednak należy szukać problemu w licznikach i rozebrałem je na części pierwsze.

Pomocny okazał się tu namual na youtube gdzie facet rozbiera liczniki z Mk3:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W temacie demontażu liczników z deski można podpatrzeć tutaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wracając do rozebranych liczników. Udało mi się poprawić wszystkie luty złącza elektrycznego, procesora i poszczególnych układów scalonch na płycie głównej (naprawa elektroniki to moja domena, stąd wiem co i jak, mam też sprzęt do tego).
Lutowanie pomogło, prawdopodobnie, gdzieś brakowało styku pomiędzy jakimś układem lub złączem, co powodowało utratę napięcia zasilania lub komunikacji z przetwornicą odpowiedzialną za zasilanie na płycie. Problem od 3 dni jak ręką odjął. Mam nadzieję, że na tym wątek się kończy i w końcu problem udało się rozwiązać.

W razie wystąpienia podobnych problemów u kogoś proszę o priw. lub odp w wątku, a mogę pomóc w poprawie lutów w licznikach (dopóki dysponuję sprzętem).
Bruksztus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2022, 11:16   #37
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

Cytat:
Napisał Bruksztus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam ten...
Czyli co?
Convers+ (kolorowy licznik)
znikają funkcje radia w liczniku, gaśnie podświetlenie konsoli środkowej, radio wyłącza się i działa w trybie 1h?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2022, 11:33   #38
Bruksztus
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 13-10-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

POdczas jazdy gasną zegary, gaśnie podświetlenie konsoli środkowej potrafią sie włączyć na chwile i znowu gasną. Ogólnie w tym momencie jeżdze na ślepoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie widzę prędkości, ile paliwa itp.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli co?
Convers+ (kolorowy licznik)
znikają funkcje radia w liczniku, gaśnie podświetlenie konsoli środkowej, radio wyłącza się i działa w trybie 1h?
Bruksztus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2022, 11:54   #39
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Gasnące podświetlenie liczników i kontrolek

Nadal nie wiem czy to czerwony, czy kolory licznik.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2022, 14:24   #40
Bruksztus
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 13-10-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Gasnąca deska roździelcza POMOCY!!!!

POMOCY!!!!Przepraszam, ze wracam z takim samym tematem, ale potrzebuje pomocy.
Od jakiegoś czasu gasną mi zegary oraz podświetlenie wskaźników temperatury w Mondeo MK4. Nie mam pomysłu co może być przyczyną a i również nie znam się na elektronice. Mieszkam w Gdyni może jest na forum osoba, która miała taki sam problem i sobie poradziła z naprawą. Z chęcią oddam auto do naprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bruksztus ; 19-12-2022 o 14:33
Bruksztus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , mondeo mk4 , podświetlenie , podświetlenie zegrów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.