Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2019, 15:39   #1
michałek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-01-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4
Silnik: 150km EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 407
Domyślnie Samochód grzeje mimo ustawienia LO

Problem z ogrzewaniem. Mój samochód cały czas grzeje mimo ustawienia LO! Sytuacja wygląda tak, na zewnątrz jest 16C w samochodzie AC-off i ustawione LO, nawiew na maks lub auto. Kilka dni mierzyłem temperaturę wylotu powietrza, jest minimum 7C wyższa od temperatury na zewnątrz. To jest chore, w starym focusie pamiętam lato kiedy ani razu nie włączyłem AC, w tym się nie da, bo w samochodzie robi się gorąco nawet jak na zewnątrz jest 12C-15C (teraz są takie fajne poranki, słonko i chłód). Jeśli samochód postoi, od 20min do nawet dwóch godzin, różnica jest jeszcze większa i bywa nawet 15C przez spory czas, ręką czuje się ciepło, a ja chcę taką jak na zewnątrz!

Na zdjęciu - zewnątrz 15C, samochód 20, a nawiew 22.5C - WTF?

Pytanie do wszystkich, nad pedałem gazu, sięgając głęboko ręka za wylot powietrza na nogi, mniej więcej z prawej strony kolumny jest u mnie rurka od nagrzewnicy, rurka jest gorąca 90C i parzy, jest gorąca cały czas i niezaizolowana. Pytanie czy u was też jest gorąca mimo LO? Czy też jest niezaizolowana? Czy efekt który opisałem też jest wyczuwalny? Jak da się nawiew na nogi, powietrze jest jeszcze cieplejsze. Ok 2 stopni różnicy jest pomiędzy temperaturą powietrze kierowcy i pasażera mimo obu ustawionych na LO. Jadę już drugi raz do ASO bo oczywiście oni problemu nie widzą.


Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg nafb.jpg (67.0 KB, 53 wyświetleń)

michałek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 16:10   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,576
Domyślnie Odp: Samochód grzeje mimo ustawienia LO

Wygląda mi to na zacięcie klapy sterującej nadmuchem przez nagrzewnicę, czy też któryś z silniczków się zblokował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 17:07   #3
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,513
Domyślnie Odp: Samochód grzeje mimo ustawienia LO

Nie mam webasto, jeżdżę 4 dzień od odbioru, 700 km za mną, nie mam problemów z ogrzewaniem - pół na pół klima z AC na 19 stopni z nawiewem na drugiej prędkości lub bez AC samym nawiewem na pierwszej prędkości. Zauważyłem że auto nie przepuszcza i nie paruj, w jeździe w deszczu szyby czyste, a w moim mk3 tylna szybko paruje w takich warunkach, mimo że co roku zmieniam filtr i robię klime.
AdoKrycha007 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.