Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2021, 08:29   #21
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Dioda w końcu zapaliła się po około 150 km od wymiany termostatu. Wychodzi na to, że mój mechanik nie miał racji i patent działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świeciła się przez dwie- trzy minuty, na dystensie około 3 km. Normalna jazda w ternie zabudowanym, 1500-2000 rpm. Jak zgasła, to wyzerowałem licznik.
Teraz mam od tego momentu najechane prawie 400 km, i czekam kiedy zapali się znowu.
Oleju jest milimetr poniżej max na bagnecie (ale kurde nie sprawdziłem po wymianie, ile mechaniki nalały)...więc obserwuję i na ten moment nie wnikam. Auto jeździ, żadne kontrolki nie mrugają.
Upatrzony mam już kabelek STN1170, ale muszę poczekać na przypływ monet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Przy okazji - wdzięczny byłbym za podlinkowanie tematu obrazującego jak sprawdzić DPF w forscan.
Pozdrawiam, Andrzej

AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 13:41   #22
arek_zloty
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 30-07-2021
Skąd: Ostrołęka
Model: Kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cześć Wszystkim. Pacjent Kuga MK1 2008. Może ktoś mnie oświecić, chociaż wiem ze temat był poruszany, jak najprościej zamontować i do czego podłączyć diodę sygnalizującą wypalanie dpf. Nie jestem pewien czy lusterka zewnętrzne są podgrzewane. Z góry dziękuję za podpowiedź.
arek_zloty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 10:48   #23
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cześć
Tak informacyjnie - donoszę, że patent w moim aucie działa idealnie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dioda zapala się w trakcie wypalania. Od montażu - zapaliła się już trzy razy w interwałach około 600-650 km. Świeci przez około 3-4 minuty i gaśnie.
Auto sprawdzone forscan - wszystko działa. Brak informacji o nieudanych próbach wypalania, dystans od ostatniej regeneracji pokrywa się z moimi obserwacjami. Na zgaszonym silniku, ciśnienie czujnika różnicowego - 0 Kpa.
Czyli, wychodzi na to, że układ DPF mam sprawny, działający. A dioda - jako wskaźnik procesu - spełnia swoje zadanie w 100%
Dziękuję za ten wątek i udzieloną mi pomoc.
Pozdrawiam, Andrzej
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 00:05   #24
Gwivaldi
ford::amateur
 
Imię: Waldemar
Zarejestrowany: 13-02-2022
Skąd: Skwierzyna
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 136 kM
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Witam Serdecznie, Wszystkich szczęśliwych i tych mniej szczęśliwych, posiadaczy Forda. Jestem od niedawna posiadaczem Forda Kugi 2.0 tdci 136 kM, choć część z nich zapewne uciekła wydechem. Nie będę za bardzo się rozpisywał na temat Forda. Egzemplarz odkupiony po tym jak poprzedniemu właścicielowi eksplodował silnik, rozerwało blok. Wszystko co możliwe ogarnąłem, ze skrupulatną dokładnością. A, że jest to mój pierwszy diesel z DPF i dość fajnie jeździ, to pozostawiłem go sobie. No i jak w temacie przyrasta mu oleju na miarce. Z przeprowadzonego wywiadu wiem, że w aucie został przebity na wylot DPF. Ale do rzeczy, w trakcie wcześniejszej próby, wymuszenia procesy wypalania DPF-a z OBD na zegarach zapala się kontrolka tego procesu!? Dla tego tu jestem z Wami abyśmy coś ustalili. Jeśli kontrolka wymuszonego wypalania Jest?, to dla czego, nie działa pod czas procesu samo wypalania!? A może ktoś z Kolegów Elektroników rozgryzie ten problem? Pozdrawiam i czekam��

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 14-02-2022 o 06:15 Powód: Dubel
Gwivaldi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 06:17   #25
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Daj zdjęcie tej intrygującej kontrolki, którą na całym świecie chyba tylko Ty posiadasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2022, 20:08   #26
Jackopolo
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-01-2022
Skąd: STAROGARD GDANSKI
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Przekaznik R3 do diody DPF

Chce zamontowac diode dpf do silnika DW10C.chce go podlaczyc do przekaznika R3 bo on ma być odpowiedzialny za świece żarowa w DPFie.tylko pod jaka nóżkę przekaznika podpiąć" + "kabel diody ?w załączniku zdjęcie mojej skrzynki bezpiecznikow z opisem
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220420_134636.jpg (97.1 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20220420_134708.jpg (94.4 KB, 43 wyświetleń)
Jackopolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2022, 19:36   #27
Seba18vw
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-08-2021
Skąd: Rawa Mazowiecka
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Witam. Mam taki problem że nagle przestała działać ta dioda. Zamontowałem nową po wcześniejszym sprawdzeniu na krótko czy działa i nic. Włączam przycisk grzania i lusterka się grzeją a dioda nie działa. Wziąłem jeszcze jedną diodę i wcisnąłem + do pinu czarnego kabla i minus do śruby i też nic. Czy jest jeszcze coś żeby sprawdzić dlaczego to nie działa?
Seba18vw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2022, 19:41   #28
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Dioda jest na 12V?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2022, 05:52   #29
Seba18vw
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-08-2021
Skąd: Rawa Mazowiecka
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Tak bo jest identyczna co poprzednia i po sprawdzeniu pod Aku swieci6
Seba18vw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2022, 22:40   #30
marko44
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-02-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Ka i Ford Kuga
Silnik: 1,3 i 2,0
Rocznik: 2006,2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cytat:
Napisał Seba18vw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam taki problem że nagle przestała działać ta dioda. Zamontowałem nową po wcześniejszym sprawdzeniu na krótko czy działa i nic. Włączam przycisk grzania i lusterka się grzeją a dioda nie działa. Wziąłem jeszcze jedną diodę i wcisnąłem + do pinu czarnego kabla i minus do śruby i też nic. Czy jest jeszcze coś żeby sprawdzić dlaczego to nie działa?
Minus w drzwiach jest w kablu o kolorze szaro czarnym, zaraz obok czarnego.
Pod śrubą może nie być masy gdy zawiasy lub zamek po zamknięciu drzwi nie będą miały odpowiedniego przewodzenia.
marko44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.