Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2022, 12:53   #11
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Cytat:
Napisał Petrozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strasznie klepie. Zmierz luzy zaworowe, bo brzmi łudząco podobnie jak w mojej fieście, niestety. Gdyby się okazało, że luzy są za duże, to masz wyżej namiary na szklanki w dobrej cenie.
Rozumiem, że miałeś też 1.25 60/82km ? Ile płaciłeś za wymianę ?

Cytat:
Napisał Petrozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Regulacja luzów to dobra okazja na wymianę rozrządu.
Rozrząd "niestety" wymieniałem 3 tygodnie temu po kupnie auta.., więc czeka mnie podwójna robocizna.. :/

Za rozrząd Bosch i robocizne płaciłem 953zł.. Dokładniej 353zł rozrząd i pompa + 600zł robocizna.., więc jeżeli diagnoza się potwierdzi to teraz pewnie 600 robocizna za sam rozrząd.. 1000zł same szklanki i robocizna za zdjęcie wałków, wymiana szklanek kolejne 400-600..

Tam na stronie na której mi podałeś nie widzę wszystkich rozmiarów szklanek.. dlatego też wziąłem ceny z iparts.. niestety średnio 60zł sztuka :/
Mimo wszystko gdybym chciał zamówić samemu szklanki to nie da rady.. Mam już zaufanego mechanika, który pracuje na swoich częściach.., a swój to jedynie mogę dać olej.

__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7

Ostatnio edytowane przez MrMocny ; 03-05-2022 o 13:06
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 17:38   #12
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Cytat:
Napisał MrMocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniałem 3 tygodnie temu na nowy 5w30 Castrola ze specyfikacjami według instrukcji obsługi Fiesty.
Przed wymianą też stukało? Może był moto doktor do sprzedaży zalany.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 18:45   #13
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed wymianą też stukało? Może był moto doktor do sprzedaży zalany.
Na zimnym wydaje mi się, że stukało o wiele ciszej i rzadziej. Cóż.. Trochę kiepsko jeżeli poprzedni właściciel " zatuszował " wadę.. Zaprowadzę Fuśke do mechanika niech działa.. Jedynie martwię się o koszta.. Zdaje sobie sprawę, że to może być bardzo kosztowna " operacja ".. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7

Ostatnio edytowane przez MrMocny ; 03-05-2022 o 18:51
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 18:50   #14
Petrozaur
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 HDi 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Cytat:
Napisał MrMocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że miałeś też 1.25 60/82km ? Ile płaciłeś za wymianę
Mam 1,4 16V 80 km, ale to, de facto, konstrukcyjne takie same silniki. Za wymianę nic, sam robiłem.

Cytat:
Napisał MrMocny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stronie na której mi podałeś nie widzę wszystkich rozmiarów szklanek
Mają wszystkie, zamawiają w fabryce w Niemczech. Musisz się z nimi skontaktować i podać jakie potrzebujesz.

Ale przede wszystkim musisz zmierzyć luzy zaworowe. Jak luzy są normie, to jest też opcja, że to wtryskiwacze tak głośno cykają.
Petrozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 19:01   #15
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Cytat:
Napisał Petrozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale przede wszystkim musisz zmierzyć luzy zaworowe. Jak luzy są normie, to jest też opcja, że to wtryskiwacze tak głośno cykają.
O tym samym też pomyślałem, choć na 99% jestem przekonany, że to luzy. 5 lat temu miałem taką samą sytuację tylko w innym modelu.

Tutaj natomiast dodatkowo silnik wręcz "brzydko" chodzi na zimnym.. dodaje sobie obroty.. Z 1200 idzie na 1300-1350 potem spada.. takie dodatkowe ssanie tak jak pisałem powyżej.. no i dodatkowy objaw.. kilka razy na zimnym wciskam szybko pedał gazu to z 1300 obroty lecą na 500.. dusi się jakby chciał zgasnąć i potem leci do góry na 1200-1300..

Na ciepłym zero problemów z silnikiem możesz robić co chcesz. Auto było pod komputerem.. Spalanie okej, błędów zero, kable nówki, świece też, przeczyszczona przepustnica. Przebicia zero.. ładnie się kręci nawet do czerwonych obrotów prędkościomierza i nawet się nie zadławi ani nic..

Cytat:
Napisał Petrozaur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam 1,4 16V 80 km, ale to, de facto, konstrukcyjne takie same silniki. Za wymianę nic, sam robiłem.
Sam także bym chętnie wymienił.., natomiast niestety nie mam ku temu sprzętu.. Nie mam blokad i innych... dlatego muszę to oddać mechanikowi.
__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7

Ostatnio edytowane przez MrMocny ; 03-05-2022 o 19:18
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2022, 19:22   #16
Petrozaur
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 HDi 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Luzy możesz zmierzyć sam, dobry szczelinomierz kosztuje ok 20 zł. Zmierzysz luzy, na tej podstawie określisz, które popychacze są do wymiany (ew zamiany, miedzy zaworami), zamówisz po ok.*30 zł za szt. i tak możesz trochę koszty zredukować.
Petrozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2022, 08:45   #17
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Z racji po prostu braku czasu.. umówiłem się na diagnostykę do mechanika. Sprawdzą prawdopodobnie luzy i inne podzespoły w silniku.
Jutro wieczorem oddaję Fiestę, a w piątek rano mają się za nią wziąć. Dam znać co tam wywnioskowali. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2022, 14:28   #18
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

No i po " pierwszej " wizycie diagnostycznej. Na początku mechanik nie zdiagnozował nic.. Dziwne.. no ale okej. - usługa bezpłatna.. (uff)

Poszedłem i pokazałem filmik, który wam wysłałem powyżej. No i dwie sekundy słuchania.. i od razu mechanik stwierdził, że mierzymy luzy i szklaneczki..

We wtorek w południe mam oddać Fiestke, w środę mierzenie luzów i w razie wu wymiana szklanek. Dostałem wolną rękę do zamawiania także to mi pomoże zaoszczędzić koszta.., Poszukam, popatrzę, podzwonię, popytam. W razie wu robocizna 700-800zł.

W środę dam znać jak o wygląda.

ps. Dzwoniłem do Forda. Szklanki mają.. Czas oczekiwania 2-3 dni na dzień dzisiejszy.. Tylko muszą znać rozmiary. Cena 35-45zł.
__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7

Ostatnio edytowane przez MrMocny ; 06-05-2022 o 14:45
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 08:17   #19
Petrozaur
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2019
Model: Focus
Silnik: 1.6 HDi 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 51
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Jakie wieści?
Petrozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 08:50   #20
MrMocny
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 11-08-2017
Model: Ford Fiesta Mk7
Silnik: 1242, 82 km
Rocznik: 09/2013
Postów: 63
Domyślnie Odp: Szklanki a wymiana

Właśnie przed chwilą odebrałem Fieste.. Łaciną rzucam jak diabli... Wszystkie luzy w normie.. choć szczerze NIE chce mi sie wierzyć.. Auto stało od wtorku wieczora. W Środe mieli zacząć go ogarniać.., a 10 minut temu ją odebrałem.. Skoro nie Szklanki.. to może wtryski klepią.., albo diabli wie.. !!!!!!!
Teraz jest na dworze Ciepło i słabo słychać to klepanie.. Nawet mechanicy twierdzą, że nic nie słyszą :/

Z jednej strony sie ciesze.. Jestem 1500-2000 do przodu za szklanki.., ale z drugiej strony czuje niedosyt..

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Przez 4.5 roku Fiesta mk6.., a od 25.03.22 - Fiesta mk7

Ostatnio edytowane przez MrMocny ; 12-05-2022 o 09:41
MrMocny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.