Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2019, 19:06   #1
Gabel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2018
Model: maverick
Silnik: 2,3
Rocznik: 07
Postów: 2
Domyślnie uklad wydechowy rodzaje.

Witam,
Jestem posiadaczem obecnie trzech fordów w tym dwóch mondeo 3 gen. i zapewne jak większość z nas mam świadomość przebogatej palety rozwiązań technicznych nawet w obrębie jednego modelu. Dla wielu może to skutecznie utrudniać życie. Dlatego też ten temat bowiem stanęła przede mną potrzeba wymiany wydechu (zestarzała się stara rura). I tu natrafiam na problem. Co kupić? O ile na terenie kraju poradziłbym sobie szlifierką i spawarką a załadowałbym cokolwiek co by się pod podłogą zmieściło, to u sąsiadów za odrą już taki myk nie przejdzie i auto Tuv-u nie dostanie. Wśród mondeo 3 mamy 3 modyfikacje, do tego diesel i pb. Nie wiem czy ze względu na skrzynki jest różnica. Mnie interesuje szczególnie wydech do 2,0 pb 2lf kombi 145PS jednak by niniejszy temat mógłby mieć jakieś wartości edukacyjne warto by stworzyć zestawienie do wszystkich wersji włącznie z st. Chyba że różnic miedzy kombi a sedanem nie ma i miedzy dieselem a benzyną też, wtedy proszę o zdjęcie wydechu dla mojego modelu. Z góry dziękuję 😊 uprzejmie.

Gabel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2019, 19:15   #2
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: uklad wydechowy rodzaje.

Bandażem owiń,tylko dobrze oczyść i odtłuść miejsce gdzie będzie owijane i wyjedź troszkę więcej na zdrową powierzchnię. Jak się wypali to lata wytrzyma i przeżyje całe auto koszt nie wielki 10-20zł
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 12:59   #3
Gabel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2018
Model: maverick
Silnik: 2,3
Rocznik: 07
Postów: 2
Domyślnie Odp: uklad wydechowy rodzaje.

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdzie będzie owijane
u mnie to jakieś 4.5 m od kolektora wydechowego po tylny zderzak. Walor edukacyjny porady level janusz.
Mam za kilka dni troche wolnego to wstawię zestawienie wydechów bo już rozwiązałem swoj problem i dostalem źródełko od fachmana w ATU. Są to takie plakaty drukowane przez forda co to czasem wiszą u mechaników z opisem i obrazkami co do czego idzie. Mają tam dużo tych obrazków do różnych fordów. Jak znajdę czas i nie zapomnę to podjadę zdjęcia zrobić i wrzucę tu. Może się komuś przyda.
Gabel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2019, 20:50   #4
crouch196
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Ghia X
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: uklad wydechowy rodzaje.

Cytat:
Napisał Gabel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie to jakieś 4.5 m od kolektora wydechowego po tylny zderzak. Walor edukacyjny porady level janusz.
Mam za kilka dni troche wolnego to wstawię zestawienie wydechów bo już rozwiązałem swoj problem i dostalem źródełko od fachmana w ATU. Są to takie plakaty drukowane przez forda co to czasem wiszą u mechaników z opisem i obrazkami co do czego idzie. Mają tam dużo tych obrazków do różnych fordów. Jak znajdę czas i nie zapomnę to podjadę zdjęcia zrobić i wrzucę tu. Może się komuś przyda.
Pewnie wrzucaj! Sam jestem przed wymianą tylnego tłumika i się zastanawiam co tam ma dokładnie trafić. Mam kombi po lifcie i jak patrzę z dołu to jest jako całość, a na alledrogo występuje końcowy osobno...
crouch196 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk3 , mondeo , wydech


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.