Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2014, 14:08   #1
nozda
ford::average
 
Avatar nozda
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Trend
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie wymiana żarówki

Witam!

temat z założenia jest żenujący. Czynność wymiany żarówki nie powinna zająć więcej niż 10min na parkingu przy drodze w szczerym polu....
....a jednak tak nie jest.
Podczas podróży do rodziny na Święta pojawił mi się komunikat - awaria świateł mijania. Na stacji zauwazyłem, ze spaliła się żarówka w prawym przednim reflektorze. Kupiłem nową i chciałem ją wymienić - niestety producent nie przewidział wystarczająco dużo miejsca aby to zrobić. W instrukcji przeczytałem iż należy wyjąć reflektor!
Aby to uczynić nalezy wykręcić dwie śruby, niestety ford nie przewidział w komplecie narzędzi odpowiedniego śrubokręta... więc już tego na trasie nie zrobię.

W domu starałem się wymontowac reflektor zgodnie z instrukcją (wykręcić śruby, pchnąć do środka i podnieść od zewnątrz), ale reflektor ani drgnie do środka.
Czy udało się Wam już to zrobić? Macie jakieś doświadczenie???
Przecież nie będę jechał do ASO aby wymienić głupią żarówke!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Ford C-Max EcoBoost 150KM
Mazda MX-5 NA 115KM
nozda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 20:55   #2
piotr49
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-03-2014
Skąd: Łowicz
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

witam
Za reflektorem na dole przymocowane są blokady aby reflektor przy zakładaniu pozostał na właściwym miejscu (widać je przy dobrym świetle). Te blokady są dość elastyczne i trzeba je śrubokrętem lekko odchylić w dół i dopiero wtedy można lampę delikatnie wepchnąć do środka. Tylko nie pamiętam czy są po dwie, czy tylko po jednej .
piotr49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 05:31   #3
pueblo5
ford::average
 
Avatar pueblo5
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Sucha Beskidzka(okolice)
Model: C-max Ghia (panorama)
Silnik: 2.0tdci 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

Blokady są dwie. Żarówka 15zł wymiana w warsztacie 50zł. Porażka
pueblo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 09:14   #4
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

nozda - tak, wymieniałem żarówki w focusie iii już dwa razy i cała operacja trwa 10 minut. wystarczy ciut mocniej ruszyć reflektor, bo trzyma się dobrze. a śrubokręt to raczej rzecz, którą powinieneś mieć przy sobie w aucie zawsze. nawet ten z głupiego szwajcara wystarczy...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 10:32   #5
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie

A tu trzeba mieć albo szczupłe dłonie albo nóż w bagażniku czy też długi śrubokręt, bo bez spuszczenia zapadki, nawet nie drgnie. Tylko pierwszy raz sprawia użycia kilku słow uważanych powszechnie za wulgarne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. potem idzie.

wysłane gołębiem z Latającego Holendra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 11:20   #6
Elmo86
ford::average
 
Avatar Elmo86
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Regensburg
Model: focus c-max
Silnik: 1.6TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 140
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

Ja do wyciągania lamp mam w aucie taki długaśny, gruby ołówek - do odblokowania tej zapadki.
Elmo86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 11:44   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

Kolega ma Maxa z 2011 roku czyli C-Max Mk2 - coś zupełnie innego niż Focus C-Max i C-Max. Tam są zupełnie inne lampy. Te dwa "ustalacze" są wspólne dla Focus C-Max i C-Max (Mk1), chociaż lampy się różnią. Tam wpychanie reflektora do środka raczej nie zadziała, co najwyżej złamiesz te plastiki, a jeden w ASO kosztuje 40PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także nie wprowadzajcie kolegi w błąd, niech się wypowie ktoś kto ma nowego C-Maxa.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 19:49   #8
nozda
ford::average
 
Avatar nozda
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Trend
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

no więc w obecnym CMaxie tych zaczepów nie ma... jest za to strasznie ciasno - kilka rzeczy mocno utrudnia wyciągnięcie reflektora. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Starałem się opracować jakiś logiczny sposób na wyciągnięcie - i pomimo użycia 100% inteligencji - niestety nie udało mi się. (może mam jej za mało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Zaraz wgram zdjęcie gdzie pokażę podstawowe problemy.

Oczywiście instrukcja obsługi ma się nijak do rzeczywistości....

Tak czy siak - w końcu mi się udało - ale nie chciałbym tego robić na mrozie przy padającym śniegu....

Wg mnie jest to duży minus, ale niestety nie tylko tego auta... wg mnie gazety motoryzacyjne powinny robić testy w jakim aucie można szybko wymienić żarówkę a nie jak szybko można przejechać tor wyścigowy....

-------

ok, mam fotkę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc zaznaczone punkty skutecznie blokują wyciągnięcie reflektora.
1) kawałek nadkola
2) uszczelka
3) zderzak (od spodu reflektora jest pionowy element na ok 10cm)
4) pas przedni zderzaka

reflektor dobrze jest lekko unieść z przodu i lekkimi ruchami,drganiami pchnąć do przodu i dopiero (ponownie lekkimi ruchami/ drganiami) wysunąć na zewnątrz. Do góry nie wyjdzie bo blokuje pas przedni oraz uszczelka.
Oczywiście w między czasie na każdym etapie wszystkie punkty ze zdjęcia po kolei blokują....

Wszystko jest bardzo (ZA BARDZO) pasowne. Od spodu dodatkowo jest podpięta wiązka kabli.

Oby nowa żarówka starczyła na kolejne 50tyś km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford C-Max EcoBoost 150KM
Mazda MX-5 NA 115KM

Ostatnio edytowane przez nozda ; 27-04-2014 o 21:02
nozda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2014, 18:32   #9
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

Demontaż tylnych świateł to jest dopiero dramat. Ja mam dość duże ręce i odkręcenie tego dolnego motylka to po prostu masakra.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 12:33   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

Jak wyjmowałem lampę u siebie to wydawało mi się, że jest jeden "uchwyt" wciskany od spodu lampy.
I owszem da się wymienić żarówkę w kilka minut, ale po szkoleniu z wyjmowania i zakładania lampy, ale to wynika z designu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W starszych modelach było łatwiej, bo i kształty były inne.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.