Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2019, 14:51   #1
adamrw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Który silnik wybrać

Noszę się z zamiarem zmiany obecnego S-maxa na nowego (z bieżącej produkcji). Jako że FL znacząco zmieni układ dostępnych silników, to pewnie będę musiał podjąć decyzję w najbliższych 2 tygodniach.
Mam w związku z tym prośbę o informację na ile wytrzymałe są silniki benzynowe 1,5 (1,6)l? Jeżdżę na tyle mało (ok. 18-20k rocznie), ze naturalny wydawałby się silnik benzynowy, ale mam obawy czy tak wysilona jednostka (przy zakupie na ok. 10+ lat) wytrzyma.
Alternatywą jest 2,0 tdci (fwd albo awd), a ten silnik - w obecnym s-maxie - sprawuje się świetnie (ale jest to jeszcze wersja bez dpf, więc może miec to znaczenie).
Co radzilibyście wybrać, gdybym ostatecznie nie brał awd (bo awd determinuje 2,0tdci) - 1,5 eco czy 2,0 tdci (150KM)?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie.
pozdrawiam

adamrw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 16:29   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Który silnik wybrać

Z tego co wiem, to jakiś lift ma być na przełomie września i października. Wiesz może, co będzie obejmował oprócz LiveTraffic?
Co do silnika - 1.5 EB będzie raczej słaby do tego auta, ale to zależy kto czego oczekuje/potrzebuje.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 18:19   #3
adamrw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Który silnik wybrać

Ano lift będzie obejmował dwie z trzech opcji, które rozważam (i to wcale nie na lepsze). Ma być jeszcze bardziej odchudzony silnik benzynowy (3 cylindrowy, taki jak w focusie) i ma zniknąć opcja 2,0tdci 4x4. Stąd też pewnie muszę pospieszyć się z decyzją, jeśli miałbym brać benzynę albo awd.
Braku mocy przy 1,5eco o moc się nie boję (teraz mam 140 koni, a 1,5eco ma teoretycznie 165 koni), ale o trwałość jak najbardziej.

Ostatnio edytowane przez adamrw ; 22-03-2019 o 18:21
adamrw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 18:20   #4
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Który silnik wybrać

Ma nie być 4x4? Nawet z tym silniejszym dieslem?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2019, 18:29   #5
adamrw
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-04-2016
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Który silnik wybrać

Będzie tylko z silniejszym dieslem i chyba tylko tytanium (a ja brałbym trend + goldx plus).
adamrw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2019, 09:36   #6
zdzichu500
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 79
Domyślnie Odp: Który silnik wybrać

Cytat:
Napisał adamrw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam w związku z tym prośbę o informację na ile wytrzymałe są silniki benzynowe 1,5 (1,6)l? Jeżdżę na tyle mało (ok. 18-20k rocznie), ze naturalny wydawałby się silnik benzynowy, ale mam obawy czy tak wysilona jednostka (przy zakupie na ok. 10+ lat) wytrzyma.
Mam SMAX 1.5 i po mieście daje rade a na autostradzie zapakowany w 5 osób i bagaże spokojnie 160 km/h pojedzie bez większego wysiłku (jakiś zapas mocy jeszcze jest ale szybciej nie próbowałem). Wiadomo, że jak chcesz ruszać pierwszy spod świateł to nie jest to ten silnik który powinieneś wybrać. Zatłoczone drogi krajowe z jednym pasem w każdą stronę - jeżeli po takich drogach jeździsz spokojnie to będzie OK a jak na nich często wyprzedzasz wykorzystując małe luki to mocy trochę brakuje.
Co do żywotności to trudno powiedzieć - przez ponad rok silnik się nie popsuł. Z drugiej strony jak kupowałem swojego bo można było wziąć gwarancję 7 lat/140 000 km to może nie będzie tak źle.
zdzichu500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.