Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|podkarpacka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2019, 13:50   #31
dawidxt
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Focus II
Silnik: 1.6L Duratec-16V
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Z jednej strony nie rozumiem powielających się pytań o mechanika w Rzeszowie/okolicach. Powstało sporo rankingów, gdzie można znaleźć "dobre" serwisy ogólnych marek, patrząc po liczbie i jakości opinii. Tu rodzi się pytanie, czy naprawa Forda wymaga specjalistycznej troski, czy serio ogólna mechanika w rzeszowskich warsztatach jest na niskim poziomie. Osobiście szukam mechanika, który wymieni rozrząd w moim Focusie II. Ale widełki cenowe za samą robotę sięgają od 350-450zł. Rzeszowscy mechanicy raczej skąpią od chęci kalkulacji takiej usługi razem z częściami. Mam umawiać się na wizytę, aby raczyli przed usługą wycenić jej koszty. To trochę kpina, czasy komuny już minęły.
Osobiście patrzyłem po warsztatach korzystając z tej strony [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam nadzieję, że dopuszczalne jest umieszczanie tego typu linków. Być może to dobry pomysł, aby na forum powstał specjalny temat z polecanymi mechanikami od Fordów w poszczególnym mieście.

dawidxt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2019, 10:06   #32
jojownik
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Witam jestem świeżym posiadaczem Focusa 2.0 z LPG Mk2. Jakiego polecacie mechanika w Rzeszowie lub okolicy?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 12:45   #33
dawidxt
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Focus II
Silnik: 1.6L Duratec-16V
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Ktoś wcześniej polecił mechanika AUTO-JACK z Racławówki - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Osobiście próbowałem się z nim skontaktować trzy razy w trzech różnych dniach. Nikt nie odbiera, nikt nie oddzwania. Osoba niepoważna. Inni mechanicy jeżeli nie odebrali, zawsze oddzwaniali. Widać, gdzie szanowny Pan ma klienta. Osobiście odradzam.

edit: zdecydowałem się zrobić rozrząd w Cars Concept na ul. Panoramicznej w Rzeszowie. Pierwsze wrażenie warsztatu jak najbardziej pozytywne. Posiadają sprzęt i kawał budynku. Koszt roboty 400zł + 300zł części (firma Ina) bez pompy wody - bo tej nie trzeba było wymieniać, bo jest poza rozrządem i powiedziano mi, że ma inne, niezależne czasy zużycia. Nie wiem, czy drogo/tanio. Szkoda, że nie zaproponowano mi niższej ceny, skoro zakładanie pompy nie wchodziło w stawkę. Dzwoniąc po innych warsztatach było podobnie z pompą wody. Miłym zaskoczeniem było zobaczenie właściciela otwierającego warsztat, który przyjechał również Fordem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno tam wrócę i będę serwisował auto.

Ostatnio edytowane przez dawidxt ; 26-02-2019 o 14:33
dawidxt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2019, 19:32   #34
tomekmazepa
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Z wymiana rozrzadów w fordach nie ma problemu potrzeba jedynie blokady oraz ewentualnie schemat ustawienia posiadam blokady do większości fordów oprócz 2.0 ecoboost 1.6 ecoboost również posiadam miejscowość Jarosław
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2019, 19:55   #35
stiff43
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Boguchwała
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 flexifuel
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Potrzebuję zrobić diagnozę silnika 1,8 Duratec Flexifuel bo zaczął brać olej i ewentualnie potem jakiś remont.Dajcie jakieś namiary.
stiff43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 00:26   #36
pan_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-05-2011
Model: Ford Focus Mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Witam. Koledzy - gdzie dobrze i nie drogo zrobią rozrząd do 1.6 Duratec - rocznik 2011. Jakieś osobiste doświadczenia?
Ten Cars Concept, o którym dawidxt pisze wyżej wygląda zachęcająco. Dziwi mnie tylko, ze nie wymienili pompy wody. Z tego co się orientuje to wymiana tego to standard przy wymianie rozrządu.
pan_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2019, 06:04   #37
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Standard w autach, w których ta pompa jest na pasku rozrządu. Czyli nie w twoim.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 18:34   #38
dawidxt
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Focus II
Silnik: 1.6L Duratec-16V
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Cytat:
Napisał pan_p Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Koledzy - gdzie dobrze i nie drogo zrobią rozrząd do 1.6 Duratec - rocznik 2011. Jakieś osobiste doświadczenia?
Ten Cars Concept, o którym dawidxt pisze wyżej wygląda zachęcająco. Dziwi mnie tylko, ze nie wymienili pompy wody. Z tego co się orientuje to wymiana tego to standard przy wymianie rozrządu.
No właśnie, powiedziano mi, że pompa wody jest poza paskiem rozrządu i jej nie wymienia się, bo ona ma swój czas eksploatacji.
Miałem już dwie wizyty w tym warsztacie i mam mieszane uczucia. I raczej odradzam ten serwis niż go polecam. Opinie raczej są sztucznie podbijane. Obecnie poszukuję innego mechanika do przyszłych spraw, które mnie jeszcze czekają do zrobienia.
dawidxt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 20:50   #39
88mph
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-05-2018
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 duratec
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Przejrzałem cały post i nie znalazłem żadnego poleconego mechanika. W swoim Focusie mk2 1.6 Ti-Vct chce wymienić rozrząd i sprawdzić luzy zaworowe, ewentualnie wyregulowac. W warsztatach w których byłem mechanicy twierdzą że w tym silniku się nie reguluje luzów. A reguluje się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś już robił luzy to proszę o polecenie mechanika. A może był ktoś u mechanika który był polecany w pierwszych wiadomościach, ten co pracował w ASO

Pzdr
88mph jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2020, 10:10   #40
kerim2305
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 20-03-2016
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO Mk4
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dobry mechanik z okolic Rzeszowa zajmujący sie także rozrządem w foczkach?

Witam. Ja z moim mondkiem MK4 2.0 benzyna + lpg tułałem się po Podkarpaciu po mechanikach i nikt nie był w stanie zdiagnozować co mu dolega. Jeden za ściągniecie miski olejowej by sprawdzić panewki i po tym świece zgarnął 250 pln i nie podjął się roboty. Drugi jak zobaczył forda to nie chciał nic robić tylko filozofował. Następni dali mi do zrozumienia że robią inne auta a fordów nie lubią, czemu? Z tego co zauważyłem od ponad 20 lat to na Podkarpaciu ciężko znaleźć mechanika który byłby w stanie coś zrobić przy silniku czy to diesel czy benzyna. Tarcze i klocki może by zrobili i też trzeba umieć je założyć bo jeden z nich nie potrafił a drugi mi sprawdził i pokazał przed ściągnięciem co zrobił. Po przeczytaniu różnych artykułów na temat pewnej firmy od Fordów która mieści się w Warszawie postanowiłem się udać i zostawić do obejrzenia i naprawy. Nie będę się rozpisywał bo długi temat więc napisze że oni wykonali robotę w 100%. Mój silnik na biegu jałowym jakoś pracował , dopiero gdy był obciążony np. 1,2,3,4,5 bieg zaczęło coś stukać. Zaczął okropnie brać olej. Do Wawy na max poziomie oleju brał tyle że tam nie miałem na bagnecie. Jak dla tej firmy to nie było problemu, zrobili mi głowice, panewki, pierścienie na 4 tłokach i jeden tłok do wymiany i efekt mam taki. Po przejechaniu zero ubytku oleju. Sprawdzam na poziomym parkingu i nadal na max a już przejechałem 3 tyś. Po przejechaniu 20tyś mam wymienić a ubytek ma być około 0.5 litra. Od nowości silnik tak nie pracował teraz to inna bajka. Nie dam nikomu na Podkarpaciu w łapy tego silnika jedynie co to mogą mi zmienić koła na letnie.
Wiem że daleko ale za około 120 pln do wolę tam oddać Forda. Firma to SOLID GARAGE Warszawa. Z tego co zauważyłem to na ich placu stoją tylko Fordy benzyna, diesel, ecobo... itd.
kerim2305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.