Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2018, 19:50   #81
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

ale co malowanie czy włożenie soczewek?

aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 22:51   #82
Krystian 13192
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 13-05-2018
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

No samo malowanie, czy to nie musi być zrobione oryginalnie?
Krystian 13192 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2018, 23:47   #83
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

Nie przejmuj się tym drobiazgiem.
Nie malujesz czesci swiecacej tylko wypełnienie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 09:15   #84
Krystian 13192
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 13-05-2018
Skąd: Świdnica
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

No to w takim razie projekt "black eyes" rozpoczynam ;D
Krystian 13192 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 14:51   #85
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

Panowie mam kilka pytań.

Po 1 jak zdemontować duży odbłyśnik, chce jego oraz soczewkę umyć. Z małym odbłyśnikiem nie ma problemu,akurat oba już umyte. Wydawały się czyste, ale po umyciu wyglądają jak nowe. Dodam,że do użycia użyłem neutralnego szamponu do samochodu, miękkiego pędzelka od żony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oraz mikrofibry,tak więc bez obaw.

2 sprawa czy miejsce gdzie przychodzi zaślepka kierunkowskazu nie powinna zostać srebrna?
Moim zdaniem dużo lepiej by to wyglądało niż czarne.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 02-01-2019 o 20:14
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2019, 20:28   #86
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

W końcu po tygodniu zakończyłem prace nad lampami.
Poniżej małe info może komuś posłuż.

Najpierw demontaż i zabezpieczenie otworu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Rozklejanie standardowo opalarką, niestety lampy nie mieściły się do piekarnika, a po za tym obawiałem się uszkodzenia soczewek lub innej części z lamp.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Na początek oczywiście mycie. W życiu bym nie pomyślałe, że klosze będą tak brudne od środka. Na dole klosz umyty.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Następnie wszystko przeleciałem papierem 800, bez żadnych płynów do mycia silników.
15min roboty.
Miejsce kierunkowskazu nie ruszane, chciałem aby pod kloszem było srebrne, bowiem moim zdaniem wygląda to stanowczo lepiej niż na pół czarno.


Malowane farbą do wysokich temperatur Boll. Sklejone na klej do szyb Boll.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Czarne na czarnym wozie wyglądają zdecydowanie lepiej. Warte czasu poświęconego na moda.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Dodam jeszcze, że soczewki jak i odbłyśniki umyte. Wszystko myłem miękkim pędzelkiem i neutralnym szamponem do samochodów. Nie wiem czemu się tak niektórzy boją tego ruszać, jak tylko nie używamy acetonu już innych tego typu środków to nie ma prawa się coś zepsuć.
Klosze szlifowałem od papieru wodnego 800 do 2500.
Polerowanie za pomocą szlifierki z regulacją obrotów zaczynając od najniższego stopnia .
Użyłem pasty K2 Lamp Doktor. Polerowałem środek jak i na zewnątrz. Z obu stron po 4 razy.
Zabezpieczone K2 Quantum.
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 22:14   #87
allvaradero
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

Witam też mam zamiar się zabrać za przyciemnianie..
Choć nie ukrywam mam pewne obawy głównie jeśli chodzi o samo rozklejenie boję się żeby nic nie uszkodzić zaznaczam do piekarnika mi się nie zmieszczą..
A stary klej jak usuneliscie?
A halogeny otwieramy tak samo bo ktoś wspominał że mu się ukruszył bo z tego co zaobserwowałem klosz jest szklany
Jak kiedyś przyciemniałem przy golfie 3 to zanuzylem reflektor do połowy w gorącej wodzie i odkleił się bez problemu
allvaradero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2019, 20:07   #88
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

Cytat:
Napisał allvaradero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam też mam zamiar się zabrać za przyciemnianie..
Choć nie ukrywam mam pewne obawy głównie jeśli chodzi o samo rozklejenie boję się żeby nic nie uszkodzić zaznaczam do piekarnika mi się nie zmieszczą..
A stary klej jak usuneliscie?
A halogeny otwieramy tak samo bo ktoś wspominał że mu się ukruszył bo z tego co zaobserwowałem klosz jest szklany
Jak kiedyś przyciemniałem przy golfie 3 to zanuzylem reflektor do połowy w gorącej wodzie i odkleił się bez problemu
na halogen uważaj, ja musialem kupic drugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sam reflektor raczej nie pęknie, klej podgrzewaj i zrywaj go. Podgrzewaj opalarka lub suszarką, ale wszystko z wyczuciem.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2019, 22:45   #89
allvaradero
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

Dzięki za odpowiedź aż strach się za to brać uszczslniacz/klej już jest lakier matowy też czekam na odpowiednią pogodę i trochę czasu
allvaradero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 22:32   #90
patryk2506
ford::amateur
 
Avatar patryk2506
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-04-2009
Skąd: Gryfino
Model: Mondeo MkIV Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 175 KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] przerobka reflektorow-malowanie-na blackline

Trochę temat odświeżę/pochwalę się początkiem moich modyfikacji na cywilnym Titanium X z 2008 roku. Na razie poleciały atrapy na czarno + polerka chromów i oczywiście lampy na czarno. Efekty jak dla mnie - magia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Halogenów się nie udało rozpiąć i pomalować, bo już ktoś coś z nimi kombinował i zawalił grubo czarnym silikonem...

Dalej jeszcze wjadą przyciemnione Oracalem Light Gray lampy tylne i halogeny (halogeny ST wjadą może we wrześniu/październiku). Jeszcze dalej tylny dyfuzor i chromowane końcówki wydechu, bo już i tak mam przy 2.2 TDCi wyprowadzone wydechy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez patryk2506 ; 05-05-2020 o 22:43
patryk2506 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.