Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2008, 03:39   #11
KonradVR6
ford::average
 
Avatar KonradVR6
 
Zarejestrowany: 29-02-2008
Skąd: Grudziądz (okolice)
Model: Galaxy
Silnik: 2.8 V6
Rocznik: 1999
Postów: 123
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

a ja w moim 2.8 v6 w ogóle nie odczuwam czy jadę z włączoną Klimą czy nie.. jedynie może litr wiec spali jak chodzi cały czas ale to nie ważne grunt to żeby było chłodno

__________________
[link=]http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Galaxy/25578]mój Galaxy[/link]

sprzedam czesci z rozbiurki transitów 87-98 wszytko

pisać na PW lub GG 2715588
KonradVR6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 18:03   #12
gobee
ford::average
 
Avatar gobee
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: lubelskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

chłód to podstawa.nie wyobrażam sobie jazdy galaxem bez klimy.hektar przeszklonej powierzchni.chyba jedynie ratowało by przyciemnienie szyb,ale nie wiem bo nie mam.dzisiaj przy temp. 20 stopni różnica prawie nie odczuwalna.za to przy 40.odejmowało ze 40 koni.chyba tak ma być a jak komuś nie pasuje to zostaje 204 konie i lej w baku.mimo to nie zamienił bym galaxa na żadnego innego vana no chyba że młodszego i też 2.3.w jeden rok 40 tyś km. i śmiga,nic się nie dzieje.pozdrawiam wszystkich funboys galaxiora.
gobee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2008, 18:12   #13
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

dodam jeszcze swoje 3 grosze, mam 2.3 i nie czuję spadku mocy, aczkolwiek jak zatankuję vpower-a 99 racing to subiektywne wrażenie jest , że ciągnie lepiej do przodu :fcp4
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2008, 07:54   #14
ostrich
ford::average
 
Avatar ostrich
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Trojmiasto
Model: VW Sharan Highline
Silnik: V6 2,8 (204KM) TipTronic
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

Cytat:
Napisał gobee
a jak komuś nie pasuje to zostaje 204 konie i lej w baku.mimo to nie zamienił bym galaxa na żadnego innego vana no chyba że młodszego i też 2.3.w jeden rok 40 tyś km. i śmiga,nic się nie dzieje.pozdrawiam wszystkich funboys galaxiora.

Pewny jestem ze te 204 konie moga byc tak samo ekonomiczne jak silniczek 2,3 z ta roznica ze nadmiar mocy moze sie czasami bardziej przydac niz te pare zeta zaoszczedzonych w kieszeni. Osobiscie nie przeszkadza mi, jak to powiedziales "lej w baku" bo mnie na to stac, za to przyjemnosc z jazdy jest bezcenna, zwlaszcza przy wyprzedzaniu no i oczywiscie w upalne dni. Absolutnie nie odczuwam spadku mocy.
__________________
Nie jestem filozofem, jak czegos nie wiem to pytam.
ostrich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2008, 10:08   #15
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

Cytat:
Pewny jestem ze te 204 konie moga byc tak samo ekonomiczne jak silniczek 2,3
tu można dyskutować bo 2.8 musi wypić wiecej od 2.3, oczywiście to wszystko zależy od warunków, stopy kierownika itp. 2.8 nigdy nie bedzie tak ekonomiczne jak 2.3 jeżeli pod uwagę bierzemy koszty eksploatacji ( np. pasek rozrządu ) :fcp4
Cytat:
nadmiar mocy moze sie czasami bardziej przydac niz te pare zeta zaoszczedzonych w kieszeni
a tutaj nie mozna dyskutować - za przyjemności trzeba płacić - tu 2.8 jest górą :fcp26

ps. w przyszłości planuę 2.8 204 ps ....ale jeszcze nie teraz :fcp5
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2008, 09:07   #16
goudacaster
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2007
Skąd: Gouda
Postów: 11
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

Cytat:
nadmiar mocy moze sie czasami bardziej przydac niz te pare zeta zaoszczedzonych w kieszeni
Nie wiem kto oglądał jedeno z ostatnich wydań TopGear, gdzie do testu ekonomiczności jazdy postawiono Toyote Prius i BMW z jakimś 6 cylindrowym silnikiem o pojemności 2,3 o ile dobrze pamietam. Dla jasnosci Prius oprocz silnikow elektrycznych posiada silnik benzynowy o pojemnosci 1,5 L.
Test (typowy dla programu) polegal na tym ze Prius musial pokonywac tor wyscigowy w najszybszym mozliwym tempie a BMW mialo mu tylko dotrzymywac kroku. Po bodajrze 20 okrozeniach okazalo sie ze Prius spalil o jakies 20% wiecej niz BMW z wiele wiecej spragnionym paliwa silnikiem.
Jeszcze raz zaznaczam ze nie pamietam dokladnych cyfr i prosze mnie nie pociagac do odpowiedzialnosci za ewentualne bledy w podanych osiagach. Test ewidentnie udowodnil ze naciskajac "zielone auto" do dynamicznej jazdy powoduje nadzwyczajnie wysokie spalanie, tym samym okazuje sie ze auto z duzym pozornie nieekonomicznym silnikiem jest o wiele oszczedniejsze.

Wracając do tematu spadku mocy przy włączonym aircon, zaobserwowałem to znowu w ubiegły weekend przy temperaturze zewnętrznej 27 stopni C.
__________________
__________________________________________________ ________
C-Max Ghia 1.6 TDCI @ 155.000 km
http://www.flickr.com/search/?w=5968...&q=auto&m=tags
goudacaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2008, 14:35   #17
gobee
ford::average
 
Avatar gobee
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: lubelskie
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 83
Domyślnie Re: za duży spadek mocy na klimie

niech clarkson przejedzie 50tyś.rocznie to pogadamy.ciekawe czy widziałeś test c2 i porshaka(chyba) z anglii do niemiec bodajże.mała różnica czasu bo jeremy tankował co godzinę, a c2 sunął.a ile euro w kieszeni-sam policz.pozdro
gobee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 09:18   #18
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Smile Odp: za duży spadek mocy na klimie

Witam

Wiem że temat już przedawniony ale skoro była o priusie i klimatyzacji mowa to jest tam fajne rozwiaznie. A mianowicie sprezrka klimatyzacji podobnie jak wspomaganie lektryczne napedzane jest niezaleznie od silnika benzynowego. Teki rozwiaznie sprawa ze klima moze byc uzywana na postoju bez pracy silnika benzynowego ale najwieksza niewatpliwa zaleta jest odcizenie jednostki benzynowej przez co nie wystepuje efekt "spadku mocy". Jednostka spalinowa ma tylko 78KM. Jesli Wy przy wiekszych motorach odczuwacie "spadek" nie wiem co by było przy tak malej mocy.

Pozdrawiam
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 10:13   #19
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: za duży spadek mocy na klimie

A skąd się bierze prąd do napędzania pompy wspomagania i sprężarki klimatyzacji? Z alternatora, a skąd on ma napęd? Z silnika. Czyli i tak silnik jest mocniej obciążony przy pracy tych urządzeń.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2009, 11:26   #20
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: za duży spadek mocy na klimie

Oczywiscie masz absolutna racje. Energia do ich napędu pochodzi z energii chemicznej paliwa po kolejnych etapach przetwarzania, ale...Chodzi mi jednak o to że w konwencjonalnym rozwiazniu sprezarka caly czas obciaza wał korbowy wiec zabiera cenne Nm które potrzebne są by wtedy gdy chcemy przyspieszac (efekt "spadku mocy"). W priusie nie ma tego zjawiska bo energia pochodzi z bufora jakim jest akumulator. A ten z kolei otrzymuje ją z generatora lub z enegii hamowania.

P.S.
W priusie nie ma alternatora ;]
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.