Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2021, 22:14   #1
Dawid1992
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-05-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

Witam
Szukam opinii na temat Forda Fusion Mk5, a mianowicie jaki silnik byście polecali 2.0 240km czy może 2.5 177km, który silnik jest lepszy mniej Awaryjny? Jakieś wady zalety? Może jest tu jakiś posiadacz takiego auta za wszystkie opinie będę bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dawid1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 22:37   #2
marcinn81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Gliwice
Model: Ford Fusion AWD
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

Cytat:
Napisał Dawid1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Szukam opinii na temat Forda Fusion Mk5, a mianowicie jaki silnik byście polecali 2.0 240km czy może 2.5 177km, który silnik jest lepszy mniej Awaryjny? Jakieś wady zalety? Może jest tu jakiś posiadacz takiego auta za wszystkie opinie będę bardzo wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój Ford Fusion jest z 2014 roku silnik 2.0 EB 240KM automat, napęd AWD. Aktualnie przebieg 93tys. km. Kupiłem go 2,5 roku temu z przebiegiem ok 68tys. km. Po kilku miesiącach zagazowałem. Na chwilę obecną koszty jakie poniosłem to wymiana filtrów i oleju (wymieniłem też olej w skrzyni biegów). Dodatkowo wymieniłem na nowe żarówki w przednich lampach i w oświetleniu tylnej tablicy . Cena instalacji gazowej to jakieś 4-5tys zl (już nie pamiętam dokładnie). Jeśli chodzi o jakieś usterki to odpukać ale na razie mam spokój. Na bagażnik dachowy wchodzą 2 rowery i trumna 500 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez marcinn81 ; 24-05-2021 o 14:19
marcinn81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 14:53   #3
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

Szukając fusiona poczytałem o 2.5 177 km i możliwych awariach skrzyń automatycznych i sporych kosztach napraw . W USA była akcja serwisowa odnośnie tego problemu ale nie miałem jak sprawdzać czy auto było po tej akcji czy przed . Mój wybór padł na 2.0 ecoboost 240 km i jestem zadowolony . Pamiętaj tylko by szukać w miarę dobry wypas i licz się z kosztami przeróbek lamp . Obecnie zbieram gratki do full led przód i czekam na tylne wersji titanium . Jak chcesz więcej szczegułów ... pytaj
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 15:05   #4
Dawid1992
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-05-2021
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

Podchodzę do tematu narazie bardziej informacyjnie, ale nie ukrywam za parę miesięcy chce nabyć takie auto i też bardziej mnie przyciąga motor 2.0EB. Napewno jak już będę szukał wolałbym się skupić na aucie już gotowym przerobione wszystkie lampy światła na Europę. Co jeszcze mógłbyś powiedzieć o swoim 2.0? Jak wygląda spalanie? Czy auto jest faktycznie bardzo dynamiczne? Czy miałeś jakieś większe awarię? I jak wygląda temat z częściami europejskimi czy pasują? Chodzi mi bardziej o tarcze klocki filtry itp?
Dawid1992 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 15:10   #5
marcinn81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Gliwice
Model: Ford Fusion AWD
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

Tak na marginesie to ja teraz coraz bardziej przyglądam się silnikom 2.7 325km. Tylko ciekawe jak się sprawują?

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
marcinn81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 20:21   #6
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

Mojego mam dopiero dwa miesiące więc nie powiem zbyt wiele o trwałości ale trochę już mam pojęcia o osiągach i spalaniu . Miasto przy normalnym użytkowaniu i umiarkowanym ruchu to około 11 l , trasa przy prędkości przelotowej ok 140 kmh to poniżej 9 . Auto bardzo dynamiczne , bardzo dobrze wyciszone i komfortowe dające frajdę i tu nie tylko ja mam taką opinię. Jeśli ci się nie śpieszy to spokojnie szukaj w miarę z niskim przebiegiem i dobrze jak będziesz miał wersję titanium minimum . Lampy w titanium usa już są ze świecącym obrysem wersje poniżej są bez tego i nawet jeśli ktoś przerobi i przekoduje na europę to i tak będziesz zmieniał jak znam życie . Lampy przód raczej tylko ci przekodują , chyba że przód był robiony to masz szansę na europę . Są firmy które sprowadzają auta zza oceanu i one oferują wszelkie usługi w tym przeróbka lamp na życzenie , zmiana radia czy konwersja sync do sync 3. Więc wszystko masz do przemyślenia i zgodnie z zasobnością ....
marcin81 320 kucy uzyskasz w 2.0 ecoboost po przeróbkach ale zapewne w 2.7 po przeróbkach uzyskasz więcej
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 20:37   #7
marcinn81
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-02-2019
Skąd: Gliwice
Model: Ford Fusion AWD
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

EW1 ja na razie jestem bardzo zadowolony z mojego 2.0 EB. Wcześniej jeździłem Peugeotem 607 2.7 V6 HDI z dwoma turbinami tyle że było tam tylko ponad 200KM ale za to 440NM (nadal mam to auto). Ale jazda takim dieslem to inna bajka i dźwięk V-ki hehe. Czasami brakuje mi troszkę mocy albo tego kopa. Wiecie jak to jest żona, dziecko i niestety musiałem sprzedać motocykl. A ponad 3s do 100km to już fajna adrenalinka. Jak kiedyś będę szukał innego auta to na pewno będę brał pod uwagę Dodge Charger 5.7 albo 6.4 tylko że to daleka przyszłość i znając życie jeszcze mi się to zmieni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
marcinn81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2021, 20:29   #8
meh
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2015
Skąd: Kraków
Model: MK5 / Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 68
Domyślnie Odp: Ford Mondeo Fusion Mk5 USA

A powiedzcie mi czy cena w PL za doposażoną wersję SE której brakuje tylko wentylowanych foteli, po małych uszkodzeniach przodu (maska, lampa, zderzak) z 2014r. za ok 50k?

I jeszcze mam pytanie, czy wszystkie fordy z usa nie mają konserwacji?

Ostatnio edytowane przez meh ; 04-06-2021 o 07:49
meh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.