Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2020, 01:54   #41
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

myślę że jak udałoby Ci się znaleźć to śmiało wrzucaj tu w poście

G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2020, 17:41   #42
wiktor_1951@interia.pl
ford::amateur
 
Imię: wiktor
Zarejestrowany: 09-11-2020
Skąd: legionowo
Model: fusion
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 3
Wink Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Trochę więcej już wiem o wymianie oleju w skrzyni manualnej. Jednak nie ma jednego zdania u wszystkich szanownych kolegów. Trzeba chyba wybrać tzw. "złoty środek". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiktor_1951@interia.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 13:53   #43
Voyager_01
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec 80 KM + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej jest wymienialny.
Ford określił żywotność oleju skrzyni na 200 tys. km lub 10 lat.

Olej ma spełniać normę: WSD-M2C200-C i musi być typu: 75W90
Do Fiesty/Fusion pasują:
Ravenol VSG 75W-90
Castrol SYNTRANS 75W-90
Ford 75W-90

Wymiana oleju nie szkodzi.
Posiadam dokładnie takie same informacje. Olej jest jak najbardziej wymienny, tylko problem jest taki, że nie ma korka spustowego, jest tylko wlewowy.

Byłem pytać się w serwisach o wymianę, to w zasadzie każdy mi odmawiał, bo twierdzili, że olej jest nie wymienny i dożywotni i nie ma jak go zlać. Były tylko propozycje wymiany oleju, ale razem z wymianą całej skrzyni biegów.

W tym przypadku pozostaje jedynie samodzielna wymiana. Jeśli masz możliwość wymiany, a olej masz już starszy niż 10 lat, a przede wszystkim skrzynia pracuje Ci bez zarzutów, to jak najbardziej polecam Ci wymianę.
Voyager_01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2020, 14:03   #44
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał Voyager_01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem pytać się w serwisach o wymianę, to w zasadzie każdy mi odmawiał,

W tym przypadku pozostaje jedynie samodzielna wymiana.
Przy wymianie sprzęgła zdejmuje się skrzynię. Serwis może wylać olej metodą grawitacyjną przez korek wlewu.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 11:09   #45
roolez
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Brodnica
Model: Fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Poraz drugi wymieniłem olej w skrzyni biegów, ale w innym Fordzie, przez śrubę, której ponoć pod żadnym pozorem nie należy ruszać i jest ok! Auto ustawiłem na zjeździe przodem niżej i zleciało ok. 2 litrów. Olej miał już 13 lat, więc mu się należało ☺. Pamiętać tylko, by przy wykręconej śrubie nie ruszyć linek wybieraka, bo ponoć może być problem.
roolez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 21:38   #46
kajfux
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Pionki
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał roolez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poraz drugi wymieniłem olej w skrzyni biegów, ale w innym Fordzie, przez śrubę, której ponoć pod żadnym pozorem nie należy ruszać i jest ok! Auto ustawiłem na zjeździe przodem niżej i zleciało ok. 2 litrów. Olej miał już 13 lat, więc mu się należało . Pamiętać tylko, by przy wykręconej śrubie nie ruszyć linek wybieraka, bo ponoć może być problem.
Ta śruba to korek spustowy, a jednocześnie jej budowa, czyli "wbudowana" kulka na sprężynie, sprawia że kiedy ruszamy lewarkiem zmiany biegów do przodu i do tyłu, powiedzmy wrzucając jedynkę, dwójkę, to poruszający się w środku wałek z trzema wycięciami, środkowe to luz, poprostu zaskakuje na tej kulce, a raczej kulka wskakuje w te wycięcia określając położenie tego wałka. Znalazłem w sieci rysunki techniczne tej skrzyni bo też się oczytałem bzdur że nie wolno ruszać tej śruby, a jeśli już, to żeby tylko nie ruszyć lewarkiem, ale takie bzdety wypisują tylko ludzie którzy gdzieś o tym słyszeli, czytali, lub ktoś im mówił, ja to sprawdziłem osobiście, śrubę się wykręca, dobrze żeby tył auta był lekko podniesiony, schodzi ponad 2l oleju, lewarkiem też można ruszać kiedy ta śruba jest wykręcona, i nic się nie dzieje.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
kajfux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 09:38   #47
roolez
ford::beginner
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 07-02-2017
Skąd: Brodnica
Model: Fiesta
Silnik: 1300
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

"lewarkiem też można ruszać, kiedy ta śruba jest wykręcona, i nic się nie dzieje"
.
Przyznaję, że bazowałem na opiniach z internetu, ale od początku zastanawiało mnie - skoro ta śruba jest tak newralgiczna - to po co w ogóle jest?! inaczej Ford "zaklepał" by ją na stałe bez możliwości ruszenia! A wychodzi na to, że to tylko korek spustowy!
roolez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 10:41   #48
kajfux
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Pionki
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2005
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Dla potomnych, to co opisałem wcześniej, czyli śruba i jej zadanie w skrzyni biegów. Jeśli wykręcimy tą śrubę, poruszamy lewarkiem, i wkręcimy ją spowrotem, to nie ma siły żeby coś się przestawiło, kulka , "zatrzask"w śrubie, nie ma innej możliwości, jak wskakiwać tylko w te trzy wycięcia na widocznym na rysunku wałku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez kajfux ; 27-10-2023 o 10:46
kajfux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 18:24   #49
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Dodam tylko, że ta śruba to faktycznie korek spustowy, bo wiele skrzyń ma na korku od wewnętrznej strony magnes, który ma zbierać opiłki metalu z oleju. I potwierdzam, że ta nasza śruba też ma taki magnes.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2023, 15:12   #50
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Witam
To nie jest korek spustowy.Jest to blokada wałka włączającego.
pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , olej wymiana , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.