Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2016, 20:35   #281
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Nie. Silnik nie wie jaka jest skrzynia, tylko z rachunków mu się nie zgadza prędkość na danym biegu przy danych obrotach. W sofcie jest algorytm liczenia na którym biegu jest auto z zaszytych w sofcie info o przełożeniach biegów i przełożeniu przekładni głównej "nominalnej" (tzn. oryginalnie montowanej) skrzyni biegów. Jak rachunki się nie zgadzają, to tempomat nie działa ale auto normalnie jeździ.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:10   #282
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Re: Tempomat nie działa - Cruise Control

Coż nic mi nie wiadomo o zmianie skrzyni, auto mam od firmy gdzie jak cos było to naprawiali na co dostałem wszystkie papiery.
Ale gdyby cos zapomniano to jest jakaś rada na tą bolączkę ? Ale ogranicznik prędkości działa więc liczy sygnały ze skrzyni.
Czytałem, że jak nie działa czujnik przy pedale sprzęgła lub hamulca to też kicha, ale jak to sprawdzić ?. Nie wiem co siedzi w temacie.

Ostatnio edytowane przez XDX ; 29-09-2016 o 21:12
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:13   #283
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Re: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
... Nie wiem co siedzi w temacie.
Trzeba zacząć od podłączenia pod komputer i sprawdzenia błędów. Czujniki na pedałach dają jasne błędy w diagnostyce.
Sprawę można załatwić w Poznaniu z kolegą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:16   #284
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Re: Tempomat nie działa - Cruise Control

A może dlatego, że nie jechałem na 6 biegu ?
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:17   #285
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Re: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
A może dla tego, że nie jechałem na 6 biegu ?
U mnie tempomat działa na każdym biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:20   #286
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Re: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tempomat działa na każdym biegu
nie mogłem się powstrzymać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... na wstecznym też ?
sam nie sprawdzałem ale ciekawe to to teraz jest
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:20   #287
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Tempomat działa na każdym biegu do przodu, na którym da się jechać min. 35km/h (coś koło tego). Taka jest minimalna prędkość działania tempomatu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2016, 21:23   #288
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Re: Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Drugi (MK4) miał tempomat na wszystkich biegach, poza biegiem 6 - tam gdzie się go używa... .

zapytałem bo odniosłem się do wpisu wcześniej :-)
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 22:15   #289
_remiq
ford::beginner
 
Imię: Remi
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013
Postów: 34
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Wreszcie udało mi się rozwiązać zagadkę niedziałającego tempomatu. Przypomnę tylko, że podmieniałem już moduł pod kierownicą. Teraz kupiłem zestaw lewych przycisków z kierownicy w wersji bez ogranicznika prędkości (z dolnym przyciskiem "Off"), bo myślałem, że poprzedni właściciel podmienił może kierownicę. Nie wiele to wniosło. Przyczyna była gdzie indziej. Okazało się, że było zła konfiguracja w ELMConfig. Był włączony tempomat i wyłączony ogranicznik. Przy takiej konfiguracji Forscan pokazuje błędne stany prawych przycisków na kierownicy i brak reakcji na lewe. Konkludując. Jeśli auto wyjechało z fabryki w wersji z tempomatem i ogranicznikiem prędkości, to musi być kierownica bez przycisku "Off" i muszą być włączone obydwie funkcje w komputerze. Jeśli ktoś przez pomyłkę wymieni na złą kierownicę z przyciskiem "Off", to wyłączenie funkcji ogranicznika nic nie da. tempomat nie ruszy. I odwrotnie. Niby to proste, ale jeśli ktoś tak jak ja kupi auto z niedziałającym tempomatem, to nie wie czy przyczyną jest moduł pod kierownicą, czy zła wersja kierownicy, czy złe ustawienia w ELMconfig-u.
_remiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2016, 22:39   #290
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Tempomat nie działa - Cruise Control

Cytat:
Napisał _remiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ktoś przez pomyłkę wymieni na złą kierownicę z przyciskiem "Off", to wyłączenie funkcji ogranicznika nic nie da. tempomat nie ruszy.
nie prawda - silnik DW10c działa z klawiszami bez ogranicznika oraz z klawiszami z ogranicznikiem, natomiast nie będzie działać jeśli lewe-prawe klawisze się pomieszane od obu powyższych (mimo że zewnętrznie to prawe wydają się takie same)

Cytat:
Napisał _remiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy złe ustawienia w ELMconfig-u
ustawienia są w samochodzie, ELMConfig tylko je czyta i zapisuje do auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.