Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2023, 06:48   #1
Szikaka
ford::beginner
 
Avatar Szikaka
 
Zarejestrowany: 07-06-2012
Model: Focus mk3/ Grand Tourneo Connect/ Mondeo mk5
Silnik: 1.6 tdci / 1.5 tdci/ 2.0 tdci
Rocznik: 2014/2015/2018
Postów: 34
Domyślnie Wymiana rozrządu - interwał 1.5 TDCi

Mam pytanie dotyczące interwału wymiany rozrządu. Wg. ASO w 1.5 TDCi 120KM wymiana przy 240 tyś. lub po 10 latach. Jednak trafiłem na informacje mówiące o tym, że napinacze w tym modelu były wadliwe i zdarzały się zerwane paski już przy 100 tyś. przebiegu.
Mój ma przejechane 114 tyś jeszcze na fabrycznym rozrządzie, rocznik 2015.
Informacje o przedwczesnym zerwaniu paska, na które trafiłem, dotyczyły roczników od 2018 i tak się zastanawiam czy w obu rocznikach montowali te same "wadliwe" napinacze czy jest to problem od konkretnego rocznika ?

Szikaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2023, 22:48   #2
OlBa
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 01-08-2023
Skąd: Łódź
Model: Ford Tratnsit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu - interwał 1.5 TDCi

Silnik 1.5 TDCI, rocznik 2017, przebieg 150 tys. km. Mnie informowali, że wymiana po 240 tys., ale zaczynam się martwić i rozglądać w temacie, bo przy wymianie nie potrafili określić ile oleju mam kupić. Nie znalazłem żadnej akcji serwisowej, ale w jednym sklepie z częściami forda jest wzmianka o dodatkowej wymianie koła zębatego pompy wtryskowej (nr 2334220) i zestawu śrub z nakrętkami (nr 1753600).

Czekać z tym 240 tys. /10 lat czy lepiej wcześniej? Auto jeździ głównie po mieście, kilka razy w miesiącu trasa i kilka razy z przyczepą, jak to w pracy.

Ostatnio edytowane przez OlBa ; 14-01-2024 o 20:37
OlBa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.