Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2010, 18:19   #11
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: wymienic olej czy nie???

Cytat:
Napisał lukaszek2603 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak na marginesie to nie kojarzę aby od dawna marka Opel stosowała intereniał przeglądów co 30 tyś. Ojciec miał Astre 99r. i przeglądy były co 15tyś.
No wiadomo, że "od dawna" to nie jest precyzyjne określenie. Kupiłem w styczniu 2006 r nową Astrę, była wyprodukowana w 2005 i miałem przeglądy co 30tys.

Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 19:13   #12
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: wymienic olej czy nie???

widać, że silne lobby wytwórców oleju silnikowego odcisnęło swoje piętno na myśleniu niektórych ludziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak jeden kolega napisał wcześniej: nie dajmy się zwariować, nic złego się nie stanie.
PS. ja w swojej benzynie mam wymieniany olej co 20 tyś, a ostatnio wymieniałem po 23tyś. i na prawdę nie ma problemu (wiem wiem to nie dieselGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 19:21   #13
wombat
ford::average
 
Avatar wombat
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mkII kombi
Silnik: 1.8 benzyna + gaz
Rocznik: grudzień 1998
Postów: 140
Domyślnie Odp: wymienic olej czy nie???

Widać niektórzy dają wiarę w to co im wmawia bardziej niż w zdrowy rozsądek. Jeśli się takowego nie posiada trzeba się modlić aby spece od marketingu nie wpadli na pomysł stwierdzenia iż należy wymieniać wszystko w samochodzie niezależnie od stanu zużycia.

Zresztą najlepiej się nie rozdrabniać i zamiast oleju wymienić co 6 miesięcy samochód. Wtedy będzie się pewnym na 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


ps Spece pewnych firm twierdzą że oleje jełczeją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kiedyś byłem niezdecydowany ale teraz media już mi wszystko wytłumaczyły i już wiem, że łżą jak psy

Ostatnio edytowane przez wombat ; 23-06-2010 o 19:26
wombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 19:49   #14
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: wymienic olej czy nie???

No niestety, często tak jest. Miałem kiedyś okazję ruszyć prawie nową Hondę Civic z miejsca, stała cztery lata nieruszana. Kumpel, który ją kupił, sporo włożył, żeby doprowadzić ją do stanu używalności. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba trzy łożyska musiał wymienić, opony, oleje, płyny, linki ręcznego. tarcze, zaciski hamulcowe, dużo by wymieniać. tak jest też z oponami, w magazynach mogą leżeć 3 lata. Możliwe, że jest to jakaś zmowa producentów i rządu i kosmitów, ale jednak jak kupuję nowe opony, to nigdy nie kupię tych co leżakowały. Może daję się nabić w butelkę, może przepłacam, ale wyznaję zasadę , że tylko wino im starsze tym lepsze.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 05:36   #15
krisoporanku
ford::average
 
Avatar krisoporanku
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-06-2008
Skąd: Olkusz
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2,0 115KM TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 147
Domyślnie Odp: wymienic olej czy nie???

dzięki za odpowiedzi, w sumie ile głów tyle propozycji, myślę ze przeciągnę do września czy października. Gdybym miał wymieniać co 30000km musiałbym poczekać jeszcze 4 lata.
__________________
Kriss
krisoporanku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 22:07   #16
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: wymienic olej czy nie???

No jeden gosc tylko jezdzil,nie wymienal mobila 1.Nie pamietam po jakim czasie i km wymienial olej,ale byl jak woda,rzadki i jakis dziwny.Olej napewno dobry,nie podrobka.Gdyby oszczednosci byly rzedu paru stowek to rozumiem,ale olej z filtrem i wymiana to okolo 140zl.
Ale coz po co zmieniac i dbac o smarowanie jak za 2 lata sie sprzeda i niech sie nastepny martwi.........
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.