Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2020, 14:19   #11
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby

Connecty w lampkach oświetlenia nie mają 12V tylko jakieś dziwny zestaw napięć, które zmieniają się w przedziałąch 3-6V w zależności od tego czy drzwi są otwarte zamknięte, czy włożono kluczyk do zapłonu. Rozkmniałem to, nie potrafię podpiąć pod to kamerki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pociągnąłem kabel pod uszczelką szyby do konsoli centralnej, za radą deejayslonio

Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2020, 15:18   #12
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,412
Domyślnie Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby

sprawdzałeś między pinem 1 a 4?
zielonym a czarnym
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2020, 14:32   #13
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby

wszystkie kombinacje pinów sprawdzałem, nigdzie nie ma 12V. resztą temat już ogarnięty, zasilanie mam z zapalniczki konsoli centralnej. (z kamerką był taki długi kabel usb w zestawie i plastikowy mini łomik do uszczelki. Poszło szybko i sprawnie bez kombinowania)
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 23:23   #14
adr_w
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby

Cześć! Trochę odkopię temat.

Kupiłem kamerkę 70mai A800 i po wstępnym przeczytaniu, że gniazdo zapalniczki nie rozwiązuje wszystkich problemów dokupiłem dedykowany do niego adapter, który na wyjściu daje 2A/5V. Jednocześnie chroni akumulator przed rozładowaniem i odetnie zasilanie, gdy napięcie na akumulatorze jest za niskie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chciałbym go podłączyć na stałe. Ukrycie przewodów to nie problem pod warunkiem, że będę wiedział, gdzie go podłączyć.
Czytam, że warto użyć "bypass" bezpiecznika, choć na youtube 70mai owijają i kabelkiem bezpiecznik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy ktoś to robił w Tourneo Connecie? Do jakiego bezpiecznika powinienem się wpiąć? Zapłonu? To jest za schowkiem w nogach pasażera?
Ten bypass będzie ok?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
adr_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2020, 23:54   #15
adr_w
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby

Czekając, czy może ktoś mądry mnie poratuje spróbowałem sprawdzić i pomyśleć nad rozwiązaniem. W międzyczasie na innym forum doczytałem, że ktoś stwierdził, że w przedziale pasażerskim nie ma stałego plusa, a zasilanie z tych obwodów ginie po czasie. Ktoś też to obalał. Tymczasem porównałem widok moich bezpieczników ze schematem w instrukcji (w dołączonej do auta mam tak samo. Teraz to już w ogóle nie wiem gdzie się podpinać.
W niektórych miejscach oznaczonych jako nieużywane u mnie jest bezpiecznik, w niektórych odwrotnie. Zupełny chaos.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez adr_w ; 06-11-2020 o 23:58
adr_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2020, 21:03   #16
niunius2006
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Model: Mondeo Mk4 automat
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby

I jak udało ci się to jakoś ogarnąć. Też jestem na etapie podłączenia. Podpowiesz coś?
niunius2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 17:44   #17
adr_w
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 31-10-2020
Skąd: Poznań
Model: Tourneo Connect
Silnik: 1.5 120KM
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał niunius2006 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak udało ci się to jakoś ogarnąć. Też jestem na etapie podłączenia. Podpowiesz coś?
Wybacz, że tak po czasie, ale trochę wsiąkłem.

Podłączyłem finalnie na czuja.
Masa oczywiście do śruby - znalazła się jakaś w pobliżu. ACC do bezpiecznika z zapłonem (chyba F75 lub F76), a szukanie stałego na VCC+ zacząłem od posiedzenia 20 min w zamkniętym samochodzie. Po tym czasie znikło napięcie na całej jednej kolumnie (chyba trzeciej). Stąd stały podłączyłem do tej drugiej. Nie pamiętam tylok z głowy, ale chyba do F70-71. Wg insturkcji to miało być coś z radiem (?). Postaram się nie zapomnieć, zerknąć i dać znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja kamerka ma tryb pasywny, więc nagrywa w teorii tylko zdarzenia, które ją pobudzą. Uruchamia się i gasi prawidłowo na zapłon. Mam jednak wrażenie, że stały prąd znika w którymś momencie, bo czasem jak biorę coś z bagażnika to nie mam jednak komunikatu o nagraniu parkingowym. Nie miałem jeszcze czasu sie temu dokładniej przyjrzeć. W trakcie jazdy działa super.

A jednak, źle zakodowałem w głowie.
Przy uzyciu bypassów wpiałęm się do F85 (tam gdzie bezpiecznik 7,5A), a drugim do F79 (tam gdzie 15A).

Ostatnio edytowane przez SRS ; 05-01-2021 o 17:52
adr_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.