Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2020, 18:31   #11
bncr
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-08-2016
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż elektrycznych foteli

Cytat:
Napisał jdkozak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko, jeśli masz trochę zdolności manualnych jesteś w stanie ogarnąć temat sam. Przerobiłem go w moim s-maxie mk2 a to podobne auta. Może być potrzebny moduł drzwi kierowcy (150-200 zł), a jeśli twoje obecne fotele nie są ogrzewane a nowe są to będziesz potrzebował też panelu od radia i navi (ok. 400 zł), reszta to kabelki i konfiguracja. Do modułu drzwi potrzebował będziesz też innego złącza (wtyczki) czyli do kupienia cała wiązka od drzwi (150-200 zł) lub same złącze, jest to złącze dość często występujące w instalacji. Ja wykorzystałem z wiązki kierownicy, która została mi po wymianie na ogrzewaną.

Panowie, może kupno wiązki (takiej z 2 wtyczkami pod fotelem kierowcy) z której wyciągniemy to czego brakuje w naszej instalacji rozwiązuje problem braków w kabelków i wtyczek ?


Ostatnio edytowane przez bncr ; 09-05-2020 o 18:33
bncr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 21:05   #12
bncr
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-08-2016
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż elektrycznych foteli

Nikt sie nie wypowiedział w kwestii przekładania wiązki z innego edka, wiec podjąłem się próby i chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami.

Wymieniłem fotele tapczan w manualu z wersji EU na skórzane z pełna elektryka, pamięcią, grzaniem/wentylacją z wersji eu.

Pomysl z zakupem wiązki z kompletem okablowania i wtyczek częściowo sie sprawdził.

Po przełożeniu czesci instalacji, której brakowało w moim edku Elektryczna regulacja oraz grzanie działa cacy, pozostało uruchomienie pamięci foteli oraz wentylacja.

Zajęło mi to mnóstwo czasu ale warto było, efekt jest wysoce zadowalający.


Poniesione koszty:
Komplet tapicerki (fotele+kanapa tyl+boczki) 2 050zl
Wiazka kabinowa 500 zl
Panel radia/klimatyzacji 230 zl

Wiem, ze do pamięci foteli niezbędna będzie wymiana wiązki drzwi kierowcy
Wentylowane fotele jak dobrze kojarzę to trzeba jeszcze odblokować w komputerze

Na dniach sprobuje to opanować
bncr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 22:55   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Montaż elektrycznych foteli

Cytat:
Napisał bncr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Wentylowane fotele jak dobrze kojarzę to trzeba jeszcze odblokować w komputerze
...
Coś nie bardzo wierzę, że "grzanie działa cacy" w tych grzanych/wentylowanych fotelach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogrzewanie i chłodzenie/wentylacja w takich fotelach działa zupełnie inaczej niż w fotelach tylko grzanych.
Tutaj jest ogniwo Peltiera zapewniające podgrzewanie albo chłodzenie oraz układ nawiewu rozprowadzający ciepło albo chłód...

Od strony instalacji robione jest to także przez zupełnie inne okablowanie. Okablowanie od foteli "tylko" podgrzewanych w ogóle nie uczestniczy w realizacji podgrzewania/chłodzenia foteli wentylowanych.

Tak więc jest tu jakaś niespójność w radosnym komunikacie Kolegi...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 04:00   #14
bncr
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-08-2016
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Montaż elektrycznych foteli

No cóż, możesz mi nie wieży ale działa, czuć wyraźnie jak robi się ciepło, po załączeniu ogrzewania również słychać przekaźniki spod fotela pasażera.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Update: wentylacja też już działa, jeszcze tylko pamięć foteli :>

Ostatnio edytowane przez bncr ; 31-05-2020 o 05:54
bncr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.