Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2014, 10:54   #1
bva
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Wawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Niedziałający bluetooth po zmianie radia z 6000CD na Sony 6CD

Witam forumowiczów,

posiadam C-Maxa z 2009 roku, w którym oryginalnie było zamontowane radio 6000cd z czerwonym podświetleniem, takie jak to:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Różne telefony na Androidzie łączyły się bez problemu z modułem bluetooth przez to radio, telefon działał.

Zamontowałem niedawno używane radio Sony 6CD, dokładnie taki model:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

o takich oznaczeniach:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed zmianą radia nie wyrejestrowałem telefonu za pomocą 6000cd (ani w telefonie) i po włożeniu radia Sony telefon był widoczny, ale była cisza przy próbie wypuszczenia muzyki przez moduł BT do radia - sprawa wyglądała tak, jak przy zamontowanym radiu 6000cd, które obsługuje rozmowy BT, ale mediów po BT już nie (radio Sony wg tego co wyczatałem powinno juz streamowac nawet media).

Po tej próbie wyrejestrowałem połączenie mojego telefonu z "Ford Audio" z poziomu telefonu i tu zaczyna się problem - przy próbie ponownego sparowania tele z "Ford Audio" i Sony 6CD wyskakuje co prawda pytanie o PIN na telefonie, ale samo radio nie pokazuje PINu. Wcześniejszy proces parowania tele z "Ford Audio" i 6000cd przebiegał bez zarzutu - PIN sie generowal na ekranie radia i nawet z głośników odzywała się jakas "francuzka".

Próbowałem na różne sposoby
- inne telefony na Androidzie,
- zmiana nazw telefonów,
- próbowalem wpisywac 0000 oraz 1234,
- wyciągałem nawet bezpieczniki na pół godziny (nr 112 i 10Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
i nic to nie dało.

Włożyłem nawet radio 6000cd z powrotem i sparowałem połączenie BT na nowo (działało), zeby olać to strumieniowanie mediów i używać samych rozmów po BT, ale ostatecznie po ponownym zamontowaniu Sony 6CD to połaczenie co chwilę się rozłącza...

Jest jedna rzecz, która zwróciła moją uwagę:
- przy 6000cd i wybraniu PHONE > MENU pokazywaly sie zakladki ACTIVE i DEBOND - przy ACTIVE pokazywaly się tylko te telefony, ktore mialem zarejestrowane, czyli jak jeden byl zarejestrowany, to pokazywala sie jego nazwa i zadna inna
- przy Sony 6CD jest także opcja ACTIVE i DEBOND, ale tutaj ACTIVE od samego początku pokazuje mi PHONE 1, PHONE 2... aż do PHONE 6, za to DEBOND pokazuje wciąż EMPTY.

Nagrałem filmik, który pokazuje moje skakanie po tych opcjach w Sony 6CD:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W pierwszej chwili pomyslalem, ze może te 6 slotów jest zapchanych, ale nie mogę tu nic zrobic, bo DEBOND pokazuje EMPTY.

Czy to normalne, ze Sony 6CD w zakładce ACTIVE pokazuje od razu to PHONE 1 - PHONE 6?

Wygląda to tak, jakby Sony 6CD nie mógł dogadac sie z modułem BT i tylko z nim, bo cała reszta, wraz z obsługą radia z kierownicy, działa poprawnie. O co tu może chodzić?

Sony 6CD jest używane, ale z gwarancją rozruchową - zależy mi na tym, zeby móc rozmawiac przez telefon w samochodzie za pomocą wbudowanego zestawu, więc zastanawiam sie, czy to radio po prostu nie jest uszkodzone...


Ostatnio edytowane przez bva ; 17-10-2014 o 15:17
bva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 10:19   #2
bva
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Wawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Niedziałający bluetooth po zmianie radia z 6000CD na Sony 6CD

Wszystko wskazuje na to (tu podziękowania dla kolegi tedi_k), ze kluczowa jest tutaj kwestia polegająca na tym, że moduł w samochodzie (z 2009 roku) generuje losowe kody PIN, z ktorymi nie radzi sobie starsze radio (z 2006 roku) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakładam takie rozwiązania:

1. zmiana radia na nowsze, ktore bedzie wspolpracowało z BT/VC w aucie, ale z tym jest bardzo ciezko, bo sa dostepne tylko zajechane sztuki tego radia (wazny jest kolor ramki i sama ramka do C-Maxa/Kugi).

2. aktualizacja softu w samym radiu Sony 6CD - czy to w ogóle możliwe?

3. zmiana modułu na starszy, ktory dogada sie ze starym radiem (nie mam USB, z VC nie bede raczej korzystal, wiec jezyk nie jest istotny, angielski moglby ew. byc) - i tu pojawia sie kilka pytań:

- czy taki stary modul (bez losowych PINów) ma jakis zakres oznaczen? Chodzi o znalezienie tego na aukcjach.
- czy gniazdo starego moduli starego typu jest takie samo jak w module z 2009 roku i wystarczy tylko zamienic same urzadzenia?
- po zmianie modulu potrzebna bedzie tez jakas ingerencja w komputerze, zeby zainicjowac modul, zgadza sie? Czy mogą tu wystapic jakies komplikacje?

PS. wpisalem nowy post, zeby odswiezyc temat - mam nadzieje, ze to nie problem.
bva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 13:17   #3
avisnet
ford::beginner
 
Avatar avisnet
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Niedziałający bluetooth po zmianie radia z 6000CD na Sony 6CD

Witam mam podobny problem do twojego z tym że w Focusie MK2 FL z 2009 roku. Poradziłeś sobie jakoś z tym problemem??
__________________
Ford Focus MK2 FL Wersja ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) zmienia się w CTJ (Coś Tam Jest)
avisnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2016, 22:37   #4
bva
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Wawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Niedziałający bluetooth po zmianie radia z 6000CD na Sony 6CD

Hej, poradzilem sobie tak, ze zmienilem radio na egzemplarz z Forda Kuga z 2011 - telefon przez BT zaczal dzialac, ale strumieniowanie muzyki z telefonu na radio wciaz nie działa. Podobno działaloby to wtedy, gdyby mogul BT byl jeszcze nowszy, ten z wejsciem USB.
Nawigacja Google nie dziala przez BT na glosnikach, ale za to Yanosik ładnie wspolpracuje z komunikatami, a to w sumie wazniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 07:39   #5
avisnet
ford::beginner
 
Avatar avisnet
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Niedziałający bluetooth po zmianie radia z 6000CD na Sony 6CD

Ja właśnie zastanawiam się czy nie pójść w druga stronę czyli czy nie zmienić modułu bluetooth z 8M5T na 7S7T czyli taki mały downgrade. Taniej wyjdzie niż ponowna zmiana radia
__________________
Ford Focus MK2 FL Wersja ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek) zmienia się w CTJ (Coś Tam Jest)
avisnet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 11:44   #6
bva
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-12-2012
Skąd: Wawa
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Niedziałający bluetooth po zmianie radia z 6000CD na Sony 6CD

Niby taniej, ale trzeba grzebac, a ja stare radio z 2006 roku, ale z wbudowaną zmieniarką 6D sprzedalem za tyle, ile dalem za to z 2011 bez 6CD.
bva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
6000cd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.