Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2018, 19:16   #11
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

Po zaslepieniu EGRu temperatura spalin na pewno nie wzrosnie. Natomiast zaslepienie nie zaszkodzi ani silnikowi ani filtrowi czastek stalych.

lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2018, 14:31   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

Cytat:
Napisał przydzial1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ograniczonym trzeba byc zeby pisac takie bzdury ,zaslepienie EGR pozytywnie wpływa na dpf ponieważ maleje zadymienie w spalinach dostarczona jest wieksza ilosc tlenu,rosnie za to emisja tlenków azotu a to jest przezroczysty bezwonny gaz .DPF wyłapuje tylko cząstki stałe których po zaslepieniu egr jest poprostu mniej wiec nie pisz takich bzdur nie jestes mechanikiem nie masz o tym zielonego pojecia

Ten "bezwonny" gaz jest powodem dużej części chorób dróg oddechowych, szczególnie u dzieci. Jeżeli je masz to pomyśl o tym jak będziesz z nimi stal w korku.
Możesz proszę wytłumaczyć jak DPF dostaje więcej sadzy przy recyrkulacji? Jesteś świadomy że EGR otwiera się tylko na biegu jałowym i przy małym obciążeniu kiedy silnik dostaje i tak wystarczająco powietrza? Nie myl sadzy w dolocie z wydechem.
Poza tym to myślę że skoro się tak jeżysz to chyba sprawdziłeś o ile zmienia się częstotliwość wypalania DPF po zaślepieniu DPF?
Sprawdziłeś również o ile szybciej nagrzewa się silnik ze sprawnym EGR oraz to że silnik ma wyższą temperaturę do szybszego wypalenia filtra. Wg mnie EGR się otwiera przed lub w trakcie wypalania żeby podnieść temperaturę spalin.
Aha, nie zapomnij nagrać filmiku i wrzuć jak silnik chodzi na zimno silnik z zaślepionym i sprawnym EGR.
Ze swojej praktyki sprawdziłem 4 auta które używałem w których z różnych powodów pojawiła się zaślepka...na krótko.
Moje wrażenia?
Pozytyw - auto lepiej reaguje na gaz. Moment złapania momentu jest minimalnie szybszy. To jest jednak w aucie z przebiegiem około 200kkm więc EGR już był luźny.

Negatywy
Silnik klekocze na zimno. Kultura pracy się zmniejsza. Jest to mniej odczuwalne w jednych a bardziej w innych autach, ale np w 2.0hdi jest mniej niż w 2.0 TDCi. Wg mnie z uwagi na inny dolot ( druga gardziel do szybszego grzania sinika)

Silnik się dłużej nagrzewa i utrzymuje niższą temperaturę na trasie.

EGR się krócej wypala i częściej robi to na drodze niż pod domem, po przejechaniu 30km trasą.

Przy zużytych wtryskuwaczach i EGR dymienie się nieznacznie zmniejsza, ale tu często winny jest przepływomierz (brudny lub zużyty) który podaje nieprawidłowe dane i EGR otwiera się pod obciążeniem i nie zamyka na czas.

Spalanie na tych autach które testowałem się nie zmieniło chociaż zimą było minimalnie niższe , pewnie przez to że się szybciej auto nagrzewało.

Wstawianie blaszek z otworami nic nie daje.



Sent from my iPhone using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 15:51   #13
transportowiec87
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-12-2017
Skąd: Otwock
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue 240 KM
Rocznik: 2018
Postów: 42
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

Witam wszystkich,
przeczytałem wątek bo miałem dokładnie taki sam problem jak kolega na początku. Mam ten sam silnik, DPFa nie chcę wycinać, ponieważ wisi nade mną widmo nowych przepisów i po prostu boję się tego zrobić, natomiast chętnie bym zaślepił EGR. A z dyskusji wynika, że... nic nie wynika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto to robić czy nie?
transportowiec87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 16:18   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Zaslepienie EGR DW10C

Silnik będzie się wolniej nagrzewał bo spaliny nie będą przechodziły przez chłodnice w zaworze EGR.
Dla mnie nagrzanie auta około 3-5km później każdego dnia nie jest warte jakiekolwiek zalety których ja nigdy nie zauważyłem a testowałem to na wielu autach.
To co ja słyszę to głośniejsza praca na zimno po zaślepieniu ale zwolennicy zażarcie twierdzą że mają lepiej wyczulony słuch i nie słyszą różnicy.

Pomijam już fakt zwiększonej emisji NOx w choćby w korkach która bezpośrednio przekłada się na choroby płuc , szczególnie dzieci. Mało kto z "zaradnych" pamięta o tym kiedy przy piwku dywaguje dlaczego teraz tak wiele dzieci cierpi na astmę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 22:35   #15
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

Dlaczego zaślepiasz EGR coś się dzieje? EGR jest tylko elementem wykonawczym. Steruje nim przepływomierz ten w filtrze powietrza. Przepływomierz jest tylko i wyłącznie dla niego. Na podstawie odczytanych danych z przepływomierza komputer w odpowiednich warunkach reguluje stopień jego otwarcia około 15 % spalin do powietrza. Przepływomierz i jego błędne wskazania to pierwszy powód problemów z EGR kolejne to jego mechaniczne zacięcia.
Jest o tym w sieci tyle że szkoda powtażać. Przecież to powoduje ze cierpią wtryskiwacze od zbyt wysokiej temp zawory itd łącznie z turbiną.
Oczywiście zaraz tu będzie jazda po mnie, ale takie jest moje zdanie. Kupno dobrej używki to max200zł plus nafta żeby go zamoczyć. Nowe są w okolicy 500 -600 zł i spokój na kolejne 150 tyś. Sam lubię kombinować, ale nie tutaj.
Wyjąc wtyczkę z egr i jazda próbna. Jeśli jest dużo lepiej to prawdopodobnie zawyża sygnał przepływka.

Ostatnio edytowane przez kalachan ; 16-01-2019 o 06:43
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 23:04   #16
mex12
ford::beginner
 
Imię: LUKASZ
Zarejestrowany: 23-11-2017
Skąd: CHOSZCZNO
Model: S MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

Witam czy mam ktoś zaślepionego egr silnik 2.0 tdci s max 140 koni bez dpf ??? jazda 80 procent miasto ...i sie zastanawiem nad zaslepieniem ale czy to bedzie korzystne nie wplynie na turbo i inne rzeczy ???
mex12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2019, 23:14   #17
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

Po co, skoro chłodnica EGR nagrzewa co silnik?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 12:49   #18
mex12
ford::beginner
 
Imię: LUKASZ
Zarejestrowany: 23-11-2017
Skąd: CHOSZCZNO
Model: S MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

a ok widzisz lepiej sie zapytać madrzejszego bo niewiedzialem ze chłodniczka nagrzewa silnik to lepiej go wymontować i wyczyścic niż zaślepiać ???
mex12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 12:54   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

A z czym jest problem?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 13:22   #20
mex12
ford::beginner
 
Imię: LUKASZ
Zarejestrowany: 23-11-2017
Skąd: CHOSZCZNO
Model: S MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Odp: Zaslepienie EGR DW10C

witam znaczy wogle problemu niema bo mam go juz 2 lata od zakupu a zawor jest nowy 2 letni i sie zastanawiałem żeby zapobiec problemom czy co zaślepić czy wyjać i wyczyścic jak tylko 80 procent jazdy po miescie jest
mex12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.