Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2020, 22:23   #1
Rychu94
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 13-09-2020
Skąd: Rzeszow
Model: Transit Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Check engine, błąd różnicy ciśnień

Witam

Mam pewien problem w Transicie Connecie z silnikiem 1.5tdci. Mianowicie na komputerze diagnostycznym pokazuje błąd różnicy ciśnień dpf. Na biegu jałowym cały czas stałą wartość 29mbar. Czujnik został wymieniony na nowy oryginalny ale problem jest ten sam bieg jałowy 29mbar po naciśnięciu pedału gazu wartość ta się nie zmienia. Rurka ciśnieniowa sprawna nigdzie nie pęknięta i nie zapchana. Jakieś pomysły ? Już nie wiem co robić. A i dodatkowo filtr DPF zapchany w 60%. Próbowałem go wypalić na autostradzie 3 bieg 3tys obrotów włączona klimatyzacja na pełnym obciążeniu silnika. Niestety nie udało się . Dodatkowo zostaje mu odcięte paliwo przy obrotach powyżej 3750obr/min i wyświetla komunikat natychmiast serwis.

Rychu94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2020, 13:11   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Check engine, błąd różnicy ciśnień

Cytat:
Napisał Rychu94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Próbowałem go wypalić na autostradzie 3 bieg 3tys obrotów włączona klimatyzacja na pełnym obciążeniu sil
Bez obrazy, ale jak ty wypalasz dpf w ten sposób, to Twoja wiedza o tym samochodzie jest za mała żeby cokolwiek przy tym aucie majstrować. Oddaj do ASO, bo serio - nie ogarniasz. Moim skromnym zdaniem.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.