Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2020, 07:59   #21
saataan
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus mk2
Silnik: Duratec 1.4 lpg
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wyciszenie wnętrza

Chodzi mi głównie o to żeby to tak na zewnątrz nie wyło. Podobno coś tam wycisza. Czy ta osłona jest bardzo blisko wydechu? Czy jakąś osłonę termiczną stosować czy nie ma takiej konieczności i pianka może być bezpiecznie założona bez dodatkowego kombinowania? No i czy ta pianka lt chłonie płyny i wodę czy nie?

Niektórzy piszą że jednak coś daje zwłaszcza wycisza podobno na zewnątrz odgłos silnika. Na tym mi zależy żeby nie straszyć tak tym silnikiem dookoła. No i pytanie czy ta osłona wchodzi ciasno i ma kontakt z wydechem? Konieczna jest jakaś osłona termiczna czy mogę śmiało bez takiej osłony zakładać osłonę dolną z tą pianką lt?


Ostatnio edytowane przez arturek ; 27-11-2020 o 20:12
saataan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 13:25   #22
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wyciszenie wnętrza

BTW piszesz o straszeniu silnikiem... Możesz nagrać dźwięk? Bo może masz po prostu dziurę w wydechu czy coś i stąd ten hałas? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiesz, bądź co bądź w środku ma miejsce kilkadziesiąt eksplozji na sekundę, to cicho nigdy nie będzie, ale może u Ciebie jest coś nie tak?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 13:35   #23
saataan
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus mk2
Silnik: Duratec 1.4 lpg
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wyciszenie wnętrza

Niektórzy piszą, że wycisza głównie na zewnątrz a na tym mi zależy żeby nie straszyć tym klekotem. Poza tym czy to bezpieczne? Chodzi głównie o wydech czy nie trzeba jakiejś osłony termicznej żeby tej pianki LT nie popalić? Ile jest przestrzeni między osłoną a silnikiem i wydechem? Pianka się zmieści na bezpieczną odległość? No i czy ta pianka faktycznie nie chłonie wody i płynów, olejów itp?

Bump: Być może wydech? Cholera wie? Sprawdzę ale nie zmienia to faktu, że silnik głośny jest więc jak można to staram się czymś go wygłuszyć.
saataan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 13:49   #24
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wyciszenie wnętrza

Cytat:
Napisał saataan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zależy żeby nie straszyć tym klekotem
Nagraj dźwięk bo może po prostu jest zużyty i niesprawny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW kogo aż tak straszysz? Wsiadasz i odjeżdżasz, w czym problem? Mam wrażenie że szukasz problemów na siłę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby to był jeszcze komfort w kabinie w trakcie jazdy autostradowej gdzie hałas jest zwyczajnie męczący, ale Twoje działanie jest niezrozumiałe. Jeśli szukałeś cichego samochodu, to czemu nie patrzyłeś na hybrydy? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 20:31   #25
saataan
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2019
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus mk2
Silnik: Duratec 1.4 lpg
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wyciszenie wnętrza

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1: Zdejmowałem wycieraczki i cały ten plastik pod wycieraczkami (oraz osłonę wlotu powietrza do filtru kabinowego). Wyklejałem matą butylową z pianką kauczukową.2
2: Wyklejałem od strony silnika (w komorze). Wyklejałem najgłębiej jak tylko sięgnę. Ile zużyłem nie pamiętam, bo wyklejałem w ubiegłym roku, ale możesz sam zmierzyć metrówką.
Do 1 i 2. Zanim wyklejałem to oczyszczałem blachę benzyną ekstrakcyjną, aby przyklejać do blachy, a nie do brudu. Zauważyłem, że po wyklejeniu maski oraz komory silnika szybciej silnik się nagrzewa (nie musi blachy nagrzewać). Nie są to olbrzymie wartości, ale przy temp jakie obecnie mamy rano (ok 4*C) przełącza mi na lpg po 800m -1 km (mam tylko jedne światła, ale zawsze mam zieloną strzałkę, a przełącza się przy 18*C). Wcześniej miałem po ok 1,5 km.
A czy sam plastik w sensie demontowalnego podszybia też oklejałeś matą butylową i pianką kauczukową czy tylko blachę, która się znajduje pod plastikiem tam gdzie jest osłona wlotu powietrza do filtru kabinowego?
saataan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2020, 14:18   #26
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wyciszenie wnętrza

Plastik (który się demontuje) nie obklejałem, gdyż obawiałem się, że nie utrzyma tego ciężaru. Mata butylowa jest dość ciężka.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.