Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2014, 15:13   #1681
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał multigod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam kartę WE + T 2011 z końcówką kodu CAA
Ktoś już tu kiedyś pisał,że stare mapy nie gadają po Polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2014, 15:55   #1682
multigod
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wrzuć i Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Winna może być też mapa, Koledzy mają 2014 lub 2013.
Gdy tylko zakupię v4.1 2014 bo takie się już pojawiają na allegro przed aktualizacją sprawdzę swój pomysł i dam znać co wykombinowałem na obecnej z 2011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś już tu kiedyś pisał,że stare mapy nie gadają po Polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pisał ktoś wcześniej ,że mając mapę z 2010 uzyskał lektora dlatego upatrywałem szansy u siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
multigod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 13:45   #1683
multigod
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Dziś zrodził się w mej głowie pewien pomysł...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż chciałbym prosić osobę posiadającą Mapy SD z 2012 lub 2013r z końcówką kodu CAA a także Menu i Lektora (bardzo istotne) o wrzucenie zawartości na jeden z serwerów udostępniania plików celem wygenerowania ścieżek dźwiękowych i tekstowych.

Co ma to dać w mym założeniu ?

Stworzenie uniwersalnego spolszczenia tekstowego i językowego pozwalając uniknąć drogich wizyt w "naukach języka naszych nawi".

Przypuszczam że schemat dodawania języków jest podobny kart czy płyt z których korzysta nawi, także "zrobienie" (wygenerowanie) ścieżki językowej powinno dać nam niezależność. Podobnie robi się w grach, filmach i programach.
Chętnych proszę o kontakt na PW.

Obraz płyty także mile widziany.

Ostatnio edytowane przez multigod ; 22-07-2014 o 20:10
multigod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2014, 21:27   #1684
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał multigod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Obraz płyty także mile widziany.[/B]
Kolejny kolega, który chce sam stracić dużo czasu i namawia innych do straty...
System DRM, jakim zabezpieczone są nośniki Forda (i DVD i karty SD) nie został złamany, więc nie ma co próbować tworzyć obrazów płyt czy kart SD z nadzieją, że zadziałają w fabrycznych navi.

Koledzy od "uczymy auta polskiego" zrobili coś innego - znaleźli w sofcie navi procedurę akywowania DRM i ją "zaślepili".
Jak chcesz poświęcić 1,5 roku na dekompilowanie firmware navi i szukanie tej procedury, to nie potrzebujesz żadnego nośnika - możesz to robić od dziś - wyciągnij sobie navi, wylutuj pamięci flash i odczytaj firmware i go dekompluj - może znajdziesz tę procedurę - w końcu już raz komuś się udało...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 14:57   #1685
multigod
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Wrócę wkrótce do tematu. Na chwilę obecną jeszcze nie sprawdzałem opcji kopiowania kart. Jednakże z tego co już zdarzyłem ustalić na swojej karcie to języki pobierane są z nośników w tym przypadku kart SD i DVD. Zobaczę co dalej moja główka wykombinuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
multigod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 18:06   #1686
Depcioszekk
ford::beginner
 
Avatar Depcioszekk
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 08-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk5 titanium automat
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam
Przeszukałem całe forum i chyba jeszcze nikt nie poruszał takiej kwestii:
Mam rzeczone Radio blaupunkt autko to Mondek 2008 2.0tdci 140km i wersja titanium...
I teraz pełno niespodzianek :
- klima nie chodzi : kompresor naprawiony (rzekomo elektromagnes był zepsuty)
- elektromechanik znalazł uszkodzenie w połączeniu przekaźnika klimy i sterownika silnika... podpiął tam kabel na krótko zamiast tego uszkodzonego i od razu można było usłyszeć jak załacza się elektromagnes, przy czym klima choć napełnina dalej nie chłodziła...
---- problem jest podobno z komunikacją bo radio na przemian się wyłącza i włącza z komunikatem że przy wyłączonym silniku radio wyłączy się po godzinie - wniosek Rdio nie widzi załączonego motoru... ale przy okazji tego wyłączania czasem wyłaczy się całkiem klimatyzacja więc nie chodzi nadmuch nie widnieją żadne wartości dotyczące klimatyzacji za to po chwili mogą się one pojawić ale są zawsze zresetowane do A/C 22 stopnie i nie da się nic zmienić dopoki radio sobie samo nie postanowi na to zezwolić...
Zatem radio wariuje, wiązka uszkodzona a tu możnaby podejrzewać że np CAN jest uszkodzony albo coś innego... ZROBIŁEM to co było w pierwszym poście - zaktualizowałem oprogramowanie ale nie pomogło...

Moje pytanko: czy takie objawy to bardziej cały ten panel z radiem i klimą czy raczej wiązka gdzieś tam czy CAN czy poprostu jakieś inne problemy... jeśłi miał ktoś kiedyś podobny problem to proszę o pomoc...

Pozdrawiam
Depcioszekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Depcioszekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 18:56   #1687
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie

najprawdopodobniej wiązka do radia i panelu klimatronika

skrobnięte na ONE X
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 19:35   #1688
Depcioszekk
ford::beginner
 
Avatar Depcioszekk
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 08-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk5 titanium automat
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Smile Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najprawdopodobniej wiązka do radia i panelu klimatronika

skrobnięte na ONE X
Tylko dlaczego w samym radiu już blokuje się i nie da sie zmienic mocy nadmuchu albo temperatury czy włączyć AUTO??
Depcioszekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 20:00   #1689
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie

Sterowanie jest po magistrali can. W zeszłym roku przydarzyło mi się dziwne zjawisko: zgasł wyświetlacz w radiu, pomogło wyjęcie i ponowne włożenie radia. Podejrzana jest wiązka . na szczęście od tamtego razu wszystko działa. Jak niedziałał wyświetlacz to przestało działać również sterowanie panelem klimatronika.

skrobnięte na ONE X
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 21:17   #1690
Depcioszekk
ford::beginner
 
Avatar Depcioszekk
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 08-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk5 titanium automat
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 11
Smile Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterowanie jest po magistrali can. W zeszłym roku przydarzyło mi się dziwne zjawisko: zgasł wyświetlacz w radiu, pomogło wyjęcie i ponowne włożenie radia. Podejrzana jest wiązka . na szczęście od tamtego razu wszystko działa. Jak niedziałał wyświetlacz to przestało działać również sterowanie panelem klimatronika.

skrobnięte na ONE X
Zatem spróbuję pójść tym tropem choć dziwne by to było bo w sumie CAN jest dość gruby... spróbuję posprawdzać to w wolnej chwili.. W sumie ciekawe bo radio było dwa razy wyciągane przez dwóch elektroników samochodowych i po tym czasie nasiliły się objawy może to faktycznie ma związek tak jak mówisz... (piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Będę na bieżąco informował jak przebiega sprawa mojego fordzika...

a w sumie ciekaw jestem czy spodziewać się uszkodzeń mechanicznych czy raczej luźnych styków... muszę się zaopatrzyć w klucze do wyciągnięcia radia więc chyba to potrwa parę dni

Dzięki za porady
Depcioszekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.