Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2018, 17:24   #321
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał voodo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wpięta.
Dziękuję, czyli u mnie wszystkie problemy spowodowane falowaniem, przerywaniem, zamuleniem itp, nie są spowodowane EGR,

grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:23   #322
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Brak mocy problem z EGR TDCI 1,6 90KM

No i niestety padło, po jakichś 50 tys. km od ostatniego czyszczenia (co jest świetnym wynikiem, moim zdaniem) wywaliło mi check, a pod nim dokładnie ten sam zestaw:
Cytat:
Napisał karwas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P1412-68 - zakleszczony zawór EGR.
P0490-61 - wysokie napięcie w obwodzie steryjącym recyrkulacją
P042F-E1 - zablokowany w położeniu zamkniętym
Błędy skasowałem, dziś zobaczę czy wrócą. Aura nie sprzyja na "zrób to sam" więc chyba czeka mnie wizyta u zaprzyjaźnionego mechanika. Jestem ciekaw, czy ponowne czyszczenie wystarczy, czy tym razem już wymiana...
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 10:29   #323
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

wytnij całkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2019, 11:00   #324
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Jak już to zaślepię, ale zobaczymy - może da się go odblokować. Z drugiej strony w weekend zrobiłem trasę Trójmiasto - Warszawa, więc raczej wszystko powinno się ładnie przeczyścić... Ale ostatnio EGR zaczął robić problemy po trasie do Chorwacji, więc ewidentnie jak coś się zaczyna dziać to wina dłuższej trasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2019, 21:39   #325
master27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Witam. Takie pytanko poniewaz na alledrogo jest duza ilosc w sprzedazy EGR z dodatkowa wcztyczka lecz ja posiadam z kabelkiem wychodzacym z egr czy ktos wie moze jaka powinnna byc prawidlowa kolejnosc pinow ? moze ktos przerabial taka wtyczke ?
master27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2019, 07:37   #326
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

W tym temacie jest odpowiedź,, post #296
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2019, 12:03   #327
master27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym temacie jest odpowiedź,, post #296
Widze ale pytanie od ktorej strony patrzy liczac piny nowego egr
master27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 10:01   #328
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

No i chyba @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miał rację, było wyciąć albo ślepić póki mogłem. Nawet 3 miesiące nie minęły jak dostałem check i P0490 i P042F. Nowy EGR Hella (był Valeo), adaptacja zrobiona. Co mogło pójść nie tak?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 13:47   #329
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Kontynuując temat - auto wróciło do mechanika, zdemontowali i sprawdzili zawór jeszcze raz, wyglądał i zachowywał się OK więc założyli z powrotem, zrobili adaptację i wyglądało na to, że śmiga. Niestety 4.5 tys. km po Europie i problem wrócił (na szczęście już w trakcie drogi powrotnej); zanim check wskoczył na deskę odczułem objawy na autostradzie - czyli brak mocy od połowy pedału gazu. Można to też "zobaczyć" na spalaniu:

Jazda na 5. biegu, 100 km/h, 2 tys obrotów. Spalanie około 4-6 litrów zależnie od nachylenia drogi. Wciskamy pedał gazu mocniej, normalnie spalanie skacze powyżej 10 litrów i auto idzie bez problemu do 140 w ciągu kilkunastu sekund, ale w moim przypadku spalanie nie przeskoczyło 7 litrów na 100 km, samochód przyspiesza bardzo powoli, pozycja pedału nie ma znaczenia - można docisnąć do deski. Próba przyspieszania tempomatem = identyczny efekt, spalanie max. 7 litrów i auto zwalnia pod górkę. Z górki dałem radę się rozpędzić i nie zamulałem jak tir na autostradzie, ale niestety każde hamowanie przed ciężarówką żeby wpuścić "ksenony 200km/h na lewym pasie" oznaczało rozpędzanie się przez kilka kilometrów z powrotem do tych 140.


Po zgaszeniu silnika problem znikał na kilkanaście minut, potem znowu "zacinka" (zazwyczaj po intensywnym przyspieszaniu) i tak do ponownego odpalenia. Po 3 zgaszeniach w trakcie jazdy wskoczył check na deskę (to chyba typowe zachowanie przy błędach EGR).

Za tydzień zawożę auto z powrotem do mechanika, zobaczymy czy będą reklamować EGR czy coś innego wymyślą.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 09-07-2019 o 13:50
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 18:15   #330
cycoryna
ford::beginner
 
Avatar cycoryna
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 25-01-2013
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford FOCUS KOMBI
Silnik: 1.6 TDCI (109km)
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie kod P1295

Witam ..W ciągu ostatnich 2 tygodni mój fordzik zaczął gasnąć podczasz jazdy prędkość zwykle jest miejska 50-60 km/h. W ciągu dojazdu do pracy min. 2 razy ,muszę wtedy przekręcic kluczyk jak bym odpalał auto. Pojechałem na kompa ,aby sprawdzić co się dzieje.Podczas jazdy z podpiętym komputerem Turbina ,Wtryskiwacze ok. Wyskoczył nr błędu P1295-Zwarcia z dolnej strony. Nie wiem czy chodzi o skrzynkę przekażników i bezpieczników pod maską czy coś innego.
cycoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.